FIV 2

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ilenya, am incercat sa-ti trimit un mail dar s-a intors... Daca iti e mai usor sa comunicam asa, trimite-mi tu mail de aici.

Gabi, ar fi o metoda: sa mergi pe strada legata la ochi... Dar atunci o sa le simti dupa miros, sunt sigura. Acu' serios, ce-ai domne' cu bietele femei? Zici ca le cauti peste tot pe strada, pai daca te da vreuna in judecata ca o urmaresti? Parca ziceam ca sunt serioasa. Chestia asta e doar in "bibilica" ta si depinde doar de tine sa o faci sa dispara sau sa o duci pana la obsesie. Sunt sigura ca atunci cand iesi cu Simonica la plimbare toata lumea intoarce capul si se uita dupa comoara ta. Dar sincer nu cred ca face cineva o obsesie din asta.
Ar mai fi o solutie: mutati-va in China sau India, acolo n-o sa vezi picior de gravida (dar o sa te ciocnesti la tot pasul de puradei...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Voiam sa va salut si in acest inceput de saptamana. Pt. mine e saptamana in care voi experimenta diverse emotii, dar deocamdata m-a ajuns si pe mine vremea si mohoreala ei. Sunt incordata, de aceea va rog sa nu ma bagati in seama daca spun cine stie ce bazaconii...
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Gabi,

Chiar ca-ti simteam lipsa...si cea mai "veche" dintre noi si cea care a reusit...
Ilenya, bine ai venit...si chiar in moment greu...eu sunt cam uzata moral acum, iar KARULA are nevoie de cat mai multa sustinere saptamanile astea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Karula,

Hi!Hi!Hi!
Ai vazut ce patesc copiii rai care se "baga" in alte subiecte?
Hi!Hi!Hi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Acum vorbind serios am mare nevoie de un sfat...
Ieri, toata ziua am avut o durere sfasietoare ( ca un fulger continuu), in partea stanga, interior, dupa durere trompa-ovar...astazi s-a mai calmat putin, dar nu stiu ce sa fac.
Ce ziceti? Sa-l sun pe Prof. Ancar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana,stai linistita!E de la vreme!Esti operata acolo si de acum vei simti orice schimbare a vremii.la fel simt si eu la operatia cezariana si chiar la ovare uneori.Ce ti-a spus Ancar?E bine?Eu joi ma duc in Bucuresti si imi fac analizele la Medsana.Nu cred ca imi trebuie programare,nu?

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Raluca,cum este la tine?E ok cu endometru,nu?Curand o sa incepi sa iei si utrogestan.Eu sunt sigura ca va fi bine.Peste 4 luni sper sa fiu si eu bine si cu bb in burtica.Este fantastic gandul ca bb va fi curand in burtica.Sunt ai vostri!Sunt asa de mandra ca Simona seamana perfect cu tati al ei.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Raluca,au iesit niste discutii la prof Ancar!Of,le-am scris si eu ca sa inteleaga ca nu ai nimic cu ele.Ele habar nu au prin ce stres treci tu zilele astea!
Este sansa fiecareia sa mearga la prof Ancar.Eu le recomand sa mearga.De ce nu?Urmareste si sarcini normale,sa stii!Este f ocupat si probabil ca trebuie sa cotizezi la el tare cand nu ai probleme.Eu personal nu i-am recomandat cumnatei mele sa mearga la el pt ca este ocupat si plecat din tara.
Cred ca nu te-ai suparat pe mine!Chiar daca avem probleme mai mari decat ele nu trebuie sa fim rautacioase.

Te pup,




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Gabi,

Ce analize-ti faci?
Cu Ancar ai vorbit? Te-ai programat?
Daca le faci degeaba?

Eu asta va intrebat Gabi, ce zici? Sa-l sun pe Ancar, sa-i spun:"Au ma doare" sau nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

MULT SUCCES FETELOR CARE SE APROPIE DE FIV!!! din tot sufletul...

Nu va suparati pe mine..(Karula)....dar eu sunt cam pe la inceputul drumului cu analize si ...spermograma sotului e aiurea, naspa..si nu stiu cum o sa iasa pana la urma..si ma vad ca o sa astept cativa ani si pana la urma , ma tem ca am sa va ingros randurile la FIV!

Pupici si BAfta

AniS

Mergi la inceput