FIV 2

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Anis,

Aici suntem numai gagici "incercate".
Nu are nimeni preocupari de a interpreta sau de a citi printre randuri...
Doar ne sustinem, ne incurajam si ne sfatuim...Speram sa nu ajungi la FIV,dar ne bucuram sa ne conversam si cu tine...
Multumim de sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Hai ca exageram cu "supararile" astea... Dar zau ca "rautacioasa" nu mi-a trecut nici un moment prin cap sa fiu. Cand am zis ca fetele NU AU DIN FERICIRE PROBLEME GRAVE, era un compliment, nici de cum o jignire. Dar, Anis, problemuta sotului tau nu e deloc de neglijat. In rest, daca sunteti dispuse sa asteptati programarile lui Ancar si plecarile lui dese din tara... Eu n-am prea avut de ales, asa am ajuns la Ancar, si nu regret nici o secunda.

Da, Ileana, suna-l pe Ancar daca nu te simti bine si crezi ca nu e in regula ceva, doar de-aia ti-a dat telefoanele lui. Eu am vorbit asta-seara cu el si m-a chemat joi dimineata. Tot de atunci incep si Utrogestanul.

In rest, sunt mai bine dupa cateva ore de serviciu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabi, pt. analize nu se fac programari, dar e bine sa nu mananci nimic. Imi pare rau ca pt. mine joi va fi o zi super aglomerata, ca mai toata sapt. asta. Dupa eco fug la o sedinta, apoi la celalalt serviciu, pana seara tarziu. Dar de luni, concediu scrie pe mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

S-a notat in catalog:
Pia ia absenta azi. Sper sa vina cu motivare serioasa maine... Ca altfel, la trei absente de-astea scadem nota la purtare...

P.S.: Hihihi, Gaboanta e cea mai "batrana", dar face supa buna....
(apropo, mersi ca m-ai scapat basma curata ca ma speriasem de Anis, dau o bere!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu vreau sa fac analizele bacteriologice cred ca se numesc.O sa i le duc si lui Ancar.Daca ies proaste merg imediat la el cu ele pentru ca pana in septembrie trebue sa ma tratez de toate infectiile.Este vorba de
CMV
toxoplasmoza
rubeola
listerioza
chlamydya
ureaplsma
mycoplasma
Toate aceste analize ma costa aproape 5 milioane dara avand in vedere ca la prima sarcina am avut infectie si bb s-a nascut cu infectie,pentru linistea mea vreau sa le fac.


Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Daca tot ajungi la Medsana, de ce nu faci si un examen de secretie vaginala si un papanicolau? Daca Doamne fereste! iese ceva, si astea trebuie tratate si mai bine o iei din timp.
Da' sa vezi tu ca ies toate OK.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Aceste analize nu le ia Ancar?Mie de fiecare data imi lua el analizele vaginale.Nu prea am timp sa stau la consultatii.Mergem la targul Tibco.Trebuie sa mergem si acolo la firme sa luam oferte si sa ajungem si acasa pt ca pe pisi o las cu mama mea si o sa stau cu sufletul la gura ca deobicei.Ai dreptate ca inainte de FIV imi dadea tratament cu colposeptine.Crezi ca poate sa-mi ia si altcineva la ora 9.00 dimineata secretie ?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pai cum sa nu, asistenta. Dar trebuie sa ajungi asa cum ai zis, la 9, cel tarziu 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna fetelor, Raluca PREZENT azi, am scutire pentru absenta de ieri. L-am operat pe tata ieri la ochi, lunea trecuta am fost cu el la consultatie si ieri l-am operat, azi iar la consultatie, slava domnului ca este f.bine, vede in sfarsit. Am incercat ieri sa intru de acasa dar n-am reusit.
Esti in focuri iubita saptamana aceasta, peste o saptamana are loc ET fericitoooooooo, ma bucur pentru tine.

Ileana ce faci draga mea, cum iti este?
Ilenya bine ai venit printre noi.

Pupici la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Aaaa, gata, am incercuit absenta, si nici nu te ascult azi la tabla... Sanatate cat cuprinde tatalui tau!!! Nu cred ca prinde nimanui bine o astfel de incercare, dar daca e de bine, atunci o vei depasi mai usor.
Azi chiar incep numaratoarea inversa... Habar n-am sa va spun cum ma simt. Treaba cu "fericeala" o s-o simt probabil in cele doua saptamani de asteptare si sper sa prelungesc starea aia cat mai mult.
Nu putea sa fie vremea asta care te trage la somn de sapt. viitoare incolo?!

Mergi la inceput