Ganduri pentru un alt barbat

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
Hai mai, cum sa ajungi in patul omului fara sa-ti dai seama? Asta-i cam absurd...


ei, uite asa cum am ajuns eu in patul lui barbatu-meu la vreo juma de ora dupa ce am l-am vazut prima data.... asa ca nu-mi spune ca nu se poate.

Si crede-ma pe cuvint ca eram foarte normala in seara aia cind am plecat de acsa, pina sa ma pocneasca nenea Cupidon.


Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantolila spune:

Elise....
subscriu la ceea ce ai scris ...si din experienta spun la fel...
de fapt totul cred ca se reduce la fractiunea de secunda cand abandonam ratiunea...urmele ei...si ne abandonam impulsului...
nu ca sport national..dar cred ca dupa anumiti ani de casnicie..e un moment cand vrei sa-ti certifici feminitatea....sexualitatea..senzualitatea..de la caz la caz..intens sau ponderat...cenzurat sau nu..in fond..suntem oameni...si nici unul asemeni celuilalt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:



Cine a dat cu rosii?

Si ce te face sa crezi ca Freya nu citeste subiectul?

Si conteaza?

Carolina, cu Alina si Ana... si tati, evident
[/quote]
Nu e vorba de dat cu rosii. Eu cred ca da, conteaza. Altfel vorbim "discutii".

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jeanette spune:

Freya, cum īti mai merge īn relatia cu sotul?
Si "fluturasii din burta"?
Sper din toata inima pentru tine ca sotul tau ia īn serios semnalul de alarma.
Asa cum spunea Descartes "Cogito, ergo sum " = "Gāndesc, deci exist",tot asa as zice eu "Iubesc , deci exist".
Sotul tau are mare noroc cu tine, ca i-ai dat sansa sa se reabiliteze, i-ai dat posibilitatea sa-ti arate ca te pretuieste si ca īnsemni mult pentru el.
Sper sa nu rateze asa o sansa!
O relatie formala īn care un el si o ea traiesc sub acelasi acoperis, ca doi vechi prieteni, care se īnteleg(īnca) bine duce sigur la divort, pentru ca fiecare īncepe sa aiba viata lui
si tot mai putin īn comun cu "colegul de apartament".
Eu sīnt īn clubul suporterilor(care nu dau cu rosii)
Nu consider ca raul consta īn faptul ca te-ai aprins pentru un altul.
Asta e doar o consecinta fireasca a faptului ca ai fost neglijata.
Acolo trebuie facut ceva.Si tu ai avut deja initiativa buna sa vorbesti deschis cu sotul.
Mingea e la el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariella spune:

Draga mea, cred ca ar trebui sa-l lasi in pace...daca si tu, si el aveti o casnicie...
Continua sa te aranjezi, sa te imbraci cum iti sta mai bine, sa fii o femeie sexy...dar asta nu pt el, ci pentru tine, sa te simti tu implinita.
Daca-ti zambeste poate o face din politete, poate asa e felul lui, sa fie dragut... Nu cred ca merita sa-i strici casnicia, si nici pe a ta. Iar o aventura cu un barbat cu care lucrezi.......nu cred ca e prea avantajos. Vei parea o femeie usoara in ochii celor de la serviciu. Pate-si iubeste sotia dar are niste probleme, tu vei fi doar un refugiu de moment. Nu cred ca merita.
Daca ma pun in locul tau, ma simt minunat: am un sot care ma iubeste acasa, sunt frumoasa, cochetez cu un tip bine...
Dar in locul sotiei lui, mai naspa... Vezi ca faci o femeie sa sufere, nu cred ca se merita, sa nu ti se intoarca impotriva ta. Gandeste-te mai bine la viitor, nu doar la clipa, nu mai esti o pustoaica, sau poate da..(cati ani ai???)Tu vrei o aventura? Leaga-te de cineva fara obligatii, nu destrama o familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by ariella

)Tu vrei o aventura? Leaga-te de cineva fara obligatii, nu destrama o familie.



mai ai sfaturi din astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariella spune:

Da, mai am
Barbatii sunt insensibili, nu se gandesc la sotia de acasa...pentru ei e foarte usor sa insele. Intrebarea e : tu poti sa fii asa? Eu sincer....m-as simti tare aiurea sa fiu cea de-a doua femeie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

quote:
Originally posted by ariella

Da, mai am
Barbatii sunt insensibili, nu se gandesc la sotia de acasa...pentru ei e foarte usor sa insele. Intrebarea e : tu poti sa fii asa? Eu sincer....m-as simti tare aiurea sa fiu cea de-a doua femeie...



[sarcastic]Extraordinar...nu-i asa ca barbatii sint toti niste porci care inseala de cum li se scoala iar femeile sint niste fiinte gingase care cind inseala o fac pt ca iubesc si au dreptul la fericirea lor?[/sarcastic]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jeanette spune:

quote:
Originally posted by ariella

Da, mai am
Barbatii sunt insensibili, nu se gandesc la sotia de acasa...pentru ei e foarte usor sa insele.




Sa nu exageram!
Mi se pare nedrept sa-i punem pe toti īn "oala" insensibililor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns argo spune:


Ariela a surprins unele lucruri foarte bine... Probabil ca a privit situatia putin mai larg decat altii, luind in calcul si alte "personaje" din "poveste" care ar putea fi implicit afectate. Intr-adevar, n-are sens sa generalizam, dar poate a trait vreodata o situatie asemanatoare, dar dintr-o alta pozitie, si atunci poate fi inteleasa f. usor... asta daca nu esti obisnuit "sa dai cu pietre" fara sa te gandesti un pic inaite....

quote:
Originally posted by carmona

hai sa-ti spun un scenariu... l-am vazut de atatea ori. Tu il placi, el te place, cadeti in mreje, o perioada de nebunii, dupa care fiecare se intoarce la partener din diverse motive (si cu bagaj emotional/regrete bonus).

daca-ti place scenariul go for it



He-he, Carmona, scenariul tau este frumos pe langa ce am vazut/auzit eu (o fosta colega de birou a patit-o, in postura de "amanta", si am asistat timp de o luna la un adevarat "spectacol")... Pana la "intoarcerea la partener"(inclusiv) e identic scenariul, dar abia de atunci a inceput circul...cam asa: el se intoarce spasit la nevasta, asta dupa ce asa zisa iubita a lui fusese facuta cu ou si cu otet de nevasta-sa, culmea! impreuna cu el (e-adevarat, el nu i-a zis nimic la inceput, dar colega cu pricina insista cu mailuri, telefoane, sms-uri), ea a incercat sa revina la relatia cu sotul , sot care in trei saptamani si-a luat talpasita si a mai introdus si actiune de divort. Ma rog, acum asta a fost un caz urat si plin de mizerii, dar se pare ca lucrurile, de multe ori, pot ajunge mult mai rau decat ne imaginam. Asta si apropo de roata care se intoarce, despre care vorbea Ariela...



Mergi la inceput