Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ca mi-am amintit de lapte. Daria nu prea mai are chef de lapte. Am mai pacalit-o cu lapte de porumb, dar tre sa gasesc alta solutie.
Silvi, stateam si ma gandeam la Alain, oare tu o sa poti sa il dezobisnuiesti de lapte atata timp cat tu ii bagi tot timpul diferite alimente in lapte? Astfel laptele are tot timpul un alt gust, si nu se plictiseste. Cred ca ii satisfaci curiozitatea gustului in acest fel, si el nu mai e curios sa incerce sa pape si papa, pentru ca oricum primeste gustul ala si in lapte. Mi-a venit asa, o idee...
...si mai vroiam sa zic ceva ...dar nu mai pot, ca imi mestereste Daria la prize

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

LunaNoua, dar ce lapte ii dai?
Eu ii dau Milumil 3 si il bea cu o placere.....


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

No, ca am salvat priza .. offf.. tre sa iau repede aparatori, ca nu se mai poate.

Toanca, Bebelac ii dau. I-am dat si Nan, dar nu mi-a placut cum i s-a facut carnita de la el. Acu, de la Bebelac, are carnita tare, nu pufoasa, dar nu prea mai vrea laptic. Nu cred ca e de gust, ca asta i-a placut dintotdeauna.

Asa, si mi-am mai amintit un subiect despre laptic. Am vazut mai multe fete care abia asteapta sa treaca la lapte de vaca (din comert sau de la tanti) De ce??? Ca eu nu vad rostul. E mai ieftin? nu cred. E mai bun? Tot nu cred, ca laptele praf e imbogatit cu fier si altele (fierul stiu ca e lipsa in laptele de vaca). E mai sanatos? Tot nu cred, deoarece am inteles ca procesul de pasteurizare nu e chiar ok, iar laptele de vaca-vaca, e prea gras pentru bb. Deci, care e avantajul, ca eu nu inteleg. Nici macar mai comod nu e cu lapte de vaca. Laptele praf un-doi il prepari. Deci...nu inteleg de ce sa trecem la lapte de vaca. Cine stie, mana sus, pls ca vreau si eu sa stiu

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Cine a zis ca DC creeaza dependenta se inseala DC creaza catastrofe ecologice !!! Eu scriam de zor despre laptic, cand, hotomanca din premergator, a sutit de pe masa pachetul cu unt, si s-a ascuns i spatele meu. Cand am terminat de scris mesajul, era prea tarziu Daria era cu gherutele pana la cot in unt, si se distra de minune Il strangea in pumni si se distra cum ii iese printre degete. Cred ca va inchipuiti ce e acum in jur Aluneca totul

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Toanca, cum e milumil3? Ca milumil 1 mirosea groaznic.

DeeaDesign webshots www.dropshots.com/LunaNoua" target="_blank">dropshots

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Tot n-am apucat sa vad filmele si pozele.

Am fost la ap. sa vedem modelul pt. camera lui Marco, de zugraveala, ca e dintr-aiai mai speciala.
Pe urma afara, noroc cu o prietena ca tot la 15 min. fugeam sus sa vad de papica lui Marco, care era pe foc.

Problema soacra: Clau si-a sunat sora sa-i zica sa dea 6 mil. la o nunta lui var-su' din partea noastra.Noi i-am chemat la nunta dar nu au venit decat parintii si ei au dat 6 mil. Clau mi-a zis ce a facut si eu am turbat de furie, ca nu trebuia sa dam, ca dadeam daca veneau ei, dar cum au venit parintii, sa dea soacra, noi nu avem nicio obligatie.
Cand am fost acasa, i-am zis lui Clau sa o intrebe pe sora-sa cat a dat soacra, caci eu presimt ca soacra s-a dus pe banii nostri la nunta. El a zis ca nu poate sa intrebe, ca e penibil si alte chestii. Cand sa plecam i-a zis lui sor-sa' ca trebuie sa-i dea banii, ea a zis ca nu trebuie decat 3 mil. ca jumate a dat soacra. Si ca sa i dam mai incolo ca acum avem nevoie de ei.
Cand am auzit una ca asta sa turbez, ca pe urma sa aflu de la Clau, ca, dupa nunta, soacra l-a sunat si a zis ca a pus si ea jumate. Lui i-a convenit ca stia ce scandal i-am facut eu.
Dar eu sunt convina ca soacra a pus 3 mil. dar pe plic si-a trecut numele ei, cum mai sunt si convinsa ca ea oi-a zis lui Clau sa dea bani la nunta. Pt. ca el este un uituc si jumatate, eu trebuie sa-i aduc de-aminte si de zilele de nastere ale parintilor lui.
Eu inca sunt nervoasa pe el, caci nu vrea sa recunoasca si sa-mi dea dreptate. dar i-am zis...daca da cei 3 mil. cu mine a terminat-o. Pt. ca fam. lui e o fam. de mincinosi, eu nu asa am fost invatata si crescuta si nu-mi plac toate kk astea.
Pe mine m-a deranjat ca s-a bagat ea sa comande la banii nostri, si ca stie ca avem nevoie de bani, si ea ne cere sa mearga la nunta.
Doar le-am zis, sa nu cheme la nunta pe toata lumea, ca nu am de gand sa merg la toti. pe cine si-au chemat parintii, ei merg la randul lor la nuntile copiilor. Macar atat, ca nu i-am lasat sa de-a un ban la nunta noastra.Ar mai fi multe de spus, dar....nu umplu pag. cu rahaturi dintr-astea, cum zic unii.

Anda spor la treaba, si eu sunt cu casa-ntoarsa ca trebuie sa eliberam ap. intr-o sapt.
Toanca sper sa iasa cat mai repede caninii si fara dureri.
Maraki ce sa zic, va veti acomoda si cu zona cealalta, mai ales ca e lmai ieftin. sper sa va dea voua ap. ala.
Deea cu vecinii...mama ce scandal le-as face. eu asa sunt de rea in fae dintr-astea. du-te si spune-le frumos, daca nu te poti certa.dar sa nu-ti ceri scuze ca i-ai deranjat.
Doina asa e se bucura sora mea ca mergem la ea. mai tare pt. ea si pt. Marco merg. si-mi va prinde si mie bine, sa mai schimb peisajul si sa-mi vad prietenii.
Cosmi ma bucur ca o tineti tot dintr-un chef intr-altul. Ai inceput munca?
Moni, Anasebe, Silvi va , merg sa-i dau papa la marco.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco (1),www.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(2),
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

M-am gandit ca poate o fi de la gust.
Ca eu i-am dat initial lui Matei Humana pana la un moment dat cand nu a mai vrut sub nici o culoare.
Cand l-am sunat pe dr. mi-a spus sa-i schimb laptele ca poate nu ii mai place.
Si asa a si fost.
Acum ii bea pe tot....scoate aerul din biberon
Sunt perfect de acord cu tine cu laptele din comert....mie dr. mi-a zis ca sa-l tin pe lapte praf cat mai mult posibil.
Eu zic ca e mult mai sanatos si e imbogatit cu multe vitamine si calciu....


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

LunaNoua, milumil 3 e foarte bun. are miros de banane si e dulce.
Vezi poate i-o place asta.
Giova, cand pleci si cat stai?

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova in cazul asta nu mai dai nici un ban, au dat aia 6 mil. la nunta voastra, trebuia si socrosenia ta sa dea la fel, nu mai dati nimic voi
Anda si pe mine ma asteapta impachetatul, mutatul, la mine e rau ca Giorgos nu e acasa, socroseniu nu poate ridica mai mult de 10 kg, nici nu stiu cum o sa reusim sa mutam totul
Deea nici eu nu am idee de ce trebuie schimbat laptele, dr. mi-a spus sa incep sa-i dau lapte cu 1,8% grasimi, i-am pus doar in piureul de cartofi, Angelo oricum nu bea lapte simplu, cereale are de la cutie .

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Acum constat si eu ca apar mesajele asa cum trebuie...
Dar, ce aveti mai fetelor?
Toate va mutati?


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput