Ganduri pentru un alt barbat

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns argo spune:

...scuze, greseala de "tipar": am vrut sa scriu "inainte"..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_de_pui spune:

nu ar teebui sa-ti strici casnicia. si eu aveam ganduri pt. un alt barbat, dar cand am aflat ca sunt insarcinata, nu mi-a mai trebuit nimic. imi dau acum seama ce greseala as fi facut. sotul meu e grozav!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by vandal

quote:
Originally posted by ariella

Da, mai am
Barbatii sunt insensibili, nu se gandesc la sotia de acasa...pentru ei e foarte usor sa insele. Intrebarea e : tu poti sa fii asa? Eu sincer....m-as simti tare aiurea sa fiu cea de-a doua femeie...



[sarcastic]Extraordinar...nu-i asa ca barbatii sint toti niste porci care inseala de cum li se scoala iar femeile sint niste fiinte gingase care cind inseala o fac pt ca iubesc si au dreptul la fericirea lor?[/sarcastic]



Vandal, daca nu te superi...nu ma deranjeaza exprimarea ta ( am citit si auzit si mai rau...) totusi, eu cred ca poti fi sarcastic in mai multe cuvinte si-n orice caz in insiruiri de idei originale si...de data asta ( adica in acest loc, in care stii bine cine/cum citeste...) poti sa faci o compunere care sa nu contina cuvintele "porci" si "fiinte gingase" de care ne-am cam saturat.
Fii creativ, cum s-ar spune.
Zi ce te doare.
Arunca-ti nervii pe pereti, daca-i ai. Daca nu-i ai, nu-i arunca.
Ma crezi ca m-am saturat sa aud acelasi lucru, de la cei care se simt "parasiti, inselati, tradati, ademeniti si abandonati, raniti etc"?
Sa-ti zic eu: femeile sint femei! Barbatii sint barbati! Asta-i tot.




Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eryteea spune:

Freya,daca gindurile tale sint in alta parte inseamna ca acasa ceva nu merge dar....noi nu avem voie,nu avem voie odata casatorite,sa mai simtim emotii,nu,nu putem ptr. ca sufera sotul,nu putem ptr. ca sufera copiii,nu putem ptr. ca nuse cade ,nu putem ptr. ca ce zice lumea nu putem si gata.Trebuie sa asteptam sa treaca viata in liniste avind grija de casa ,de sot,de copii.la vazut pe EL ?simte fluturasii in burta?sesimte frumoasa si atragatoare?simte ca traieste?de ce nu!!!!Dar nu se poate punem frina si mergem mai departe.Sfatul meu este sa stai de vorba cu sotul tau,nu despre EL ci despre ce simti tu,daca el e inteligent si te iubeste si il iubesti si tu problema se poate rezolva. PS de ce trebuie sa fie ea amanta lui si nu el amantul ei. PS si el destrama o familie nu numai ea

Ingrid amore di mama

Mergi la inceput