Aici raspund la intrebari legate de trat.nat - 4

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Ce se intampla, aici nu mai zice nimeni nimic??????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Arijul si eu astept raspuns la intrebarea mea dar vad ca e pauza....

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela25 spune:

buna sunt noua pe forum si as vrea sa stiu daca exista ceva [naturist ] pt dureri de picioare si umflaturi in sarcina de 31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Buna Livia,
Am 34 ani si 13 IA nereusite, ovulatia este buna, endometrul cam mic dar cu tratament e ok, la sot nu sunt probleme, si totusi nu raman insarcinata . Acum 3 ani am rama insarcinata la a doua IA dar sarcina am pierdut-o la 6 saptamani din cauze necunoscute... Sunt disperata, i-mi fac curaj sa ma programez pentru FIV dar i-mi e frica de un nou esec ...
Am un ciclu regulat de 28 zile, dar de cca.un an, am semne si dureri premenstruale cu 6-7 zile inainte CM... analizele hormonale din ziua a 3-a au iesit bine dar eu cred ca totusi e o dereglare .
Am rugamintea sa-mi recomanzi un tratament naturist, vreau sa incerc si asa ceva inainte de vitro... poate i-mi cresc sansele la VITRO.
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenis spune:

Buna Livia,
La multi ani si un an mai bun!
Vreau sa-ti spun ca te admir foarte mult pentru tot ce ai facut in acesti ani,am citit tot ce s-a scris despre tratamentul tau naturist.
Am inceput acest tratament acum 1 luna dar din pacate nu am ramas insarcinata.
Am 33 de ani si in iulie 2006 a suferit o operatie de chist ovarian,laparascopie la bucuresti.Doctorul mi-a spus ca totul e ok si pot avea copii dar de 1 an si 3 luni incerc sa raman insarcinata si nu am reusit.In primavara anului trecut am avut o raceala puternica la ovare pe care am tratat-o cu antibiotice.Sotul meu este ok ,si-a facut spermograma si a iesit foarte bine.Nu inteleg care e cauza pt.care nu raman insarcinata si trebuie sa recunosc ca psihic nu stau prea bine.Mi-am pus mari sperante in tratamentul tau pe care il fac in continuare, ma gandeam ca poate imi dai un sfat avand in vedere tot ce ti-am povestit.Iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noname spune:

Buna!
Sunt noua pe acest forum ,dar te rog daka ai putea sa ma ajuti si pe mine.
Am 27 ani si de 6 ani incercam sa facem un Bb, dar nu reusim .
Am facut investigatii, sotul meu si-a facut spermograma care a iesit ok, eu mi-am facut analizele care nu au iesit prea bine, progesteronul foarte mic.(dak trebuie sa dau valorile analizelor le dau). Problema mea cea mai mare este ca nu am ciclul regulat (am intarzieri f mari , acum de 84 zile)
In urma cu 8 luni mi-am facut operatie laparoscop pentru decorticare ovariana, la care rezultatul a fost OK ( au zis medicii) si ar fi trebuit in maxim 6 luni sa raman insarcinata dar nu s-a intamplat asta.
Am baut si eu din auzite ceai de cretisoara,ceai din napraznic si extract din mladite de zmeur.
La monitorizari nu mi s-au vazut cine stie ce rezultate, dar probabil nu si-au facut f bine efectul deoarece eu urmam si tratamentul prescris de doctor.
Vreau si eu un sfat , te rog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darkanny15 spune:

buna.

sper sa ma scuzi ca indraznesc sa te deranjez...insa sunt un pik cam disperata(un pik mai mult...si pun pariu ca auzi asta f des) si as avea nevoie de un mic ajutor din partea ta. am 21 de ani(o copila, da stiu)...acum 9-10 luni mi s a descoperit un fibrom uterin de cca 8mm-sau 1 cm nu mai stiu exact...dar care se manifesta destul de des cu dureri mari. o perioada de vreo 4-5luni am reusit sa l tin in frau in sensul ca luam ceva medicamente(gen no-spa si cevastrain da nu mimai amintesc acum denumirea) daca ma durea prea tare si a fost ok...urmand ca dupa 6 luni de la primul consult sa revin la medic(prin sept trebuia sa se intample asta)...numai bine insa ca, la sf lui august "am reusit" sa fac un avort spontan, in vreo 3 sapt jumatate, sarcina de care nu stiam, care nu ar fi ok chiar acum dar nu as fi avortat, mai ales ca eram logodita, intr-o relatie f ok. ma rog, am incercat sa iau totul pe cont propriu...iubitul meu sa nu mai stie nimic(stiuse de fibrom inainte) dar doream cumva sa nu l stresez prea tare, desi era lg mine de ma vedea ca mi-e rau...pana la urma am tampit de durere si fizica si psihica si am cam reusit sa l pierd si pe el....

acum vreau sa mi revin si sa incerc cumva sa rezolv cu acest fibrom, sa il termin, dar mi-e frica de operatii(am facut mai multe cand eram mica la ochi:P) si as fugi cat colo...crezi ca ai putea sa imi indici ceva? mentionez ca sunt foarte constiincioasa la tratamente...

p.s. acum nu mai stiu exact ce dimensiuni are..oricum banuiesc ca nu ff mari caci la avort nu s-a luat doctorul de mine prea tare in privinta respectiva, insa stiu ca resimt ceva mai des si mai intense dureri in zona de jos...iar sangerarile sunt, cat de cat aceptabile. in rest,analizele sunt relativ ok. oricum, apogeul de dureri si stari de rau a fost la sf lui august incep lui sept..dar cine sa se gandeasca?

multumesc anticipat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

La Multi Ani fete dragi!!!



-am tot intrat pe aici,citit si rascitit ce ati scris...TOT-TOT !!!

-raspunsurile SIGUR le gasiti daca o sa cautati si citit tot ce am scris in anii astia!


-ca sa va demonstrez o sa dau,ca raspuns, trimitere la alte raspunsuri vechi,bine?

-daca cumva nu s-a mai raspuns atunci o sa scriu negresit!


pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

[quote]Originally posted by darkanny15

buna.

sper sa ma scuzi ca indraznesc sa te deranjez...insa sunt un pik cam disperata(un pik mai mult...si pun pariu ca auzi asta f des) si as avea nevoie de un mic ajutor din partea ta. am 21 de ani(o copila, da stiu)...acum 9-10 luni mi s a descoperit un fibrom uterin de cca 8mm-sau 1 cm nu mai stiu exact...dar care se manifesta destul de des cu dureri mari. o perioada de vreo 4-5luni am reusit sa l tin in frau in sensul ca luam ceva medicamente(gen no-spa si cevastrain da nu mimai amintesc acum denumirea) daca ma durea prea tare si a fost ok...urmand ca dupa 6 luni de la primul consult sa revin la medic(prin sept trebuia sa se intample asta)...numai bine insa ca, la sf lui august "am reusit" sa fac un avort spontan, in vreo 3 sapt jumatate, sarcina de care nu stiam, care nu ar fi ok chiar acum dar nu as fi avortat, mai ales ca eram logodita, intr-o relatie f ok. ma rog, am incercat sa iau totul pe cont propriu...iubitul meu sa nu mai stie nimic(stiuse de fibrom inainte) dar doream cumva sa nu l stresez prea tare, desi era lg mine de ma vedea ca mi-e rau...pana la urma am tampit de durere si fizica si psihica si am cam reusit sa l pierd si pe el....

acum vreau sa mi revin si sa incerc cumva sa rezolv cu acest fibrom, sa il termin, dar mi-e frica de operatii(am facut mai multe cand eram mica la ochi:P) si as fugi cat colo...crezi ca ai putea sa imi indici ceva? mentionez ca sunt foarte constiincioasa la tratamente...

p.s. acum nu mai stiu exact ce dimensiuni are..oricum banuiesc ca nu ff mari caci la avort nu s-a luat doctorul de mine prea tare in privinta respectiva, insa stiu ca resimt ceva mai des si mai intense dureri in zona de jos...iar sangerarile sunt, cat de cat aceptabile. in rest,analizele sunt relativ ok. oricum, apogeul de dureri si stari de rau a fost la sf lui august incep lui sept..dar cine sa se gandeasca?

multumesc anticipat...



deeci...ce am gasit despre fibrom...dupa cum se vede mai multe capitole:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=57478

ia uite si tratamentele naturiste...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=56513


asa ca...te-am priiins ca nu ai rasfoit ...

acum te rog mult-mult sa nu te superi la ce-ti scriu: asa cum tu nu ai timp sa cauti pt.tine cum crezi ca eu as avea timp pt.atatea mii de intrebari(care se tot repeta)??? nu cred ca mi-ar arunge 48 ore daca as sta sa raspund la fiecare ...
Am forumul ,plus 2 adrese de mail in care primesc intrebari, si eu in fiecare zi(inclusiv sambata si duminica)selectionez intrebari la care nu am raspuns(si scriu) sau redirectionez ...

scriu si raspund de ani de zile(si pe forumul vechi care a fost odata... si pe asta nou!)...asa ca,cam stiu ce am scris...

pup si inca odata NU TE SUPARA! vreau sa te gandesti si la mine...


- ajut din toata inima dar ajutati-ma si voi ca sa raspund/razbesc...am si eu nevoie de ajutor si intelegere!!!


ps.: ca fapt divers:
vezi ora la care ti-am raspuns??? tu ce facea-i la ora asta? asa ca...crede-ma! citeste tot ce s-a scris si daca tot nu gasesti ce te intereseaza...apeleaza-ma ca sigur iti raspund!













Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisaa07 spune:

BAUNA LIVIA,
am o nedumerire, e normal ca in timpul tratamentului sa apara cosuri pe fata de parca as fi la pubertate.?

mercic

Mergi la inceput