** Mamici de Mai - Iunie 2007 ** (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

mimi dumy bine ai la odisee,sarcina usoara si un bb sanatos.Intotdeauna suntem bucuroase de venirea a noi mamici.

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Valentina se pare ca avem acelasi nume, acelasi UM=31.07.2006 si acelasi DPN=07.05.2006 daca am citit bine. Si aceleasi paranoi. Exact ca tine tot timpul am senzatia ca ba mi s-au lasat sanii, ba mi-a disparut greata 5 minute, ba am nu stiu ce dureri. Si iti dai seama ca ar trebui sa ma bucure sa imi dispara greata, pentru ca am fost si internata in spital cu perfuzii din cauza asta, dar pe mine ma sperie.

Eu una nu m-am putut abtine si mi-am facut pana acum 5 ecografii intravaginale desi de fiecare data ma nelinistea faptul ca ii pot face rau bebelui. Oricum imi voi face o ecografie pe luna ( ca asa mi-a recomandat dr. adica la fiecare control) dar de acum incolo nu vor mai fi intravaginale.

Oricum am vrut sa iti spun ca mai sunt si altii care au aceleasi stari (eu, spre exemplu). La ultima ecografie eram asa de convinsa ca ceva s-a intamplat cu bebele incat iti spun sincer ca imi disparuse complet greata si sanii mi se lasasera. Evident ca totul a revenit "la normal" dupa ce am aflat ca totul este OK. Doamne ce ti-e cu psihicul asta.

Theolumi stiu exact ce spui. Eu am mers si la terapeut pentru chestia asta. Si inca mai am momente in carwe ma gandesc ca daca nu voi fi o mama buna, daca copilul meu ma va uri, daca nu voi face fata, etc... Plus ca mie imi este frica rau si de nastere si de potentiale probleme legate de sarcina. Dar sincera sa fiu sunt atat de indragostita de bebele meu ca asta ma ajuta sa trec peste toate spaimele.

Chiqui iti tin pumniu sa fie totul bine.

Pup toate burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

mimi, bine ai venit la mamicile de ciresici.

eui am pofta de niste pui shanghai... de-abia astept sa ajung acasa sa comand de la chinmezesc!

pupici pe burtici

6+

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

mimi_dumy bine ai venit printre noi si felicitari pentru sarcina! Ma bucur ca se mareste listuta!

Val_ ma bucur ca avem multe lucruri in comun, desi ar trebui sa lasam paranoia deoparte. Trebuie sa fim optimiste. Sigur vom avea toate bebei frumosi si sanatosi .

Va pup pe toate!

Valentina 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mimi_dumy, welcome in grupul nostru. Si eu sunt in aceeasi situatie cu "accidentul de munca", dar privesc cu optimism in viitor. Ne-o arati si noua pe Daria?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Mimi bine ai venit in odiseea noastra.

Fetelor am fost jos la magazin si mi-am luat un borcan de castraveti murati. Asa ca acum sunt ok.



Mica 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Multam de primire .
Sarcini usoare va doresc la toate.
Eu astept cu groaza sf de saptamana si tot sper sa nu sememe intre ele sarcinile.
La prima sarcina au inceput cu sangerarile si varsaturile la 5 sapt jumate, motiv pt care pana la 14 sapt am stat acasa in pat; am avut o sarcina toxica si am fost internata de 4 ori in spital pt tratament, ma apucau varsaturile pe la 6-7 dupa-amiaza si ma tineau cateva ore bune, pana dadeam afara si ultima pic de apa.

Fug ca tb sa hranesc pitica.

Poze cu pitica mea aici : http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaeladobre1977/my_photos

Liviana si eu vreau poze, poate se plac pitici intre ei si ne facem cuscre.

Mimi 5 sapt si bebe Daria (4 nov 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Castraveti murati, ciorba acra...mult iaurt de baut!...mmmm....tare bune, taie greata. Merge si limonada dar n-are cine sa-mi faca...:)))
Aaaa...si la mine merge la fix suc cu bule!
Tocmai m-am cadorisit cu un bax de suc cu bule si unul de apa minerala...neindicat, dar taie greata...:)))

Frica...absolut normala. Toate temerile de acum o sa va treaca in momentul in care va pune asistenta in brate puiul pentru prima data...si o sa vina altele mult mai mari, mai importante...:)))

La un moment dat in sarcina asta o sa va simtiti tare bine, marea majoritate cel putin, si o sa va intrebati cine era tipa aia care statea non stop cu capul in buda si varsa pana nu mai putea...:)))

Pupam burticile.
Sa ma laud si eu cu Mariuca mea:
http://family.webshots.com/photo/2398597820085448124kCemKZ

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arthurana spune:

Dragele mele,

Am mari emotii iar. Maine ma duc la echo, nu am mai fost de 3 sapt. Eu inca vomit la greu dar tot mi-e frica de aceasta echografie.As da orice sa stiu ca totul este bine dar la cat de paranoia sunt ma zapacesc de cap singura.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

buna gravidutele,
eu trebuie sa recunosc ca doar castravetii murati m-au salvat azi sa nu vomit,dupa ce am i-am infulecat m-am simtit mult mai bine.si m-ai i-mi face sotul meu suc de grapefruit si limonada...taie greata super chiar daca revine dupa jumate de ora.
mimi dumy ai o fetita superba, sa-ti traiasca.
addinel inainte sa raman insarcinata si eu mancam des la chinezesc, acuma nu-i suport mirosul,nu-mi mai place deloc, desi sincer mi-ar fi placut sa o pot manca pentru ca mancarea lor nu ingrasa.
pusici burtici

5+

Mergi la inceput