Aici raspund la intrebari legate de trat.nat - 4

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

multumesc fancy_face
esti tare draguta
ne vedem si ne vom auzi acolo atunci
pe curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya_ionescu spune:

neata fetelor !
imi puteti recomanda si mie un tratament naturist pt hipotiroidie ? poop.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fancy_face spune:

Anya, s-a cam abandonat subiectul asta. Ca sa afli tratamente naturiste, pune intrebarile aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115509&whichpage=7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya_ionescu spune:

multumesc , am gasit acolo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenis spune:

Draga Livia vreau sa-ti multumesc din suflet ca existi!
Am urmat tratamentul tau 2 luni in decembrie si ianuarie punct cu punct(chiar ti-am scris in ianuarie). Am ramas insarcinata si sunt convinsa ca s-a intamplat datorita tratamentului tau.
Vreau sa va incurajez pe toate sa aveti incredere in tratamentul Liviei si sa-l urmati intocmai si sigur o sa aveti rezultate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utica spune:

Buna fetelor!
Am si eu o intrebare la voi, dar mai intai povestea mea pe scurt: sunt doi ani de zile de cand incerc sa raman insarcinata. Anul trecut in ianuarie am ramas insarcinata...si tot in ianuarie am pierdut sarcina (sarcina oprita din evolutie,,,,alte explicatii nu am primit). In luna noiembrie, decembrie si ianuarie am facut stimulare cu clostybegnit. In urma stimularii am avut ovulatie...dar eu cred ca am ovulatie si fara stimulare pt ca luna de luna imi fac testele de ovulatie si in jurul aceleiasi date Z19, testele ies pozitive. Analize hormonale nu mi-am facut. Doctorii care m-au consultat au spus ca totul este ok si la mine si la sot. Si totusi bebele nu vine. De luna asta am inceput un tratament pe baza de ceaiuri (naprasnic, coasda soricelului, cretisoara) si tincturi (branca ursului, mladite de zmeur).
Intrebarea mea este gresesc ca fac tratamentul asta fara sa am o problema anume? Dupa cum am citit pe prospecte nu prea am vazut ca ar avea efecte negative.

Va multumesc pentru rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaalba spune:

draga UTICA- - nu sunt specilaist in domeniu dar din proprie experienta pot sa te asigur ca ceea ce iei tu nu are cum sa-ti faca rau.Eu si sotul meu luam tinctura de branca ursului si gingseng(asta numai el) si pe langa asta am luat si ceai de naprasnic, coada soricelului iar cu cel de galbenele imi fac uneori irigatii vaginale.Am citit destul de multe despre puterea plantelor medicinale si mai degraba cred in ele decat in medicamente.Parerea mea e sa mergi mai departe si sa va doresc sa vi se indeplineasca visul cat mai curandEu nu am ramas insarcinata niciodata , am 31 de ani si ne chinuim de un an sa avem un bebe.Mi-am facut niste analize si au iesit bune , inca sunt in perioada cand mai fac analize , deci nu stiu daca am o problema sau nu.Eu sper ca nu.In schimb spermograma sotului e un pic cam proasta.De luna asta merg si la masaj si reflexo la un tip foarte priceput si el m-a incurajat sa fac tratament pe baza de plante.
bafta multa si sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Foarte important!!!


Vit.E sa nu depaseasca 15 mg/zi!!!(nu confundati u.i cu mg sau mcg!)
http://www.emedonline.ro/cuprins/vitamine/view.article.php?17

Extractul din muguri de zmeur SE ADMINISTRAZA TOT TIMPUL TRATAMENTULUI naturist fara intraruperi!(tocmai asta ii da eficacitatea iar odata intrerupt si reluat este ca si cand ati lua-o de la capat!)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Contraceptivele NU se administreaza impreuna cu tratamentul naturist ...

Contraceptivele date inainte de FIV au scopul de a "linisti/odihni/adormi" ovarele pe perioada dinaintea FIV-ului ca ele sa faca fata suprastimularii ce va urma in vederea efectuarii fertilizarii...Se pot administra cu AC doar hepatoprotectoare.

Tratamentul naturist are rol de a impulsiona ovarele deci se vor bate cap in cap efectele contraceptivelor cu ale plantelor,de aici rezultand si nereusitele!


Daca vreti ceva naturist atunci cand incepeti stimularea pt.FIV sau IA se adm.muguri de zmeur,acid folic,naprasnic si cretisoara iar odata facuta inseminarea se intrerupe(trat.nat.) si se iau doar hormonii de sustinere a sarcinii recomandati de medic in urma analizelor.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

buna livia,
te rog frumos urmeaza sa fac fiv,ce pot lua inainte pt endometru???si daca se mai ia si in timul stimularii!
multumesc mult!

Mergi la inceput