Mamici de noiembrie - decembrie 2006(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna seara...am intrat sa va pupic pe toate si sa va spun Noapte Buna.....ma duc sa ma uit cu tati la meci...sunt curioasa ce-or face ai nostrii....!
Pupicesc toate mamicile si bebeii lor si va doresc ceea ce imi doresc si mie......o noapte linistita si plina de odihna....si ce e mai important....fara dureri!
NOAPTE BUNA!!!!!!

alexandra 35 + cu Mark Andrei
poze

"Una dintre cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

mio la mine david s-a fixat cam de la 28 de saptamani si duminica fac 34..deci...nu stiu ce sa zic...dar la tine deja de pe o zi pe alta poate sa iasa...pupici



quote:
Originally posted by mio75
Se zice ca dupa ce se fixeaza bebe, maxim in 2 saptamani iese?
Mio 38+



dolores 33+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

nu-nteleg de ce s-a dus mesajul meu in susul paginii ca doar acu 10 minute l-am trimis...

quote:
Originally posted by leyla

nuuuuuuu, nicidecum. la mine s-a intors inca de la 24 de sapt, acuma am ajuns cu brio la sapt 33 si nici gand de iesit

yagmur, mi-a sarit in ochi numele tau, in turca acest cuvant inseamna ploaie, ma intrebam daca e vreo legatura....
Leyla 33

quote:
Originally posted by mio75

Buna sa va fie inimioara fetele mele!!

Noi am fost azi la nenea doctorul, suntem bine si gata fixati cu freza in josnuma bine de iesit in lume!Se zice ca dupa ce se fixeaza bebe, maxim in 2 saptamani iese? Ca la mine s-a fixat cred cam de o saptamana, asa ca eu tare presimt ca saptamana viitoare pe vremea asta ma vad cu Leon...ma apuca emotiile!
Plec un pic si revin mai tarziu, pana atunci....pupici

Mio 38+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

pt ca sunt probleme cu forumul....nu de acum..sunt probleme cam demultisor si inca nu s-a luat nici-o masura din pacate

[quote]Originally posted by leyla

nu-nteleg de ce s-a dus mesajul meu in susul paginii ca doar acu 10 minute l-am trimis...



dolores 33+David Cristian
poze
poze dolores

"Cel mai bun mod de a ne folosi viata este sa iubim. Cea mai buna expresie a dragostei este timpul. Cel mai bun timp pentru a iubi este acum."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:




Buana seara,

Ce faceti fetelor? va pregatiti sa va uitati la meci????

Lorym am scapat eu de control dar urmeaza o gramada de prostii pe care trebuie sa le fac pe care le-am promis si numai de asta nu am eu chef, dar ce sa fac asta e, te pupic

Aelita da, intradeva am trecut de vineri pana luni prin clipe groaznice, intotdeauna am fost asa emotiva, si la sc cand aveam un examen nu puteam sa dorm de grija si mai invatam pana la epuizare, pupicei

Dolores nu mi-am reparat masina, stii cum e cizmarul nu are incaltamintea reparata, croitorul nu are haine cusute si eu cu service nu mi-am reparat masina oricum vreau sa imi cumpar un Jeep sa fie Lisi in siguranta

Deny75 ooo ce emotii trebuie sa ai, nu? Si eu cand ma gandesc ca pe 14 ma duc iar la dr si stabilim evenimentul, asta daca nu se gandeste bb sa vina mai devreme, multa multa bafta!!!!!!!


Mio75, ma uitam ca esti in 38 de saptamani, deci te astepti din clipa in clipa, multa noroc si sper sa fie bine ceea ce le doresc la toate fetele


Chris unde esti??? Vroiam sa rad, ca tot timpul ma faci sa rad cand citesc cum povestesti


Gata fetelor plec si eu acasica la caldurica sa vad meciul, bafta Stelei!!!!

Cleo 34+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Leyla si Dolores, dragele mele, eu nu vorbeam de intorsul cu capul in jos, ca asta s-a intamplat si la mine pe la 30 sapt. si bebe inca e tot acolo bine, mersi, ci vorbeam de FIXARE, stiti?
Cand bebe incepe deja sa se angajeze in iesire si coboara foarte mult , e prezentatia perfecta pentru nasterea naturala apropiata.Cand isi fixeaza cutia craniana exact la intrarea in pelvis (sau iesire sau ce-o fi ).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis spune:

buna fetelor,

n-am mai intrat de ceva vreme, am avut foarte multa treaba si am fost tot pe drumuri, am vazut ca au aparut multe fete noi si le urez bun venit si sarcini usoare. N-am prea citit din urma, doar asa in mare, dar vad ca s-au intamplat multe, inclusiv ca avem un bebelus de o luna deja, sa creasca mare si sanatos.
bebelul meu e bine, am fost la control la 30 sapt. si era deja cu capul in jos, masuratorile normale pt. varsta sarcinii.
sper sa reusesc sa intru ceva mai des pe viitor.

va pup

moni 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna seara fetele!! mama, da' ce activitate.. voi scrieti, nu gluma am zis sa intru repede sa mai citesc, cat face tati un dusulet, ca dup-aia incepe meciul, si eric fiind si el microbist de pe-acum, nu puteam sa-l privez de asa un meci ... mai, nu stiu cum e pe la voi, dar pe litoral a venit iarna. e frig rau de tot pe-afara, degeaba ma laudam eu mai devreme cu plimbarea de seara, ca n-am reusit decat sa ajungem pana la soacra-mea, sa mancam ceva, si inapoi acasa, la paturica (am bagat si aeroterma in functiune, ca asa nu mai merge...16 grade in dormitor.. oribil - dar am si lasat geamul deschis toata ziua, nu stiu ce-o fi fost in capul meu ).
m-am simtit cam aiurea in seara asta, asa, grea, umflatica, fara chef de mai nimica, stiu ce e normal, dar... noroc ca-mi mai da fi-miu cate un "impuls" si ma inveseleste
gata, am fugit la meci, va pup pe toate, noapte buna si fara emotii

Deea 30+ , viitoare mami de Eric

PICS

ERIC

dortmund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Mioara, Piscotica a avut placenta praevia si din cauza asta a nascut la aproape 33 de sapt. Dar totul este bine acum, bebe a fost putin cam micut, dar se va face el mare. Vad ca n-a mai intrat sa ne spuna ce mai face, probabil nu-i da voie Toby.

Miro, tu nu mai intri deloc? Nu-ti poti trage calculatorul langa pat?

[red[Leyla, cand intri pe forum intra pe http://forum/desprecopii.com si-ti va apare mesajul cum trebuie.

Lorym, chiar ca grasuna bebelina ta. Auzi, tu ce mananci, ca si eu am o obsesie: sa fie bebe mare, cat mai mare.
Mirona, tu continui cu mierea si otetul? Le iei peste zi inainte de masa, dupa masa....te rog, lamureste-ma.


Monica[/red] , eu una nu stiu de nunta martea, mai auzisem joia, dar la rromi. Aia ce natie erau?

Gata, plec la culcare, maine dimineata sunt aici, la prima ora.




Roxana34+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Ma enervez cu nervii. Iar mi-a aparut scisul cu rosu si oricat l-am gadilat tot nu-l pot drege. Ma duc in pat, asa il las ca mi se-nchid ochii.

Ah, sa nu uit:

Hai steaua!

Roxana34+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput