Piticlonti de iulie-august 2004 (201)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

imunitate la rotavirus al meu a facut in 3 saptamani - o luna, l-a luat de la gradi.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Mai, io fetei i-am spus verde in fata ca banuiesc ca acest comportament al copilului e numai din vina lor (ea e genul de om nervos...coleric... imi permit sa-i zic pen' ca-s gravida si nu are curaj sa-mi zica nimic...:)))
Incerc sa o fac sa inteleaga ca trebe sa se duca la doctori sa le spuna sa intrerupa tratamentul...Mi se pare stupid ca dupa o criza la scoala sa-i dai copilului medicamente de parkinson si epilepsie...
Ii face creierii muci!

Dar poate ca ma ambalez io prea tare si nu e treaba mea...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by mitzura


Ioana, asta e o tema de meditatie si o sursa de intrebari si de nervi nesfarsite pentru mine, treaba cu cine detine controlul. Sunt in permanenta cautare de modalitati de a nu lasa controlul in mana puiului mic. Cu forta si cu pedepsitul nu prea merge, trebuie sa fiu mai desteapta de atat si sa apelez la manipulare (in sensul pozitiv), sau la alte metode. Intr-o vreme mergea distrasul atentiei, da acum a crescut si tine minte. Cum mai e pe la facultate? Mie parca mi-e dor de colegii si de studentii mei...


La facultate este..friiiig!!Ca s-au apucat astia sa schimbe toata instalatzia de incalzire la sfarsitul lui august,si cred ca termina la vara!In rest,apropo de intalnire,majoritatea colegelor mele lucreaza in invatzamant si zic ca lucrurile merg din ce in ce mai rau!Eu insa is un pic mai optimista,studentii de anul intai par mai isteti fatza de anul trecut si mai interesati!
Nora sfaturi si idei iti dau mama,gratis chiar!!
Alice multumesc pentru complimenteasa suntem noi moldovencele,fotogenice!Am sa iau si eu in calcul chestia cu punctajul,nu de alta da la placinte si torturi cu mere ma pricep si io!

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

www.adhd.ro

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mai Muuuniiic , eu sint de parere ca medicamente pentru parkinson si epilepsie date pentru o criza facuta la scoala unui copil de 6 ani (parca, nuh ?) este muuuult prea mult !! Fie si cu ADHD ... bate-o la cap pe mamica respectiva, ca nu-i a buna ! Ce ma deranjeaza este ca ea insasi nu isi ia singura copilul acasa !! Ce i-or fi indrugat medicii aia ??
Acum, nu sint de specialitate, dar parca sa te repezi cu un tratament asa de agresiv pentru un singur episod de tulburare ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Ioano...pai sfaturi vroiam...nu-ti ceream osu'...,tu pune osu' la husbandul tau,ca n-auzi ca ai bile negre?Apropo....ia bagati pe PM si tu si alice,o reteta de ceva dulce,usoara si buna.

Duminica a fost husbandul pana la socrii si a venit cu placinta creata (de la soacra am reteta) si placinta cu mere,facuta cu foi de placinta,facuta ca si placinta creata,doar ca e cu mere si fara amestecul ala de smantana si ou,desupra.E un deliciu si aia.De cand am dat de foi de placinta si foietaje,nu mai fac aluaturi....vorba lui alice....faza aia cu faina cat cuprinde ma omoara si pe mine.Pai daca dupa mine cuprinde la greu si iese aluatul ca piatra?

Aaaaa....hmmm...si care vreti,bag pe PM ,reteta de baclava in varianta mea,simplificata,desigur

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ce prajitura cu mere Alice!?
Ca am primit o sacosa de mere in weekend si am luat niste foi de placinta dar inca nu facui...Ai alta reteta?!

Tare sloganul firmei de taxiuri...hehe

Mitzule, spor.
Tu cand vrei sa sustii teza?!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Hai ,mitzule, ca mai ai un pic si termini.Trebuie sa fie gata cand vine odorul pe lume.Muuuuuuult succes in ramura (dupa cum era o vorba)

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

hehehe...tare aia cu aluatul la greu...si pe mine ma darama...:)

Mie de exemplu nu mi-au iesit gogosile cand am incercat. Le faceam rotunde si frumoase si cand le puneam in tigaie nu se umflau deloc...radea John de mine de se cracana...Zicea ca ii plac biscuitii mei....hahaha

Andries, i-am trimis o gramada de link-uri, am citit si eu cu ea...e o chestie complicata cu adhd-ul asta...
Cred ca e si la moda si se pune cam usor diagnosticul asta, sau poate ma insel eu...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daaa, Nora, io vreau reteta aia, sotzu meu e innebunit dupa baclavale si sarailii, apoi daca ii fac si asa ceva, pot sa ii cer ORICE !! (cred ..).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput