Mamici de noiembrie - decembrie 2006(50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

incearca paine prajita, grisine, sticksuri sau eventual banane. ma gandesc ca daca nu mananci deloc sa nu scada glicemia

quote:
Originally posted by Dbunny

Episodul 2: am vomitat si pastilutza de fier..
Sa mai iau micul dejun ? daca tot vomit orice..
Bamboleta felicitari pt bunele rezultate. Si bebelina nu-i asa mica, sa sti, este care se naste la termen cu mai putin.
Dbunny35+



chris 33+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Buna dimineata burtici,

Am intrat sa urez toate cele bune fetelor pe ultima suta de metri:KOKORINA,ZINA SI DENY!

Eu sunt cu sindromul de canal carpian si mi-e tare incomod.Facexercitii din juma in juma de ora,se mai dezmortesc,dar daca stau la calculator in 10minute stric tot.Mi-e mai usor numai sa va citesc ,pentru ca tin mouse-ul cu stanga.

Mirona, super poza- parca te-a pozat din avion- by the way,unde s-a suit Dani sa te pozeze?

Baitza avem voie daca nu e la temperaturi extreme.Eu fac dar cu apa mai putina, cat sa imi ajunga sub burta.

Si in legatura cu surprizele legate de sex.. mie la fiecare eco mi-a arata f.clar cuculetul si "coitzele" ,un doctor bun si un ecograf bun nu au cum sa dea gres.

Multa sanatate si pupici!

Lavinia_P, 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Vesti de la Kokorina....in mai putin de o saptamana isi va tine harbujeii in brate...maine ii va comunica medicul ziua cand vor face cezariana....deocamdata este monitorizata.....totul e ok...i-am spus ca suntem toate alaturi de ea si va multumeste si va pupa pe toate...!
Bamboletta.......bine ar fi sa stiu si eu....nu stiu de ce am frica asta....normal ca de necunoscut...dar nu sunt singura de pe lumea asta care naste.......
Gabitza....si eu am baut must si nu cred ca are nimic ca doar e suc de struguri....bea linistita.....sa-ti fie de bine...
Adinutza...eu sunt tare buna de dat sfaturi......darcand vine vorba de mine ma descurajez singura....chestia e ca de mica am fost asa de prapastioasa....aveam frica de medic,dentist si mama trebuia sa ma tina de mana pana am fost cal mare...acum cred ca vine momentul in care va trebui sa dau dovada de curaj...numai ca l-am cam pierdut...
Deny...tinem pumnii surioarei...Doamne ajuta!
Kokorina nu a nascut....imi trimite mie mesaje...si eu va tin la curent.........fetele...

alexandra 36 + cu Mark Andrei
poze

"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Era sa uit..Mio75,sunt prin zona,cred ca ti-am trimis un mesaj care a ajuns in mail pe yahoo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

butonand telecomanda, am dat de o stire in care se spunea de una insarcinata in 9 luni care a incercat sa faca avort, ea a murit, dar au gasit copilul intr-un lighean, acoperit cu niste paturi. cica individa mai fusese la dr care i-ar fi dat niste pastile pt avort (?)si toti ceilalti ziceau ca nu mai era insarcinata, desi va dati seama ca avea burta. doamne, pe ce lume traiesc indivizii astia?!? copilul cica e bine, desi a stat in lighean vreo 9-10 ore.

chris 33+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

M-am linistit fetelor. Voi bea linistita must pana-l termin, ca tare mi-e pofta!!!!





Gabitza 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza_max spune:

Aaaaaaa, am uitat sa va intreb cum imi trec si io datele in listutza cu datele voastre de contact? O downloadez, completez in ea si v-o retrimit sau exista si alta modalitate? Sau pur si simplu va trimit datele mele si exista cineva care updateaza lista aia?


Gabitza +30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Alex, multumim mult ca ne tii la curent cu ceea ce se intampla cu Kokorina. Transmite-i ca suntem alaturi de ea si-i tinem pumnii sa fie totul bine.
Dbunny, sa fie oare o indigestie ceea ce ai tu??? Cel mai bine este totusi sa suni medicul, ca daca nu-i indigestie, nu e totusi normal sa versi in continuu...Tine-ne la curent.
Bamboletta, ...felicitari pentru rezultatele la eco...SA va traiasca bb-lina!!!
Deny, ce face sora ta???? ...Sa ne dai vesti despre ea si bb-lina...Si tu...sa ai curaj...caci mai ai putin si-ti vei tine comoara sanatoasa in brate...

Eu tocmai am terminat de smotruit bucataria...am spalat mobila, faianta, gresia, aragazul, hota...toate demontate si spalate...dar m-a ajutat al meu sotior, care azi e liber, asa ca am avut un sprijin mare, mare de tot...Da' nici eu nu m-am putut abtine sa nu fac...Acum totul straluceste...

Va

P.S. Melinda, unde esti? Ce mai faci?


Oana 31+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Gabitza_max

Aaaaaaa, am uitat sa va intreb cum imi trec si io datele in listutza cu datele voastre de contact? O downloadez, completez in ea si v-o retrimit sau exista si alta modalitate? Sau pur si simplu va trimit datele mele si exista cineva care updateaza lista aia?


Gabitza +30



Gabita, daca e vorba de numarul de telefon si email...trimite PM Marceleic...si ea o updateaza...
Dac e vorba de data ta de nastere, DPN, etc, etc...scrie pe forum si te trec in lista...

Oana 31+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Zina maine e ziua cea mare!! Tinem pumnii sa iasa totul bine.
Daca te consoleaza cu ceva.. si mie mi-e frica si mai am destul..

Deny si tie bafta!! Si, bineinteles, surioarei tale.

Kokorina, sa fie totul bine, mai ales cu dragalasa ta.
Multumim pt vesti, Alexandra.

Uau.. A INCEPUT !!



Acs, cand apuci poate faci o poza patului suprapus.. ca si pe noi ne intereseaza.

Atudor, nu te stresa. Nu toti copiii au 4 kg la nastere. 2,8 kg este f bine.

Dbunny, mai mergi la servici la 35 saptamani? Cum rezisti?

Eu o sa bea must azi. De fapt inca bu-i must, ii inca suc de struguri. De abia astept sa intepe un pic.

34+

Ruxandra & Matei (4,5 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput