** Mamici de Mai - Iunie 2007 ** (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

Liviana, SEU= Sarcina Extra Uterina... de aici vine.

cat despre somn... eu dorm bustean! si muuuuult.

pupici

"Adevaratii prieteni sunt alaturi de tine in momentele frumoase ale vietii, cand ii chemi si in cele rele...cand vin nechemati."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

ralucami eu inca incerc sa fac ceva cu facultatea, sunt in anul trei ,nu ma duc la cursuri ca sunt la frecventa redusa.astea le mai pot fenta dar cu invatatul va fi jale, ptr ca poate i-mi va fi somn, ma voi simti rau sau pur si simplu nu am chef.. stari de-ale sarcinii.sper sa reusesc totusi sa invat cat de cat nu as vrea sa pierd anul....i-mi plac colegii care ii am si m-am obisnuit cu ei.
apropo de sot grijuliu ,va inteleg..."nu ridica aia, mananca, culcate, odihneste-te..."si lista poate continua, dar ce sa facem,ei doar i-si doresc sa fim bine atat bb cat si noi,iar cum am o sarcina pierduta la activ...e si mai "grijuliu".
iar despre greturi nu m-au ocolit nici azi...am papat putin si mia mai trecut ,acuma m-o lovit un somn groaznic.
vali5 e perfect normal sa nu simtim chiar tot timpul simtomele de bb, dar totodata stiu ca te simti mai relaxata daca le simti.o sa revina ele...asa am patit si eu..si au revenit ,mai in forta ca inainte.

pupici

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Am uitat sa scriu mai devreme (sunt cam nauca in ultimul timp). Uneori imi este si mie frica de ce va fi dupa nastere: daca nu ne descurcam sa il crestem cum trebuie s.a.m.d., dar imi trece repede.
Mult mai mult imi este frica de nastere, nu vreau sa ma doara deloc. Si de cand am citit ce ati scris in week-end si am aflat ca multe fete au pierdut bblul, imi este frica sa nu fac ceva sa dauneze copilului cat este in burtica.

Pupici
Valentina 12+

P.S.Astazi, in drum spre munca, m-am surprins zambind pe strada, gandindu-ma ca nu sunt singura, ca mai am pe cineva in burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Ce gravidute active. Nu prea reusesc sa tin pasul la cat de mult scrieti.

Laura Ioana un pupic special pentru tine

IBelciug si eu dorm mai dificil. Nu-mi gasesc locul (eu eram obisnuita sa dorm pe burta) si visez extrordinar de mult, dimineata abia pot deschide ochii.

Fetelor si eu sunt extrem de irascibila, nu ma multumeste nimic si, din pacate, imi revars naduful pe sotul meu (suporta cu stoicism).

Am si eu o intrebare. De vreo 2 zile simt o presiune in zona perineului cu usoare dureri si in zona ovarelor.

M-am palpat si cand apas un pic mai tare ma doare usor in zona uterului cred - (deasupra "perisorului")

Este normal? Nu am sangerat deloc de nici o culoare. Sanii sunt f. tari si durerosi. Se poate ca sarcina sa se opreasca din evolutie si sa avem simtome de sarcina ?

Cred ca maine ma duc la dr.


katthy 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetelor

eu am o migrena cumplita si pofta de dulciuri.sunt irascibila si n-am chef de job-asta nu cred ca-i de la sarcina

va citeam cu interes temerile si voiam sa va zic ca si la al doilea copil le ai, eu acum ma gandesc daca voi face fata la 2.insa vreau sa va spun ca in momentul in care iti tii puiul in brate, orice urma de frica dispare si te simti atat de puternica incat te-ai bate si cu muntii ptr copil.

deci fiti optimiste si increzatoare in voi!!

Chiqui voiam sa-ti spun si tie ca eu cu Theiutza am stat ultimele 3 luni in pat cu iminenta de avort si milioane de contractii.dar sunt 3 luni din viata si trec uneori mai repede alteori mai incet,insa le uiti dupa ce nasti

va pup burtici

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 4 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Katy, eu am avut ieri aceleasi dureri de care zici si tu, am vb cu dr, mi-a zis sa iau Duphaston si No Spa , azi sunt ok.
dureri nu f intense sunt normale ptr ca se modifica forma organelor interne pe masura ce creste sarcina.

dr mi-a zis ca daca nu sunt sangeri e ok.





Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori si 4 luni)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theolumi spune:

seu este grasime de animal, de oaie, mai precis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theolumi spune:

vad ca seu inseamna si altceva decat grasime de oaie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

mica, iarta fata, k pomeni de...acrituri. noi avem beciul plin de....borcane, borcanase, butoaie, bidoane...si tot am mai pus si ieri, k eu dau gata 1 borcan/zi...si intotdeauna am si la birou, bagate strategic in sandwich-uri.
lbelciug, multumesc, ma bucur k ti-au placut pozele!

asadar, nu doar mie mi se pare k se vede 1 pic de burtik??? ce ma bucur si k nu sunt singura care viseaza......da' ce vreti? lipsa...k asa vrea dr!da' si cand o zice ok...sa te tii atunci! prapad fac!

stiti k imi place aici???k putem vorbi despre toate..

Nunta noastra - 3 Iunie 2006


Vine bebe !


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">Barbye are nevoie de noi. Si tu poti sa ajuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

Fetelor la voi se cunoaste burtika ?

La mine se vede destul de tare mai ales dupa pranz cand ma mai si balonez.

In sapt 5-8 am mancat f. multi castraveti murati si combinam mancarurile de vai si amar de stomacelul meu.
Acum lucrurile s-au mai linistit nu mai mananc asa mult si nici pofte prea multe.


Pupici la toate

Katthy 10+

Mergi la inceput