Mamici de ianuarie - februarie 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

daconst, alinuk , megbeng..., cer iertare dinainte dar eu de fel am probleme sus la mansarda! am trimis pe contul comun cateva linkuri unde sunt informatii utile, dar pe care nu le pot pune in semnatura ca fac reclama mascata si altfel nu ma descurc.
S-ar putea sa fie usor, dar ... pe mine nu ma ajuta capul!
Daca va ajuta cu ceva, ok.

Bulifrici (Luca Matei - 05 nov 2004)
ylilimic 26+ cu
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Ylilimic,

ti-am rasp pe privat..daca nu primesti iti dau un mes pe contul comun

Alinuk 24

................................................
Nimic nu-i intamplator!
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nunta_alina_mihai/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_bucur spune:

Gio eu te cred cu cerclajul... sper sa iasa totul bine. Eu l-am facut duminica trecuta si eram in saptamana 24.

Burtica

Eu si Noi
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuchi spune:

Megbeng, multumesc pentru raspuns, m-ai linistit; asa credeam si eu ca este din cauza sarcinii sau pentru ca am o alergie pe sistem nervos, insa neavand studii de specialitate, poate gresesc si de asta am intrebat fetele cu studii in domeniu, ca aici n-am avut cu cine discuta; am tot citit articole ca am acces la ele, si mai si pricep cate ceva din ele, si am vazut ca sunt si rezultate fals-pozitive, insa dupa ce am vorbit despre asta cu 2 doctori de la clinica si ei mi-au spus clar ca nu e posibil asa ceva, ca am treponema de foarte mult timp in organism si nu am avut simptomele bolii, si acu sunt in ultima faza a bolii, m-au cam speriat; cand am intrebat de ce sotu nu o are, cica nu sunt contagioasa . Acu o sa trec prin toate procedura lor, ca ei declara seropozitive toate mamicile care au TPHA pozitiv, se face tratament si apoi se monitorizeaza si se testeaza si bebele. Acu m-au mutat de la moase la clinica de medicina fetala si nici gand sa mai vin sa nasc in Romania cum vroiam, ca am programare la spital si pe 27 decembrie si apoi nu mai pot sa zbor. Asta e, il pun de tati sa-si caute job din ianuarie aici, ca avea alte planuri.
Am descarcat si eu melodiile si sunt tare frumoase, ma gandeam sa incep sa-i cant si eu bebelusului, care la 20 de sapt nu a vrut sa ne arate ce este, pina acum ii puneam muzica clasica, dar de acu o sa incep sa-i cant si eu. O sa merg la o clinica privata sambata, sa vedem daca bebele e bine, si poate aflam si noi ce o sa avem.
Fetele voi simtiti dureri in partea de jos a burtii, cam in zona ovarelor si mai jos? Pe mine ma inteapa uneori asa de tare ca nu pot sa merg.
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Tzuchi,durerile,intepaturile in zona ovarelor sunt normale la sarcina.Cel putin medicii nici nu le mai baga in seama.Cit timp nu avem sangerari inseamna ca suntem bine.Eu zic sa stai linistita ca esti pe maini bune,acolo unde esti.


Voi stiati fetele ca o tehnica Lamaze de a-l face pe bb sa se intoarca cu capusorul in jos este aceea de a-i pune muzica la casti si castile pe burtica in partea de jos.Si el se intoarce dupa muzica.
E bine de stiut la fetele la care nu s-a intors inca si vor sa nasca natural.

Hainute bb

Dana 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mai..la ce ora e meciul (steaua-real madrid) si ce post il transmite?

am fost la dr...deocamdata totul e ok..inclusiv colul meu de 3cm nu pune probleme..uterul e marisor, bebe la fel..si mi-a zis ca daca bebe va depasi 3.700g, la cat sutn eu de mica si ingusta o sa fie nevoie de cezariana...uf, sper sa nu fie bebe prea mare, ca sa pot naste natural ..ma rog, nu am obliga sa fac cezariana la peste 3.700, dar ar fi riscuri pentru bebe, asa ca am sa las la o parte mofturile mele..ma gandeam ca mai incolo, dupa 28 de saptamani am s-o las mai moale cu mancarea (v-am zis ca acum sunt pe portii super-size!)..dupa mine un bebe de 3 kile ar fi ideal!

gata, eu ma opresc aici cu povestile, sa nu am urecheasca liuda cand s-o intoarce.

gio, despre ce tot vorbesti tu acolo? ce cerclaj? ce 24-28 saptamani? ce prematuri? hai incoace sa te si sa icnercam sa facem primavara cu o

tzuchi, ei hai ca asta e prea de tot..daca nici treponema nu e contagioasa, frate!!!!



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!
S.O.S. Gramatica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ce fac burticutele?
V-a fost dor de noi?

Noi am fost la casa de la Breaza, sunt bine, mai putin Ingrid cae nu stiu exact ce are ,o sa merg la analize.
Asta mica misca la greu face onduleuri , Doamne ajuta ca n-am avut probleme, desi m-am zbenguit uneori de uitam ca sunt gravida.

Pupici...ma duc sa va citesc



AniS 26+
si Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Mai fetelor...chiar ca ati scris romane
De abia am reusit sa citesc tot..ca am avut o zi grea azi!

Dadap, bine ai venit! Te-am trecut pe lista!
Daconst, Danutza , multumimmmmmmm!!!!! Am inceput si eu download-ul dar la mine merge net-ul atat de greeeuuu. Sar'mana de info cu tehnica Lamaze..pai daca nu se intoarce BB al meu sa vezi ce-i pun eu muzica la casthi

Megbeng, eu stiu ca e pe ProTV la 21:45...Bravo ca a fost bine la Dr. Si eu stiu ca la 3 cm nu sunt pb. la col!! Cu nasterea si dimensiune BB ai rabdare ca eu shtiu multe fete micutze si slabutze care au nascut natural BBei la dimensiunea asta!

Anis, chiar ma gandeam la tine azi stii? Ma gandeam ce-o fi cu tine de nu ai mai scris... Dar Ingrid ce-a patit?



Aventura 23+ cu Conrad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Gio, suntem ingrijorate!! Ce s-a intamplat? De ce te interneaza pentru cerclaj?

Aventura 23+ cu Conrad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Ioanaaaaaaaa, daca si chef si timp lamureste-ne mama si pe noi cu Ureaplasma asta ca parerile sunt diferite de la un Dr. la altul...Pleaseeee!!

Aventura 23+ cu Conrad

Mergi la inceput