Inimioare de iulie-august 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Seara buna!

Albinutzza, nici o veste inca? Sunt curioasa, nu ma culc pana nu citesc ce ai in burtica , eu prezic o fetita la eco ce zice?

Multumesc mult in continuare pentru urari.

Sa va spun ca sora mea deja a ajuns astazi acasa, normal impreuna cu dolofana junioara. Amandoua sunt bine, Isabel a inceput deja sa ia in greutate, sora mea se simte perfect, obosita, dar implinita si fericita.


Pupam coplasii bolnavior, cu mucisori, bubite si dureri de dintisori.


Azi am descoperit ca i-a plesnit si dintele cu nr. 8, pe langa cele 4 masele din dotare. De data asta nu am sesizat nici o "durere", probabil s-a calit saraca de luna trecuta cand i-au iesit 4 masele

Mai asteptam 4 canini + 4 masele de iesit apoi trecem la capitolul urmator... julituri, cazaturi, busituri... sau ce o mai urma


Pupici si sa auzim de bine,


Katink cu Surpriza si Dulcineea mea Emma-Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Buna fetele
Noi ne-am intors.Am vazut ca v-ati facut griji pt noi.Pupici pt toate.
Din pacate asa pe scurt, Ingrid nu e f bine, banuiam ac e vreun dinte ceva.Am vb cu dr si mergem la analize de coprocultura ,proba digestie etc.
Are eritem sever de 1 sapt, dar naspa de tot, am dat cu de toate, kka moale si uneori si diareic, mananca si nu mananca.
Initial am banuit ca poate e ceva de la Breaza ,gen apa.Desi o fierbeam si o raceam in cana electrica.
O SA VEDEM CE VA FI ZILELE URMATOAE>



AniS 26+
si Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

In rest Ingrid e plina de vanatai si julituri, nu sta o clipa.Noroc ca la bReaza mi-am gasit pe cineva care sa ma ajute.Cand ma gandesc ca mai am 3 luni si nasc..imi vine sa ma urc pe pereti..ca nu stiu cum am sa ma descurc..



AniS 26+
si Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Seara buna fetele!Va multumim pt aprecier,va pupam pe toate.
Nicoleta felicitari pt anii de casnicie si multi inainte!
Simona ,felicitari pt baiatul bine dezvoltat si tinem pumnii sa treaca repede rosul in gat!



nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Briana felicitari pt Ana,sa vezi de acum in colo!
Laura pupam gemenasii tunsi!
Cristina ma bucur ca ati descoperit cauza alergiei,
Ioana bine ati scapat de operatie,speram ca rezolvati repede!
Anis fetle si pe Ingrid bolnavioara!Nu stiu ce sa-ti zic de eritem,am patit si eu cand avea Codruta 2 luni si mi-a dat dr o crema preparata in farmacie.Am scris candva ce cuprindea crema,daca ai nevoie o mai cer o data de la dr.
Yasmari ce bine ca mai dai cate un semn!Eu iti inteleg perfect mandria pe care o simti si sunt de acord cu tine!
Albinutzza mai intru in timpul meciului,hai nu ne fierbe,ce ascunde Samburica??!!Sper ca totul este bine cu voi!

nicoll_mada si Codruta Andreea ( 29.07.2005 )
http://photos.yahoo.com/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna seara! Am revenit si eu sa citesc mesajele de azi.. cam tarziu dar am fost la cumparaturi... apoi ne-am mai jucat un pic, am plecat la nani si acum am si eu putin timp....

Monica_Elena- multumim mult pt vestile despre Anis.. chiar nu mai stiam ce sa cred.... Pupam sa treaca repede durerea de gingiute si o asteptam cu nerabdare cu vesti si poze noi!

Briana- Da..... 13 kg... mi-a rupt spatele.... dar el sa fie sanatos!!! S-a mai rotunjit putin acum, e grasunel... dar nu rau, doar putin, ca e si inaltut, mai inalt decat majoritatea copilasilor de varsta lui... chiar si ceva mai mari..... Am baiat mare si voinic! Multumim! Acum citesc si restul mesajului tau.... imi pare tare rau ca nu ai vaz tu prima.. cred ca asta este cel ai trist lucru in mom in care pleci la serv..... stiu asta de la o fosta colega care era tare suparata cand o suna bunica sa-i zica" fetita ta a inceput sa mearga...a inc sa vb si tot asa.... Pupici sa treaca supararea!!! Oricum poti fi sigura ca pe tine te iubeste cel mai mult!!!!!!

Katink- multumim mult si noi! Pupici! Si reintalnire placuta cu parintii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Katink- iti tinem pumnii la eco, sa ai numai vesti bune!!!!

Nicoleta- pai are de recuperat baiatul.... dar lasa ca mai bine sa te chinuiasca putin mai mult dar sa fie sanatos puiul mic!!!!!! Felicitari pt cumnata ta, ma bucur ca e mai bine si ii doresc sa aiba o fetita frumoasa si sanatoasa!!!

Albinutzza- nu stiu daca ti-au raspuns fetele.... eu nu stiu exact cum e cu concediul medical...insa stiu ca daca este considerata sarcina cu risc crescut, si se rec repaus total, iti da concediu medical pana la concediul de sarcina si lauzie fara probleme, insa numai cu 75% din salariu parca.... Este o situatie diferita de concediul medical normal si nua are limita de perioada... Sper sa nu gresesc....asa stiu eu.... Mie mi-a dat program redus din sapt 20 pt ca aveam fluxul marit la o artera uterina... si asta pana am intrat in concediul de sarcina si lauzie. Succes si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Nique- ma bucur tare mult ca nu mai tb sa va operati!!!!! Sper sa va treaca de tot si sa terminati repede tratamentul!!!!! Multumim mult si noi pt urari... Mario nu a luat de la nimeni, ca nu am fost cu el pe lg nici un copil bolnav, si am fost la fina naostra dupa ce a racit si s-au jucat in acelasi tarc cu aceleasi jucarii si nici ea nu a luat de la el..... e strangator baiatul, nu da nimic la nimeni! El din pacate are o sensibilitate la amigdale si face periodic rosu in gat... sper cu Rybomunilul pe care il ia sa faca mai rar si mai putin grav, ca sa o ducem asa usor-usor pana la 3-4 ani cand ne putem opera si noi.... Pupici multi si sanatate!!! De dr de care intrebi tu nu stiu nimic, imi pare rau ca nu te pot ajuta!

Laura- multumesc mult de tot!!! Esti tare draguta!!!!!! Sper si eu sa fim bine si sa scapam usor de data asta! Pupici multi!!! Supararea... o sa treaca ea pana la urma intr-un fel sau altul.... spe cat mai repede.... ca am o stare tare nasoala.....

Yasmari- multumesc mult de tot pt urari! Imi pare rau ca ati fost racite, dar la felul cum povesteti tu.....ma abtin cu greu sa nu zambesc la greutatile tale... (tricouri murdarite, telefoane stricate...etc, parca iti mai tb vreo fata zambitoare ca sa fii haioasa...) Pupam fata mica si dragastoasa care o topeste pe mami... cum e si normal! felicitari pt cuplul vostru inseparabil si pt plimbarile voastre frumoase!!!!

Katink- felicitari pt grasunica hotarata sa recupereze repede ce a pierdut... si pt mamica fericita! Multa sanatate si fericire impreuna pt amandoua!!!!!!! Si voua felicitari pt dintisorul iesit fara dureri!!! la noi... a inceput deja epoca busiturilor si vanatailor... baiat neastamparat... nu ar sta o sec intr-un loc... am fost ieri cu el la dr si se uita mirata la el cum se agita si se plimba prin cabinet si ma intreaba zambind..."pai si asta tu spui ca e un copil bolnav? Ce vrei sa-ti spun eu? arata beton! Daca nu ar avea febra.... nici nu as stii ca are ceva...." Zapacitul meu a facut"ordine pe acolo, s-a cantarit in picioare pe cantarul normal, ca deja e baiat mare.. si a rupt vreo 2 afise de pe pereti si a "stat" la imbracat in continua miscare..... noroc ca papa bine de tot ca altfel la cat se agita.... Pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Anis- bine ati revenit!!!!! Ne-am facut griji pt tine!!! Pupici multi pt Ingrid pe julituri si bubite, sa treaca repede!!! Si eu ma plangeam sapt trecuta de bubite urate de tot la fundulet... deh, am incercat fara succes sa trec iar la pampers, pt ca mi se par mai inguste intre picioruse... dar se pare ca tot la libero tb sa ramanem ca la pampers are alergie... Ma rog.. ideea e ca noua ne-a trecut destul de repede dupa ce am sch scutecele cu streptomicozana (sau tinctura castelani) care se aplica de 3 ori pe zi, iar in zilele in care se fol asta nu se da cu alta crema... Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar eu m-am gandit sa-ti spun! Pupici multi si sanatate si putere!!! Si asteptam poze noi de la breaza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Nicoll_mada- multumim mult de tot!!!

Albintzza- pai tu chiar ne tii asa pe jar??? nu ne spui si noua nimic?? Asteptam cu interes vesti despre voi si secretul bine pazit!!!!! Pupiic multi de tot!!!!

Am vazut si eu meciul.... Sunt o stelista convinsa dar.. bine ca am dat si noi un gol sa nu ne umileasca definitiv.... Pacat!!! Sigur nu facem noi mare branza la ei acasa.....

Mario e la fel... ma rog, am reusit sa fac in asa fel incat sa nu mai vomite supa, m-am prins la masa de fructe... in per asta vrea sa pape mancarica pasata subtire... eu i-o faceam mai groasa... Sper sa ne treca repede si sa nu avem probleme mari...

Va pup si eu acum ca e tarzior... Noapte buna la mamici si pitici!!! Ne vedem maine!!!

Mergi la inceput