FIV 2

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Gabi,

intepaturi placute maine la Medsana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Buna fetelor,
Am o intrebare... cine e "DR.NIMENI?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pentru adria,

Am inteles ca este dr in Constanta si il cheama Teo.Mai multe nu a spus pe forum.Se pare ca a lucrat candva cu Ancar pt ca are o parere f.buna despre el .



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ancar pleaca in august in concediu?De pe 15 iulie plec eu si numai ajung la el pt FIv.Oare sa ma programez la el in iunie?Voi ce ziceti?Nu stiu cum sa procedez.Au trecut lunile asa de repede.Daca fac FIV in septembrie-octombrie numai sunt decat 3 luni si incep tratamentul.Incep sa am emotii!Asa de repede trece timpul.

va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Dragele mele,
Multumesc pt urarile de bun venit!
Pt. Ileana,
Eu la mai bine de un an de la a mea operatie, chiar si cu o zi inainte de a se strica vremea, am niste dureri ca niste sageti pe toata taietura! E aproape imposibil sa nu ma strimb de durere, chiar daca tine citeva sec. doar! In concluzie si eu cred ca durerile tale sunt de la vremea asta nasoala.
In al 2lea rind, si mie mi-a dat Ancar clorocalcin si dupa 2 zile ma durea ingrozitor stomacul. Ai grija deci! Daca nu ma insel scrie pe prospect ca se administreaza cu prudenta sau e chiar contraindicat pers. cu stomacul sensibil. Nu stiu cum esti tu, dar eu ti-am spus- si sa nu zici ca sunt cicalitoare..hi,hi..

Pt. Gabitza ,
Stiu ca tu esti o fericita cu minunea de linga tine. Si imprimi curaj prin reusita ta! Succes miine la analize si ...scopul final sa se indeplineasca in toamna.

Pt. Raluca,Bine ca a trecut nebunia de intoxicatie. Ai mare grija ce maninci de saptamina viitoare. Tb sa fii in cea mai buna forma!

Pt. Pia,Tine-te tare ca si pina acum. Dupa ce vor trece necazurile astea vei da cu nasucul de un 'lot' de bucurii!

Am convingerea ca Dumnezeu nu-i uita pe cei care au atita speranta si incredere!

PS: Acu' sunt cam suparata, am vazut 'rusii' in zare... Chiar daca stiu ca in situatia mea actuala minunea are sanse mici de a se produce...undeva tb. sa recunosc ca tot speram...
Pupici!

Ilenya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Copii,
Am vesti. Si bune, si mai putin. Mai intai am aflat azi sigur ca fac ET pe 4, dimineata. Endometrul e Ok (10mm)si am primit tratament in continuare. Prostia aia de intoxicatie m-a mai frecat putin ieri, dar a trecut.
Asaaaa, acum vine vestea mai putin placuta: AM EMOTII!!! M-au pocnit in moalele capului si in genunchi in drum spre spital. Ma dadeam eu rotunda ca asa si pe dincolo, dar se pare ca s-a schimbat treaba. Mai am doua zile de serviciu, sa zicem ca astea trec mai repede. Da' dup-aia ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Mai Karula, eu te stiam fata curajoasa.Doar nu o sa te imoi acum cand esti atat de aproape de fericire.
Haide ca noi suntem alturi de tine si-ti tinem pumnii, stim ca o sa reusesti.

Fi barbata Zoe

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Mai Tumpi, iti zic asta ca te stiu "pisicoasa", Zoe e... pisica mea. Si ea e "barbata", n-are nici o treaba, dar ce te faci cu stapana? Mersi mult de incurajari, n-o sa ma las, dar chiar mi s-a pus un nod in gat. Sper sa treaca, sau macar sa fie niste emotii constructive...
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Karula,

Poate vrei sa ma mut "cu paru'" la tine saptamana viitoare...
Eu zic asa: emotiile sunt normale, ca altfel nu am mai fi oameni...
Noi vrem sa reusim...deci avem si speranta, si hotarare si acum suntem si alaturi de tine!
Cine m-a ascultat pe mine cand trebuia sa spun cuiva cum a fost in spitalul ala? Sunt si eu aici sa suport descarcari nervoase!
Cine a zis:"a trecut copile"
Noi acum avem pretentii. Nu ne mai ajunge Simonica ca exemplu. Mai vrem un exemplu materializat!
Ca ai emotii..e normal!
Cum te trec fiorii cand iti privesti sotul cu drag? E...CE AI FACE FARA EMOTII?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ma, are ceva subiectul...
Ganditi un titlu pt. urmatorul...

Mergi la inceput