FIV 2

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetelor
Are dreptate Ilena de ce se intampla in Pantelimon. E jegul cat casa si daca nu dai nu se uita nimeni la tine. Eu am facut acolo doar HSG dar preferam sa mi-l faca la Medsana in conditii civilizate ca pana la urma la bani a fost cam la fel. Atata timp cat Ancar e in prezenta ta toate asistentele merg in varful picioarelor ca altfel le mananca Ancar.Dupa aia potopul.........
Refacere grabnica Ileana.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu nu stiu ce sa mai zic!Eu cand am fost la Pantelimon sa fac cerclaj nu am dat nimic!Nimeni nu vroia sa pimesca nimic.Eram o reusita FIV si ma gandesc ca poate eram altfel tratate!!!!????Asistentele nu primeau nimic.La anestezista i-am dat ceva si bine lui ancar...dar in rest nimic!Poate ca in 2 ani s-au schimbat mult lucrurile.In schimb la nastere in Bacau am dat cat si pt Pantelimon!!!!!!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Cand era ancar de garda nu intra picior de vizitator in maternitate dar in celelalte zile nu aveau treaba cu asa ceva.Tare le este frica de Ancar.Cand mi-au facut externarea nu aparuse Ancar(inca il asteptau)si nu vroiau sa-mi dea drumul sa plec acasa.Nimeni nu ia decizii in locul lui.

Va pup si va doresc si voua un bb si mie unul!

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Unde sunteti? Ma lasati sa sap pe a nu stiu cata pagina dupa frumusetea noastra de subiect?
V-a toropit caldura?
Stiu eu nu am ce face....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sunt in zona, dar am o stare... Am impresia ca nu mai sunt capabila sa fac nimic din ceea ce faceam si-mi facea placere pana mai ieri. Incerc eu sa nu pun chestia asta in legatura cu ET-ul, dar probabil ca subconstientul functioneaza de capul lui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Asa, sa ma apuc in lipsa voastra sa va povestesc cu graviduta si Fiv-uletul....
Pe tipa am vazuto prima data cand ne-am internat...nu mi-am dat seama din pima ca tipa este insarcinata...din spate era mai mult decat normala, din fata parea plinuta...in sfarsit mi-am dat seama in fata cabinetului lu' Ancar cand s-a asezat pe scaun....
In sfarsit a avut prioritate...a intrat ....si consult si a trimiso jos la internare...
Tipa s-a internat direct in Coplata....nu am mai avut tangenta cu ea...
Miercuri dimineta cand pe mine m-a coborat la reanimare ( pe holul ala nenorocit)...ea era in patul in care urma sa zac eu zilele urmatoare...si pe mine m-a pus sa stau pe patul de langa ea...
( Uite ca am uitat ca aici mi-a pus branula si perfuzie si i-am mai dat si tampitei aleia 100 000 lei).
Tipa era in pat, operata ( cezariana), destul de palida, tensiune mica ( acum stiu ca mare parte din cauza lipsei de oxigen)...legata la monitor ca era cardiaca....
Am inceput sa schimbam 3 vorbe, eu i-am zis felicitari si toate cele...ea mi-a zis ca-i FIV, ca ea este cardiaca....nu am intrebat prea multe ( de ce Fiv)...ea era destul de lesinata....il asteptau pe cardiolog sa vada daca ii poate scoate monitorul... a venit ala ( se cunosteau) au discutat era OK....doar tensiunea mica....
Il asteptau pe Ancar pt. urmatoarea chestie ...sa vada daca o scot din reanimare sau nu....
Si aici surpriza mea( sau mai bine zis ceea ce mi-a parut pozitiv si vreau sa va povestesc).
A venit langa patul ei o gagicuta ( tanara , maxin 35 de ani)s-a prezentat daca am retinut bine Dr. Coman.
Era pediatra care a zis ca se ocupa de copil...
Si a inceput ( super frumos si bland si OK): a intrebato daca a vazut copilul? Nu-l vazuse, decat sotul ei care intrase pe urma si-n reanimare...Si apoi i-a descris copilul, cum s-a comportat, ce a facut, cum este pus..tot.
A intrebat pe urma cand pleaca din reanimare ( tipa zicea ca in ziua aia...o inteleg era calvar acolo) si a inceput iara DR. super Ok.
Cand vreti sa va aducem copilul jos?
Tipa: astazi.
Dr.: Acum cand coborati sau mai pe seara dupa ce va reveniti putin
Tipa: dupa masa de prinz.
Dr. Bine ducem acum patutul si toate cele necesare pt. bebelus...dupa amiaza cobor si eu sa va explic cum trebuie sa aveti grija, sa-l puneti la sin...sa-l invatati sa...sa aia...sa aia....

Super misto acea Dr.
In concluzie iti coborau copilul la coplata cu tine...si veneau asistentele si infirmierele de cate ori era necesar ( si nu cotizai la fiecare total aiurea...si copilul era langa tine....curat si in hainute curate....)
Cred ca asistentele care erau de servici iti explicau si eventualele intrebari suplimentare...
Gagica a plecat vineri, ca a reusit sa invete copilul sa suga in asa fel incat Ancar sa fie multumit...
Cica Ancar nu-ti da drumul din spital pana nu a invatat copilul sa suga...
Oricum, respectina tipa Dr. pediatru, de nota 10, pt. stil, pedagogie, comportament uman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Asa, sa ma apuc in lipsa voastra sa va povestesc cu graviduta si Fiv-uletul....
Pe tipa am vazuto prima data cand ne-am internat...nu mi-am dat seama din pima ca tipa este insarcinata...din spate era mai mult decat normala, din fata parea plinuta...in sfarsit mi-am dat seama in fata cabinetului lu' Ancar cand s-a asezat pe scaun....
In sfarsit a avut prioritate...a intrat ....si consult si a trimiso jos la internare...
Tipa s-a internat direct in Coplata....nu am mai avut tangenta cu ea...
Miercuri dimineta cand pe mine m-a coborat la reanimare ( pe holul ala nenorocit)...ea era in patul in care urma sa zac eu zilele urmatoare...si pe mine m-a pus sa stau pe patul de langa ea...
( Uite ca am uitat ca aici mi-a pus branula si perfuzie si i-am mai dat si tampitei aleia 100 000 lei).
Tipa era in pat, operata ( cezariana), destul de palida, tensiune mica ( acum stiu ca mare parte din cauza lipsei de oxigen)...legata la monitor ca era cardiaca....
Am inceput sa schimbam 3 vorbe, eu i-am zis felicitari si toate cele...ea mi-a zis ca-i FIV, ca ea este cardiaca....nu am intrebat prea multe ( de ce Fiv)...ea era destul de lesinata....il asteptau pe cardiolog sa vada daca ii poate scoate monitorul... a venit ala ( se cunosteau) au discutat era OK....doar tensiunea mica....
Il asteptau pe Ancar pt. urmatoarea chestie ...sa vada daca o scot din reanimare sau nu....
Si aici surpriza mea( sau mai bine zis ceea ce mi-a parut pozitiv si vreau sa va povestesc).
A venit langa patul ei o gagicuta ( tanara , maxin 35 de ani)s-a prezentat daca am retinut bine Dr. Coman.
Era pediatra care a zis ca se ocupa de copil...
Si a inceput ( super frumos si bland si OK): a intrebato daca a vazut copilul? Nu-l vazuse, decat sotul ei care intrase pe urma si-n reanimare...Si apoi i-a descris copilul, cum s-a comportat, ce a facut, cum este pus..tot.
A intrebat pe urma cand pleaca din reanimare ( tipa zicea ca in ziua aia...o inteleg era calvar acolo) si a inceput iara DR. super Ok.
Cand vreti sa va aducem copilul jos?
Tipa: astazi.
Dr.: Acum cand coborati sau mai pe seara dupa ce va reveniti putin
Tipa: dupa masa de prinz.
Dr. Bine ducem acum patutul si toate cele necesare pt. bebelus...dupa amiaza cobor si eu sa va explic cum trebuie sa aveti grija, sa-l puneti la sin...sa-l invatati sa...sa aia...sa aia....

Super misto acea Dr.
In concluzie iti coborau copilul la coplata cu tine...si veneau asistentele si infirmierele de cate ori era necesar ( si nu cotizai la fiecare total aiurea...si copilul era langa tine....curat si in hainute curate....)
Cred ca asistentele care erau de servici iti explicau si eventualele intrebari suplimentare...
Gagica a plecat vineri, ca a reusit sa invete copilul sa suga in asa fel incat Ancar sa fie multumit...
Cica Ancar nu-ti da drumul din spital pana nu a invatat copilul sa suga...
Oricum, respectina tipa Dr. pediatru, de nota 10, pt. stil, pedagogie, comportament uman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ce misto! Da' tripletii cucuietii?

Vezi ca ti-am dat mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, imi cer scuze n-am timp nici sa mor acum, am mult de lucru, am intrat sa va salut si vb.maine
Maine citesc despre FIV-ulet Ileana.
Pupici dulci la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Of,imi pare din ce in ce mai rau ca am nascut la 7 luni si aici in Bacau unde asistentele iti explicau cum sa pui copilul la san si apoi nu le mai interesa ce faci.Daca Simona se nastea la termen la Bucuresti nasteam.Eu care sunt mai grea de cap nu am priceput nimic,adica nu m-am priceput sa pun copilul la san.La Bacau nu era important ca bb sa suga bine de la san ci ca el sa aiba greutatea de 2500g.Niste tampiti.Ginecoloaga nici nu o interesa daca copilul suge sau nu.A mea a avut o infectie de la mine si problema era sa scape de infectie.Suptul numai conta.Uite asa am pierdut eu laptele pt ca atunci cand te storci se pierde,suptul copilului stimuleaza laptele.Asta e!Cand am ajuns acasa dupa 3 saptamani deja era tarziu...laptele se imputinase.Il combinam cu Humana si dupa 2 luni jumatae numai era aproape deloc.Am avut lapte dar nu a fost sa aiba p[arte Simona de el.Primele 2 saptamani dupa nastere nu stia sa suga si apoi nu am stiut cum sa o pun la san(nu ma pricepeam) si asta a fost.Nici sanii nu- i aveam formati!Mare chin!
Cred ca nu va suparati pe mine ca va povestesc asta!Nu vreau sa patiti ca mine!

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput