Piticlonti de iulie-august 2004 (201)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Alice, din partea mea nu te sfii sa pui retete, ca sunt mare amatoare. mancare tot imi gasesc timp sa fac, din simplul motiv ca mai trebe sa si mancam . Baga-le cu link, ca sa deschida linkul numai cele doritoare. sau pe PM.

Alice, sau Ioana, dati si la mine o reteta cu mere, ca am o groaza si stau si se strica, ca nu apucam sa le mancam.

Cristalina si eu zic la fel, sa ia copilu, dar eu nu inteleg cum il poate lasa internat acolo. Eu am facut practica in facultate in spital de psihiatrie de copii si n-as dori nimanui sa ajunga pe acolo in nici un fel. Spitalul mi se pare o solutie pentru probleme mult mai grave.

Cu teza, deocamdata o depun ca sa nu platesc taxa aceea astronomica de intarziere. De sustinut, cred ca la primavara sau vara, de aia ca gasitul membrilor comisiei, referatele, etc e o intreaga filosofie. Si nu ma vad cu copil mic, nedormita si cu alaptat la trei ore, umbland dupa membrii de comisie prin alte orase. Din pacate, ca mi-ar fi placut sa scap cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Fete cucuiete, trimis retete !! Moama, ce plastic si in versuri ma exprimai !!!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

quote:
Originally posted by alice2004

Daaa, Nora, io vreau reteta aia, sotzu meu e innebunit dupa baclavale si sarailii, apoi daca ii fac si asa ceva, pot sa ii cer ORICE !! (cred ..).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete






loooool....atunci fa-i repede,da' cand ceri 'ORICE'...ceri mai mult,sa pice si la mine un 25%
Sarailie nu stiu...doar sa ma interesez cand vine sara,Ilie,dar acum sa vad de unde fac rost de un Ilie


Monicule....ai un stil asa haios de a povesti....io mereu sunt in pericol sa umplu monitorul de 'respect'...(depinde ce mananc in momentul ala)

Nora

Comorile Norei Noi doi Costume carnaval Noutati

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Mei,eu n-am tinut in viatza mea minte vreo retetaunde mai pui ca-s si chimista!Eu improvizezasa ca repede pentru cel mai simplu tort de mere,faceti separat o compozitie de aluat din ala pentru pandispan sau chec iar merele le taiati ca pentru compot,le calitzi cu tzucher si margarina pana se inmoaie,dupa aia intr-o forma de tort sau o cratitza rotunda puneti intai merele si apoi aluatul(ca sa iasa mai ochios,puneti cacao miez de nuca)lasati la coptior pana se coace alautul,apoi cand se raceste il rasturnati,insiropati si ornati cu frisca si ce mai vreti!Mamaaa, cred ca pot sa candidez la cea mai incurcata si inprecisa reteta!!Daca aveti nelamuriri,va primesc la consultatiiDa'pe bune ca iese tare bun si racoritor!

gorodeii

aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multumesc, Nora !
Mi-ai dat de lucru, nu gluma, brei !!! Si am mai facut greseala sa deschid si site-ul ala culinar !!!
Ioana, nici eu nu tin minte nici o reteta, ma refer la cele de dulcegarii si placinte, am peste tot hirtiute si foite de la imprimanta, carticele si taieturi din publicatii, ca doar asa ma descurc ! Mai facui eu ordine printre ele, dar in ultima vreme le-am pus de-a valma si sa vezi ce mai caaaaut prin ele cind vreau sa gasesc ceva anume !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cind ma bucuram si eu ca nu ati scris prea mult de ieri pina azi, am ajuns la sfirsitul capitolului 200 si am vazut ca e deschis unul nou...iar acolo sunt deja 3 pagini...vad ca nu mai pot sa va prind din urma...

Noi suntem bine, Stefan se bucura de vremea frumoasa de afara si incerc sa-i fac program cit mai indelungat in aer liber. Din pacate seara nu mai apuc sa-l scot afara pentru ca vin destul de tirziu si mai am si de facut mincare. Ultima activitate o fac chiar cu greu - mobila in bucatarie inca nu mi-a sosit, abia joi vine sa o monteze (ocazie cu care o sa-mi iau liber) asa ca acum gatesc cumva pe pervazul geamului si imi e tare incomod, vasele le spal la baie, legumele tot acolo, samd asa ca mai in fiecare seara ma apuca nervii pe aceasta tema!

Azi mi-am amintit si am luat cu mine cartea cu platfusul - o sa ma duc acum sa o scanez, asa ca rog pe fetele interesate sa-mi scrie adresele de mail unde sa vi le trimit!

Cum spuneam nu prea am citit din urma - dar am citit postarea Danei (speel) cu siliconul. Si eu am o problema la genunchiul drept - am avut un accident la schi in 2005 care a avut la rezultat ruperea ligamentelor - am avut 3 operatii (prima fiind nereusita, celelalte 2 ca sa o repare pe prima...) asa ca iti poti imagina cam cum arata genunchiul meu... La inceput am fost foarte complexata, insa acum m-am obisnuit si nu-i mai dau importanta, insa daca ar exista o posibilitate in chirurgia estetica care sa-mi rezolve asta, cred ca as face-o!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Gabi, mare chin cu bucatareala imprastiata...Las' ca vineri trece!

Puneti acilea retete...Mitzu e amatoare, io la fel, Felicia nu a dat vreun semn ca se supara iar Lia a dat semne ca o deranjeaza...hehehe

Mitzura, asta cu gasitul referentilor prin alte sate, nasoala.
Las ca depui acum teza si dupa ce se face Mara mare ai timp sa umbli dupa ei...:)


Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gabi, pai te inteleg perfect, ca si eu ma stresam tare cind am aranjat bucataria, ca trebuia sa imi mut toate prin baie, in sufragerie ... nashpa tare ! Bafta sa se termine repede si sa va recapatati bucataria !!
Da, si eu vreau carticica aceea de care vorbesti, adresa mea este alice1732003@yahoo.com ! Multu mult !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Peseu - citii despre Eva lui Corianai, la "parintii intreaba" ... a facut convulsii de la febra si Cori era speriata tare ! Sper din tot sufletul sa nu se mai repete, i-am scris si mesaj acolo !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

Vreau si eu baclava dar nu link ca nu am acces la cele de bucatareala poate trimite cineva pe PM

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani fara 1 luna - Edi 2 ani si o luna

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput