Aici raspund la intrebari legate de trat.nat - 4

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatricce spune:

Am uitat sa spun ca CM este de 32-33 z

http://tt.lilypie.com/CEsdp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencar spune:

LIVIA te rog a ma ajuti i pe mine cu un fat din 2003 ne chinuim a avem un copil i pana acum nimic: am facut tot felul de analize,am fot la tot felul de doctori i nimic toate analizele au ieit ok i la mine i la ot(hitero ete ok ovulatia ete naturala la 13-14 zile fulicul de 21-22 CM ete mai rau ca ceaul la 27-28 zile permograma ete ok mobilitate 64% analiza din glera la 4 ore dupa contact a ieit negativa(nu a gait nici un permatozoid) uterul ete inclinat in pate am facut 3 ineminari cu dr Moia i nimic am fot la ovata la tratament acum 4 luni iar la ultima ineminare aveam 3 fuliculi dar nici un doctor nu a putut a mi puna care ar fii cauza ma gandec poate ete i din vina treului(eu profeoara i otul ofer pe tir) nu tiu ce a mai cred. Te rog din uflet a ma ajuti i pe mine ca deja imt ca nu mai am putere untem caatoriti de 7 ani i ne dorim din tot ufletul un copil. Scuze daca m am lungit atat dar chiar trebuia. Atept un rapun din partea ta. Multumec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencar spune:

Am uitat a ti pun ca am 28 de ani i otul 31 i nu am rama niciodata. Atept rapunul tau cat mai repede. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Drutza spune:

Buna Livia,
Eu si sotul meu vrem sa ne punem pe treaba sa facem un BB si vreau sa te intreb cum imi pot creste imunitatea. Am prob cu gatul,fac destul de des puroi si as vrea sa nu am neplacerea sa trebuiasca sa iau antibiotice in timpul sarcinii. M-am gandit la ceva homeopat,naturist,ca sa incep sa le iau acum si sa continui eventual si in timpul sarcinii,ca sa pot evita iritarea "prietenelor" mele,amigdalele.
Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_81 spune:

Buna Livia
Imi doresc un copil foarte mult si avem o problema. Sotul meu, la varsta de 20 de ani a facut oreon, (are 31 de ani) in urma cu cateva luni am facut o spermograma si acolo am descoperit "urmarile" acelui oreon: HIPEROSPERMIE cu ASTENOSPERMIE severa - nr spermatozoizi sub 5 milioane / ml de sperma, mobilitate de 30% dupa 15 min, forme anormale 80%. (dr. urolog a spus sa faca biopsie testiculara)
Ai putea sa ne ajuti cu un tratament naturist pentru problema noastra?
Iti multumesc anticipat.

Mari in cel mai scurt timp posibil
http://tt.lilypie.com/4M28p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

buna..sunt noua pe forum si am si eu cateva probleme.In urma cu 4 ani am fost operata de chisturi pe ovare si de atunvi CM nu vine decat cu hormonale.Daca puteti sa ma ajutati cu tratam. naturiste pentru revenirea CM si pentru a avea un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Taty spune:

Buna!
Livia, am nevoie de un raspuns URGENT, daca se poate (scuze ca fac presiuni).
Sunt insarcinata in 15 sapt si de o luna ma chinui cu un hematom care creste si cind cred ca e ok, iar apar singerarile...am stat internata deja de 2 ori si mi-e frica pt micut, desi el acum e bine,slava Domnului.
Livia, vreau sa te intreb daca pot lua ceva naturist in paralel cu utrogestan si nospa,am citit despre cretisoara, spune-mi te rog daca e ok in cazul meu si cum se administreaza?
Iti multumesc din suflet!!!!
Tatiana

Tatiana siMariuca (02.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Liviaas avea nevoie si eu de sfatul tau.
De doi ani ne chinuim sa aveam bebik, si tot de doi ani sotu face tratament pt tiroida, plus l-am indopat cu toate cele ce se putea scrie pe forum de naturiste si uite c anici un rezultat. TE ROG AJUTA-NE sunt in culmea diperarii mai ales ca am si al activ un fiv nereusit si ast ama puen la pamint cu psihicul. De ovulat amea ce sa zic, cu prolactian mare in general am facut tratament cu dostinex, dar ininte de fiv am dat de mastodynon si am vazut c aimi foloseste. Ininte am luat in flux continuu picaturile acu duap fiv am zis sa iau pian in z21 si tinctura de zmeur pian in z10. nu stiu daca e bien sau nu, dar TE ROG SA MA AJUTI cu sfatul tau. Ma simt rau psihic si nu mai stiu ce sa incerc c sa fac sa am un copil.
ITI MULTUMESC DIN SUFLET.


in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Buna Livia,te rog din suflet sa-mi raspunzi si mie la o intrebare,vreau sa stiu daca pot sa iau Femicur(a aparut acum in farmacii si este un inlocuitor al Mastodynonului, contine extract uscat de fructe de vitex agnus castus) in combinatie cu Branca ursului sau ceaiuri de cretisoara,naprasnic sau in combinatie cu tinctura de muguri de zmeur. Mentionez ca am amenoree(ciclu doar sub tratament), prolactina marita si ceva probleme cu tiroida.Am 28ani si i-mi doresc ffffff mult un bebe dar se pare ca deocamdata nu sunt binecuvantata cu acest dar.

Toate cele bune fetelor si sa auzim de cat mai multi bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

Taty, stiam despre cretisoara ca e f. buna pt. fixarea sarcinii. Intra pe google si afli mai multe despre cretisoara.Sanatate!

Mergi la inceput