Mamici de noiembrie - decembrie 2006(48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Yagmur bine ai venit in gasca noastra... iesi te rog din umbra si stai mai mult la povesti cu noi, ca vezi, noi scriem cate un capitol in doua zile! Tine-te de noi si da-ne mai multe detalii despre tine ca sa te putem trece in listuta... DN data nasterii tale si a copiilor tai (daca nu esti la primul bebe), DPN data probabila a nasterii lui bebe, spitalul unde planuiesti sa nasti, localitatea si dr. care te are sub supraveghere medicala.... si gata.... vezi ca nu e mult??
Alex si eu mamica...
Kokorina... nu-i asa ca Lory a noastra cea plangacioasa merita o bataita?? Ea cred ca vrea sa faca dinainte depresie post-natala ca sa-si ia de-o grija ca a facut-o deja... LORYYYYYYY dar dupa ce nasti ce o sa mai ai de facut??
Lory printre altele, felicitari pentru greutatea bebelinei... ai vazut ca are de unde sa se hraneasca? Ce marfa e dr. ta... sa ai mare incredere in ea ca te va ajuta foarte mult.
Dbunny believe it or not... deci varsaturi, greata, scaune moi si fff moi, si gazee...toate acestea sunt parte din arsenalul travaliului (va spun eu ca este partea de tranzitie a acestuia cand contractiile sunt fff dese si luuungi si mai este fff putin pana la cand tre' sa te fortezi sa impingi) pentru informatiile utile.
Mioara ce putin mai este mami... sa ne tii si pe noi la curent... lasi si tu un mesaj cuiva ca esti pe cale sa... sau deja ai...
Acuma sa va spun ca Mamilili a fost si ea cursanta de Lamaze si trebuie sa o intreb daca i-au fost de folos cursurile astea daca a nascut atat de usor, nu?

Va urez o seara buna... cu goluri frumoase....


Ramona 36+ Rares

Ramona
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Filmuletze cu Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

aaaaa, iertare, asta chiar nu stiu.
Leyla 33

quote:
Originally posted by mio75

Leyla si Dolores, dragele mele, eu nu vorbeam de intorsul cu capul in jos, ca asta s-a intamplat si la mine pe la 30 sapt. si bebe inca e tot acolo bine, mersi, ci vorbeam de FIXARE, stiti?
Cand bebe incepe deja sa se angajeze in iesire si coboara foarte mult , e prezentatia perfecta pentru nasterea naturala apropiata.Cand isi fixeaza cutia craniana exact la intrarea in pelvis (sau iesire sau ce-o fi ).


mioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

saru mana. m-am prins si eu intr-un final (am recuperat din urma si am vazut cum sta treaba) de ce tot scriam si cautam de nebuna mesajele dar cine stie pe unde s-au ratacit... ei, acuma fonctioneaza.
M-au enervat astia cu meciu', si pe mine si pe cupil.
Leyla 33

quote:
Originally posted by roxana c.

[red[Leyla[/red], cand intri pe forum intra pe http://forum/desprecopii.com si-ti va apare mesajul cum trebuie.



Roxana34+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

roxana nu stiu ce natie erau cei cu nunta, ca i-am vazut doar putin si din spate si nu mi-am dat seama. aici e de vina si sotul ca ma tot grabea sa mergem acasa.
pot sa spun doar ca aveau niste lumanari mari si groase (diametru de 10 -15 cm).
nunti joia am tot vazut pe la obor.

31 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

monis bine ai revenit

31 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


si ai simtit cand s-a fixat???cum a fost?



quote:
Originally posted by mio75

Leyla si Dolores, dragele mele, eu nu vorbeam de intorsul cu capul in jos, ca asta s-a intamplat si la mine pe la 30 sapt. si bebe inca e tot acolo bine, mersi, ci vorbeam de FIXARE, stiti?
Cand bebe incepe deja sa se angajeze in iesire si coboara foarte mult , e prezentatia perfecta pentru nasterea naturala apropiata.Cand isi fixeaza cutia craniana exact la intrarea in pelvis (sau iesire sau ce-o fi ).


mioara



dolores 33+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

Buna fetelor ,

felicitari ptr mamici si tzinem pumnii in continuare ptr cele din antecamera:)

MIRO- am luat si eu azi otet de mere cu miere .inainte imi placea acum am avut niste arsuri, nust daca maine mai iau ;)
Azi am cam zacut si eu prin pat ... nu prea place dar asta e ! credc a joi merg iar la eco.

pupici si o noapte frumoasa !
D 33+


BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

va pup,noapte buna...pe maine

dolores 33+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Buna fetelor!Azi am lipsit de acasa si voi ati scris nu v-ati jucat.Am fost in vizita la bunicii si am inghetat de nu aveti idee,le-am zis ca pana la primavara nu ma mai duc.Am venit acasa,m-am bagat in pat si am adormit si m-am trezit fara frigul care-mi intrase in oase.Am devenit dependenta de acet forum si am intrat doar sa va citesc, va urez o noapte linistita,pe maine!

Mihaela si bebita Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna dimineatza....mi-am facut cafelutza....amavut o noapte mai buna fata de restul..desim-am mai trezit eu pentru drumurile la baie ca nu-mi pot iesi din tipar.....va pup

dolores 33+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput