FIV 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana,nu inteleg de ce tipa era asa de indiferenta fata de copil!!!!Eu eram asa de fericita ca nu va pot povesti!Si ce daca era FIV?Am fost asa de mandra de FIV-uletul meu!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Unde ai gasit indiferenta...greseala era topita...mai ales ca nu au vrut sa afle de la eco ce este si ea si-a dorit fetita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Ileana dar tripletii ce sti de ei?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Dragele mele,
Am venit de la eco si treaba merge ca unsa deocamdata cel putin. V-am zis ca luni aveam endometrul de 13,8. Azi cand mi-a zis Ancar ca e 9,1 am facut ochii mari, dar m-a linistit spunandu-mi ca endometrul nu ramane constant, isi schimba dimensiunile, si ca e foarte bine asa cum e. Nu mi-a marit doza, deci e ok. Mai fac un eco marti dimineata (probabil ultimul), ET facandu-se pe 4 si pe 5 iunie.
Fizic ma simt excelent, n-am nici cea mai mica "jena". Cu emotiile stau inca bine, doar ca sunt un pic nerabdatoare. Saptamana care vine va trece insa repede, caci voi avea un program foarte incarcat cu serviciile. Cred ca in astea doua luni am facut ecografii cat pentru toata viata...
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, am citit tot Ileana, fericita mamica, despre tripleti nimic?
Raluca, ma bucur pt.tine ca esti ok, cat de curant intram in saptamana de foc, bine ca saptamana viitoare esti mai ocupata sa uiti de ET.
M-am uitat pe fisa mea si eu aveam endometru 11 mm cu trei zile inainte de ET, deci nu sta cu sufletul la gura de ce este mic sau mai mare, stiu ei doctorii ce au de facut si daca totul este ok, nu te stresa din orice draga mea.
Ca esti nerabdatoare te inteleg, vezi ce faci cu emotiile pe care trebuie sa le eviti cat de cat, stiu usor de spus greu de facut.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia, nu pot sa nu ma gandesc la ce stare minunata de spirit ai avut tu in perioada aia prin care voi trece si eu... Eram asa de mandra de tine. Mi-e si frica sa recunosc, acum parca as fi asa, indiferenta, cred ca din cauza ca am "lucrat" mult cu psihicul in ultima vreme, si probabil si din cauza ca tu mi-ai aratat cat de tare poti fi dupa asa o incercare. Dar cu siguranta starile astea se schimba de la o zi la alta (ca si endometrul...). Daca iti dau mail direct de aici merge? As vrea sa te intreb niste "intimitati"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Da Karula merge sa dai mail. Il astept.

Cat despre stare mea de atunci asa este, eram superfericita, dar nu uita ca trebuie sa iei in calcul si un eventual esec, dar nu te gandi dinainte la asta, spune-ti tot timpul asa cum faceam eu, SIGUR AM SA REUSESC, FI OPTIMISTA SI INCREZATOARE chiar daca viata este dura cu noi, doar stii ce se spune despre incapatanarea si taria taurilor, greu ii dobori.
Pupici
Astept mailul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ma gandeam la treaba asta cu zodiile (daca ma pui sa le zic in ordine, habar n-am): voi taur-taur, noi taur-scorpion. Ce combinatii mai "incapatanate" ca astea ar putea fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca ti-am trimis mail.
Cat priveste leg. taur-taur iti pot spune ca facem o pereche de invidiat, dar atunci cand ne "ciocnim" amandoi, unul din noi cedeaza ca altfel n-o scoatem la capat, noroc ca sotul meu este un taur mai bland si calm, pe cand de mine nu pot spune acelas lucru.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pereche mai incapatanata...Varsator cu Leu....dezastru cosmic.

Mergi la inceput