Mamici de martie – aprilie 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Multumesc mult fetelor ca va ganditi la noi.
Roxanici si eu ma gandeam azi la acelasi lucru(sterilizator).O sa merg la un miniblu(ca acolo am vazut ca au mai multe firme(Avent,Nuk,Chicco,etc)si cred ca avem de unde alege.Cele pt cuptor cu microunde sunt ceva mai ieftine si usor de folosit din cate stiu .O sa caut si eu unul care sa nu necesite solutie speciala.
17+(si fetita Natalia 4 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Ani, Vikinga!

roxana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



VIKINGA

tot ce-ti doresti sa se implineasca.....

Mihaela17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

vikinga sa fi sanatoasa si iubita

Alexa18+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

sterilizator, eu am cu aburi, de la farlin , e foarte bun, si fata de fiertul biberoanelor e minune( pe biberoanele fierte va ramane o mazga alba ca o pudra), am preferat varianta electrica decat microunde, pt a putea pleca oriunde cu el

Alexa18+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Salutare
Acum astept cu nerabdare sa citesc mesajele scrise de voi.
Eu nu am stiut cum sa-mi trec datele o sa le scriu poate mile trece cineva.
UM 08.07.2006, DPN 14.04.2007, DN 04.07.1978
Multumesc
Cum am scris si ieri conform ecografului am mai mult cu doua saptamani.
A mai am o intrebare: am nr leucocitelor 14200 ceea ce este cam mare fata de media normala. Doctora mea a zis ca nu e asa grav ca o sa repetam analizele peste o luna
Va rog sa ma lamuriti daca stiti ceva
Pupici pentru burtici
Pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Raisa, uita-te si pe aici, poate te lamuresc articolele astea:
http://www.focuslab.ro/Explicatii/Numaratoare%20leucocite.aspx

http://www.romedic.ro/analize_medicale/plasma.htm

Giasi Paxela, mersi ptr raspunsuri.
Asa opinie imi trebuia: "e minune pe langa fiertul biberoanelor" sau "nu, e apa de ploaie".

EDIT: Ups, n-am stiut de Vikinga, acu dupa ce m-am documentat cred ca nu mai intra pe forum nicicum. Pacat ptr ce s-a intamplat.

roxana 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani ,Vikinga,sa fii sanatoasa si fericita!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 18+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am vazut ca vikinga are contul inchis in urma unor discutii de pe forum... Dar, poate ne citesti, asa ca:

La multi ani!

Am fost la dr. de familie. Toate bune si frumoase si la mine si la mandra... N-am nici o noutate... Astept ecografia de pe 14 nov.




Eliana (18 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Hello! CE faceti? Noi suntem bine. Bebe misca uneori dar eu tot nu sunt asa linistita cum as vrea. Nu vreau sa ma mai stresez ca sa nu fac rau lui bebe. Mi-e asa dor de el.... Abia astept sa-l vad pe 3 noiembrie la eco.

ROXANICI - am depus actele pentru credit. Partea care tine de salarii e ok si s-a aprobat dar acum ne cer tot felul de acte pentru apartamentul care urmeaza sa-l cumparam(adica vanzatorii tb sa duca dar ei nu sunt asa grabiti ca noi...). De exemplu ne-au cerut o hartie de la primarie care sa scrie cum s-a modificat numele si numarul strazii dupa 1989. Problema e ca obtinerea hartii dureaza 30 de zile lucratoare. Nu pot sa cred. Si fara hartia aia nu putem face nimic. Adica abia dupa ce o avem chemam evaluatorul etc. Asa ca din disperare am gasit pe cineva care ne-ar putea ajuta sa o obtinem mai repede dar cum nimic nu e gratis nici nu vreau sa ma gandesc cati bani va tb sa dam. Asa ca nu ne vom muta prea repede.... Din pacate. Si burta mea creste, si va fi mare nebunie cu mutatul.... N-am mai ajuns deloc la facultate deci chiar iau in calcul sa inghet semestrul.... Doar burtica si sotul ce-mi tin moralul mai ridicat.

ADELYNA- ma bucur mult ca fetita ta e bine. Sa ai o sarcina usoara si sa nasti o fetita sanatoasa si frumoasa. Dumnezeu va va ajuta intotdeauna.

Eu trebuie sa-mi refac analizele. Si tot sun la Medicover. Abia azi m-au bagat in seama si m-au programat pe 8 noiembrie. Nu pot sa cred cat tb sa astept pt niste analize banale de sange. Asa ca am hotarat ca macar calcemia si hemoleucograma sa le fac cu bani maine sau vineri ca sa am ce duce dr la controlul de pe 3 sau 6 noiembrie. Stiti cumva alt laborator bun care face analizele decontate de CAS mai repede? Va multumesc.

Aveti grija de voi si de burtici. 20s

Mergi la inceput