FIV 2

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Am gasit: "Urmatorul...FIV" Original, nu?
Vezi ca daca mai ameninti mult cu paru' pun bodyguardu' pe tine (un moderator, ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Nu " ma face" nici un moderator pe mine...
Reincep sa am abdomenul plat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ileana, am citit ca esti pacienta doctorului Ancar, si m-ar interesa cat de multe informatii despre dansul. Daca ai timp, imi spui si mie cum e ca dr?
Pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Poti sa citesti tot subiectul asta si o sa gasesti descrierea "operatiunii" la care am fost supusa, sau poti sa citesti:"Profesorul Ancar", subiect postat pe Forum.
Eu am mers la Ancar ca ultima speranta, la sfatul super intelept al KARULEI.
Eu nu pot sa aflu rezultatul operatiei decat peste 8-9 luni ( sau 1 an), dar OMUL este ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pang, plang, plang...
S-a terminat si de data asta inca inainte de a incepe. Cand n-am reusit sa fac ET imediat dupa punctie ma consolam cu embrionii si oricum imi era prea rau ca sa mai clachez in vreun fel, desi nu mi-a fost bine psihic nici atunci... Dar acum?
Ieri dupa-amiaza mi-a venit ciclul... Nu "pete", chiar ciclul, cu dureri cu tot. Ancar mi-a zis sa intrerup imediat trat. Ma duc dimineata asta sa ma vada... Azi-noapte mai aveam putin si chemam salvarea, asa dureri inca n-am avut pana acum, iar endometrul meu masurat la doua zile si pe care il stratificasem cu atata grija... s-a dus...
Ma obisnuisem oarecum cu gandul unui esec, dupa. Dar al doilea esec inainte, pentru mine, acum, e prea mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

kARULA fruntea sus. Trebuie sa fie bine pana la urma.
Suntem alaturi de tine.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Raluca nu dispera inca, mai inca sanse si nu uita ca noi suntem alturi de tine

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Nu inteleg ce se intampla!Mie nu mi-a venit ciclul la ET 2.Ceva nu este in regula.Of,chiar toate sunt pe capul tau?Sunt alaturi de tine!Sper sa fie bine si pe 4 sa reusesti sa faci ET 1!

Exista un Dumnezeu si pentru noi!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca nu se poate, ce s-a intamplat, de ce au venit nenorocitii de rusiiiii, offffffff, de ce trebuie sa treci prin atatea emotii si probleme nu stiu, asa suntem noi taurii pana realizam ceva trebuie sa trecem o mie de obstacole.
Draga mea sper sa fie totul bine si sa aiba loc ET cat mai repede, lasa ca daca nu se poate pe 4 iunie poate in saptamana urmatoare are loc, nu fi disperata te rog, sunt aici si plang alaturi de tine.
Fruntea sus si mult curaj te rog.
Pupici si te astept cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

S-a terminat. Acum. Deocamdata. Nu-si poate explica de ce, dar endometrul a inceput sa se desprinda ieri. Am inceput sa plang acolo, in fata lui. N-a putut sa-mi explice de ce, dar mi-a promis ca o s-o scoatem la capat. Trebuie sa fac un tratament cu antibiotice, calciu, apoi s-o iau de la capat cu dozarile hormonale. As putea (mi-e si groaza sa ma gandesc la acest "as putea") intra in lotul de la sfarsitul lui iulie... Din nou a confirmat ca ovarele, trompele, uterul, totul e bine, dar.... Nici durerile crunte de azi-noapte nu-si explica de unde ar fi.
De ce nu pot sa incerc, atat vreau, sa incerc!!!

Mergi la inceput