Aici raspund la intrebari legate de trat.nat - 4

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Buna, Livia!

Nu ma prea descurc cu acest forum, asa ca te voi ruga sa ma ierti daca nu am gasit toate postarile tale referitoare la tratament. Am intrat doar in topicul cu linkul pus chiar la tratament. Si acolo am vazut un singur raspuns legat de PCOS si era vorba de un PCOS cu laparoscopie. As avea cateva intrebari, daca nu deranjez.

1. Vreau sa renunt la pilule si sa incep tratamentul tau. Sper sa raman insarcinata asa si sa nu trebuiaca sa iau metformin. Dupa cum stii, PCOS e cu hormoni androgeni in exces. Am vazut ca tu stii din tratamentul tau care plante ce fel de hormoni au. Care imi sunt absolut necesare, avand prea multi hormoni masculini? Te intreb asta pentru ca nu am gasit cat's claw si kamayani. Pot face tratamentul si fara acestea?

2. Sotul ce ar trebui sa ia? Am vazut ca ai recomandat naprasnic si pentru barbati. Poate si el lua dupa schema mea de tratament naprasnic?

3. M-am bucurat cand am citit ca tu ai urmat tratamentul o luna peste sarcina, pentru ca eram ingrijorata. Citisem de coada soricelului ca provoaca pierderea sarcinii si imi era foarte frica de momentul cand trebuie oprit tratamentul.

4. Din schema de tratament nu reiese ce cura tine doar 21 de zile? Eu din topicurile pe care le-am gasit am inteles ca cea cu semintele. Am dreptate? Sau e vorba de toate medicamentele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Si as dori sa te mai intreb ceva. Azi este prima mea zi fara pilule. Doctorul mi-a spus ca in PCOS voi avea ovulatie doar cateva luni dupa abandonarea pilulelor.

Nu am acum toate produsele necesare tratamentului, pentru a incepe de azi tratamentul. Din cauza celor 21 de zile de telina si marar, cred ca ar fi mai ok sa incep in ziua 1 a ciclului urmator. Crezi ca e ok? Sau sa incep oricand am toate produsele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Intre timp tot citesc pe forum si-mi vin mai multe intrebari. Toate tincturile se iau inainte de masa, de 3 ori pe zi. La mine micul dejun este la 8, pranzul la 1 si ultima masa la 5. Sunt prea aglomerate cele 3 etape ale tratamentului? Trebuie neaparat inainte de o masa? Altfel as incerca tratamentul de seara sa-l fac pe la 9, sa fie mai "disipate" toate substantele pe parcursul zilei.

Sper sa nu te supar sau sa te enervez cu intrebarile mele. Sunt intr-o continua documentare pe acest forum si la primul search "tratament livia" nici macar nu mi-a dat toate topicurile in care vad eu acum ca ai raspuns la intrebari...

O saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_face spune:

raluk, ceea ce iei de 3 ori/zi poti lua 1 data inainte de mic dejun, a 2-a oara pe la 4pm si a 3-a oara pe la 10pm; asa vei avea un bun interval de timp intre ele, si vor fi si pe stomacul gol...Ce iei de 2 ori/zi, ia dim si seara, iar daca ai ceva de luat 1 data/zi, ia la amiaza...

Nu e neaparata nevoie sa mananci ceva dupa tratament, ideea e sa fie pe stomacul gol, de aia se iau inainte de masa...

Bafta! Sa fie cu folos si sa ai rezultatele dorite in cel mai scurt timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_face spune:

raluk, hai la Naturiste si Homeopate (33). Au revenit acolo 2 fete inimoase si pricepute care-ti pot raspunde la intrebari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

quote:
Originally posted by fancy_face

raluk, ceea ce iei de 3 ori/zi poti lua 1 data inainte de mic dejun, a 2-a oara pe la 4pm si a 3-a oara pe la 10pm; asa vei avea un bun interval de timp intre ele, si vor fi si pe stomacul gol...Ce iei de 2 ori/zi, ia dim si seara, iar daca ai ceva de luat 1 data/zi, ia la amiaza...

Nu e neaparata nevoie sa mananci ceva dupa tratament, ideea e sa fie pe stomacul gol, de aia se iau inainte de masa...

Bafta! Sa fie cu folos si sa ai rezultatele dorite in cel mai scurt timp!



Iti multumesc mult! Mie imi era frica pentru ca am vazut sfaturi de la Livia de a manca mult dupa tincturi pentru a nu ni se face rau de la ele. Vin imediat la voi, intai va voi citi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele

as vrea si eu sa incep tratamentul liviei da nu am inteles exact cand se incepe? din prima zi a ciclului????
va rog trimiteti-mi si mie un raspuns....am vazut ca ati zis sa intram pe naturiste si homeopate *(33) dar spuneti-mi unde este acest link....nu stiu sa-l deschid sau sa-l gasesc...
multumesc
cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dutza04 spune:

Buna Livia. Ma numesc Magda, am 27 ani si sunt din Onesti, Bacau. Anul trecut in octombrie am pierdut o sarcina de 3 luni si dupa asta CM mi-a vnit numai cu pastile (Duphaston 2/zi). Pe 26.01.2008 am fost la iasi si in urma unei ecografii transvaginale mi s-a spus ca am ovare polichistice si mi s-a dat tratament cu anticonceptionale. Nu am vut sa le iau si parca Dumnezeu mi-a scos in cale tratamentul tau. Mi-am facut rost de tot ce trebuie si am inceput sa iau de aseara (a 3-a zi de ciclu).
Am inlocuit pulberile cu tincturi numai ca am o problema: dimineata am foarte puin timp pana sa plec la serviciu(6.30) si am luat tincturile pe stomacul gol cu 5 min pauza intre ele, apoi am mancat si la 1h-1 1/2h am baut cana de napraznic si peste alta 1/2h cana de cretisoara si coada soricelului. Am facut bine? N-as putea sa mai cuplez cate doua din tincturi? Am observat ca am o stare de greata dupa ce le iau, e normal?
Nu prea stiu ordinea in care sa le iau, si pauza cat sa fac intre ele, pt ca nu dispun de prea mult timp dimineata inainte sa mananc.
Te rog frumos, daca ai timp, lumineaza-ma pt ca imi doresc tare mult un bb si am incredere in tratamentul tau.
Multumesc frumos. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_face spune:

Cami - nu ma pricep eu prea bine, dar sa vad...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107577

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_face spune:

Cami - am nimerit-o! Da click acolo si te trimite la Naturiste si homeopate (33).

Mergi la inceput