FIV 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

SERVUS,

Sunt "depresurizata" rau de tot...am o stare generala proasta si nu pot sa fac nimic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Oare de cine-mi aduci aminte??? De mine cumva, ieri?!
Hai, povesteste-ne de aventurile din "Sfantu' Asteapta" sa te mai inviorezi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Fetelor oare vremea este de vina de starea proasta pe care o avem ?
Ileana astept povestioara despre Fiv-ut

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Care stare proasta, ca eu acum rad, cant si dansez... o fi vreun semn c-am luat-o razna?!
Ieri (si inainte cu cateva zile) imi tuna si fulgera, dar acum sunt iar "gigi-muschi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Hai sa va zic una: (Ileana stie ca i-am scris pe mail) Ma intreaba asistenta azi "cate pachete aveti?" Am zis "pftim?!" ca zau ca nu intelegeam ce vrea sa zica. Pachete, zice, cate pachete de embrioni? Maamaaa, mi-a venit sa-i zic "femeie, alea nu sunt pachete, sunt EMBRIONII MEI, clar? N-au unitate de masura!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Tu Raluca da, poti canta si dansa ai de ce si noi iti facem galerie aici, dar eu la schimbarile astea de vreme am dureri de burtica, de fapt operatia de acum n ani ma tot deranjeaza, am un disconfort abdominal.
Pupici si wk.placut si fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

A, mai eram datoare cu o mica informatie...de fapt acum cu 2 ca mi-am adus aminte....
Cat am stat in spital, a venit ( martea) cu salvarea o tipa, insarcinata cu tripleti...Bine asistentele o stiau, si de la ele am aflat ca erau FIV si TRIPLETI.
Tipa a nascut joi. Tot de la asistente stiu ca totul a fost OK. Nu tu probleme nu tu nimic...totul Ok.
Bine, nastere prin cezariana...
ste
A 2- a poveste este mai mult pt. psihic....ErAa o tipa,( cu care mi-am cam pertrecut ziua de luni si marti), care avea uterul lipit...toate analizele OK, trompe bune, dar uterul lipit....
Avea gagica, pana acum, o operatie clasica si 7 LAPAROSCOPII.
Dar era super hotarata...ea vroia copilul ei ( avea 34 de ani)...O super gagica...( tot ce nu sunt eu, blonda, piele alba, dragutica, finuta...si super hotarata).
Operatia clasica si 6 laparo le facuse cu DRACEA la Giulesti....pe urma aia i-a zis ca nu stie ce sa-i mai faca si ca nu mai are nici o solutie...a luato gagica pe la toti doctorii cunoscuti, pana a gasit unul care a zis ca mai are o sansa...asta a fost Ancar...
Anul trecut i-a facut laparo...si a reusit sa-i dezlipeasca putin, dar insuficient....
Acum INCERCA , tot Ancar, sa-i dezlipeasca uterul prin HISTEROSCOPIE( sub anestezie generala)...joi seara a venit la mine in reanimare...plangea de fericire....reusise Ancar sa-i dezlipeasca uterul...trebuia sa-i puna sterilet ca sa-l tina asa, dezlipit , cel putin 6 luni...dar reusise!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Multumim Pia de urari, sa inteleg ca ti-ai incheiat programul... Eu amestec in mancare si mai tastez doua vorbe. Si eu am intalnit o "cezariana" cu fetita azi la Ancar. Si tot asa, tipa era bine mersi. Abia acum realizez ce bafta am avut sa ma refac asa de repede. Acum doua luni pe holurile alea de spital ma intreba lumea cand nasc, vazandu-mi burta si cum ma tinea eu de ea mergand la 45 de grade...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Hai, c-am pufnit in ras la raspunsul tau tacit referitor la "pachete"....cred ca asta este un punct de nastere al indiferentei....si tot odata al inumanitatii asistentelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Inca nu gagici, mai am 20 min si fug si eu la bucatarie Raluca, o sa intru de acasa mai tarziu daca s-o conecta.
Auzi si la asistente pachete, ele nu stiu ca embrionii aceia sunt tot ce avem noi mai scump pe lume si cata speranta ne punem in ei,

Ileana sincer chiar ca tipa era super hotarata, la cat sunt si eu de incapatanata si hotarata sincer n-as avea atata putere sa fac 6 operatii.

Pupici

Mergi la inceput