FIV 2

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca cum sa nu fi fericita, n-ai vazut cum erma eu inainte de ET, increzatoare, optimista, superfericita deci asa trebuie sa fi si tu, si cele 2 saptamani vor trece repede si vei fi cu siguranta FERICITA PE TOATA VIATA.

Offff Raluca si eu am o saptamana plina, pe tata l-am "rezolvat" , maine il internez pe socrul meu pt.joi la operatie - varicocela- nici n-am auzit despre asta, are probleme la un testicol. Imi vine sa innebunesc, s-au adunat toate pe capul meu.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca cum sa nu fi fericita, n-ai vazut cum erma eu inainte de ET, increzatoare, optimista, superfericita deci asa trebuie sa fi si tu, si cele 2 saptamani vor trece repede si vei fi cu siguranta FERICITA PE TOATA VIATA.

Offff Raluca si eu am o saptamana plina, pe tata l-am "rezolvat" , maine il internez pe socrul meu pt.joi la operatie - varicocela- nici n-am auzit despre asta, are probleme la un testicol. Imi vine sa innebunesc, s-au adunat toate pe capul meu.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Raluca cum sa nu fi fericita, n-ai vazut cum erma eu inainte de ET, increzatoare, optimista, superfericita deci asa trebuie sa fi si tu, si cele 2 saptamani vor trece repede si vei fi cu siguranta FERICITA PE TOATA VIATA.

Offff Raluca si eu am o saptamana plina, pe tata l-am "rezolvat" , maine il internez pe socrul meu pt.joi la operatie - varicocela- nici n-am auzit despre asta, are probleme la un testicol. Imi vine sa innebunesc, s-au adunat toate pe capul meu.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Scuze fetelor ca l-am trimis de 3 ori, dar ma tot deconectam si am crezut ca n-a ajuns. MII DE SCUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Vad ca vrei sa recuperezi absenta de ieri, nu gluma... Mai, Pia, dar ce se intampla in familia ta? Cred ca iti vine sa-ti iei campii... Hai ca nici operatia aia de varicocel nu-i asa o filosofie, e destul de usurica, dureaza putin si se reface repede organismul. Dar emotiile si stresul tot exista, asa ca tu trebuie sa te tii tare si sa fim saptamana viitoare "limpezi" si mult mai linistite. Ce voiam eu sa spun e ca n-am nici o stare, nici de rau, nici de bine. In nici un caz nu am exuberanta pe care ai avut-o tu, dar nici nu ma ineaca amarul. Ma cunosc eu, totul ma tine pana ma vad in fata usii cabinetului miercuri sau joi, cand o fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Nu stiu Raluca, dar eu asa patesc, cand sunt prea linistita, cand vin toate pe capul meu, se spune ca un necaz nu vine niciodata singur si uite-ma acum cu toate pe cap. O sa fac fata sigur dar stresul ma omoara, sunt f.obosita. Sper ca amandoi sa-si revina cat mai repede si sa fie cat mai sanatosi de acum incolo.

Cu atatea pe cap am si uitat de ale mele, trebuie sa-mi vina "rusii" si sa merg la Niculescu pe saptamana viitoare.

Ai sa vezi ce senzatie minunata o sa ai miercuri sau joi, cand o sa ai bebei, eu vb.cu ei, ma rugam,ma maingaiam pe burtica....dar nu m-au ascultat deloc. Ma opresc aici ca incep sa plang ...gata
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Salut gagici,

Vad ca a revenit tonusul grupului. Chiar daca si cu mai bune si cu rele, stres si alte asteptari, macar incercam sa ne pastram moralul...
Nu l-am sunat pe Ancar, ca ieri mi-a mai trecut durerea....astazi m-a luat exact la fel, dar pe partea dreapta....Am aplicat tratamentul supozitorul....
Mie imi daduse, pe reteta, dar doar 2 pe zi...duminica mi-am pus 3 si am luat si-un Upsarin....
Cred ca si azi ajung la 3 ...daca-l sun pe omul, ce-i zic:"au , ma doare?"
Mai vad...
Karula, joi iti spune daca este in 4 sau in 5?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pia lipseste, tu intarzii (v-am zis ca sunt invatatoare "la baza"?)... Pe Gabi o iertam ca-i "batrana"...

Da, ii spui "Auuuu, ma doare TARE!!!"
si
Da, joi aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pia crd ca "e cu nervii" la cate are pe cap.
Eu n-am intarziat...nu recunosc nimic...
Astazi am fost la politie ( la Sectie la mine in cartier...) si era pe usa unui birou cel mai "destept" anunt.
Scris cu majuscule, pe un A3.
Reproduc:
"ATENTIE!
Angajatii care intarzie la servici sunt rugati sa circule numai pe partea dreata a holului pentru a nu-i deranja pe cei care pleaca mai devreme acasa!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Doamne, rau am ajuns... Pia la spital (motivat!), tu la POLITIE (motivat?)... Eu cred ca o sa ajung in locul ala cu multi oameni veseli...

Mergi la inceput