Ganduri pentru un alt barbat

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Elise, nu prea am inteles cum vine treaba cu sa ma trezesc in plin exercitiu de imaginatie? Adica asa, ca in reclama aia la iaurt, sa ma gaseasca colegii stand turceste pe mocheta si privind fix peretele? Ca altfel nu-mi inchipui

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

quote:
Originally posted by danitin

Elise, nu prea am inteles cum vine treaba cu sa ma trezesc in plin exercitiu de imaginatie? Adica asa, ca in reclama aia la iaurt, sa ma gaseasca colegii stand turceste pe mocheta si privind fix peretele? Ca altfel nu-mi inchipui




Ei na, ce e asa de greu de inteles? Pai daca ai fluturi, te imaginezi cu el in diverse ipostaze, si la un moment dat constati ca ai ajuns in realitate in acele ipostaze, dar nu stii cand si cum si ce a condus la asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadira spune:

Mai dragelor,
In ecuatia asta mai e si sotia lu' "Ochii Frumosi". Pai asta nu inseamna ca exista riscul ca Freya sa devina din sotie amanta? Eu nu m-as risca sa dau "cioara din mana pe pasarea de pe gard"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Da, asta vroiam sa spun: ca te trezesti intr-o buna zi cu visul transpus in realitate. Era o vorba: ai grija ce-ti doresti, nu cumva sa se implineasca...

Ca lo jocurile de noroc: azi risc un pic, maine mai risc un pic, n-are nimic, ca eu nu-s dependenta, doar ma distrez... spre deosebire de altii care au picat de sus, mie n-o sa mi se intimple niciodata.
Ca-s prea stapina pe mine. Si stiu cind sa ma opresc.

Probabil asta gindesti, nu?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mie exact de asta mi-a fost teama. Si cum nu poti sa inseli "numai un pic", eu am preferat sa fac ceva drastic.

Pe de alta parte insa, eu am o casnicie f fericita overall, asa ca mi-e greu sa stiu ce as fi facut daca nu ar fi fost asa...

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Hai mai, cum sa ajungi in patul omului fara sa-ti dai seama? Asta-i cam absurd... cu toate ca daca ma gandesc bine am mai avut fantezii si cu David Beckham, e valabil si in cazul lui?
Acu fara gluma, eu nu-mi inchipui viata fara un pic de fantezie, nu neaparat sexuala. La fel cum imi place sa inchid uneori ochii in fata calculatorului si sa imi imaginez ca sunt pe o plaja exotica si aud zgomotul valurilor, la fel cum seara tarziu - cand e frig imi imaginez ca in dormitor am o soba maaare de teracota in care ard lemne de brad, la fel cum stau uneori in parc si imi imaginez ca sunt in gradina mea proprie (pe care nu o am) pot foarte bine sa ma simt flatata de privirile care dau fluturi la stomac.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belle_vue spune:

Un aspect important care n-a fost luat in discutie e, dupa parerea mea, urmatorul: faptul ca lucrezi impreuna cu Mr Nice Guy e un minus important in contul lui, fiindca daca ati avea o relatie si s-ar termina prost ai avea de confruntat nu numai consecintele negative ale relatiei in sine (cu tot ce poate insemna asta inclusiv pt casnicia ta -- si a lui, la capatul celalalt, desi asta te intereseaza mai putin, in fond), ci si deteriorarea atmosferei de la serviciu... Altfel spus, cred ca riscurile sunt prea mari.

Insa daca tu si sotul tau v-ati decis sa faceti un efort ca sa dregeti ce nu merge, asta o sa-ti dea suficient de lucru pe plan afectiv ca sa treci peste (sau printre...) fluturasi cu zambetul pe buze...

Succes!

Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007)



Those who can't laugh at themselves leave the job to others

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Referitor la "cat de departe se poate merge fara sa te arzi":

"O doamna foarte bogata dorea sa-si angajeze un sofer experimentat, vigilent ...cel mai si cel mai bun. A dat anunt la ziar, si s-au prezentat 3 barbati la interviu. Intrebarea ei a fost aceeasi pentru toti: cat de aproape poti merge cu masina de marginea unei prapastii, fiind totusi in siguranta?
primul: - la 50 cm de buza prapastiei m-as descurca excelent.
al doilea: - eu as putea conduce in siguranta si la 20 cm de marginea prapastiei.
al treilea: doamna, eu voi incerca sa conduc cat mai departe de prapastie."
Cred ca stiti deja ca ultimul a fost angajat.
Morala...nu va jucati cu focul!
"Poate cineva sa ia foc in san fara sa i se aprinda hainele? Sau poate merge cineva pe carbuni aprinsi fara sa-i arda picioarele?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ma distreaza cum continua discutia desi Freya s-a retras elegant dupa ce mai multa lume a inceput sa dea cu rosii. A mai observat cineva sau nu conteaza?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Ma distreaza cum continua discutia desi Freya s-a retras elegant dupa ce mai multa lume a inceput sa dea cu rosii. A mai observat cineva sau nu conteaza?

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Cine a dat cu rosii?

Si ce te face sa crezi ca Freya nu citeste subiectul?

Si conteaza?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput