Naturiste si homeopate (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Danutza, mai demult am cautat si eu pe aici napraznic, herb robert e denumirea populara (geranium robertianum)...un singur site gasisem ce comercializau pentru medici ce practicau medicina alternativa, era o procedura dadeai comanda, aia cu site-ul plantau napraznicul il preparau etc etc:))) am lasat-o balta. Oricum asta acum era vreo doi ani, nu mai stiu cum mai e acum.
Oricum, succes maxim sa gasesti

edit: uite ce gasii:http://www.sandmountainherbs.com/herb_robert.html vezi daca ajuta.

Oana_B
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Oana, stiu, asa am gasit si eu site-uri de unde poti comanda seminte ca sa cultivi! Am gasit un site unde planta e trecuta ca si "noxius" in WA state!
Eu ma tot uit si daca ma sa gasesc am sa va scriu, in caz ca mai are cineva nevoie.
Nu stiu de ce ma cramponez de naprasnic asa de tare, din cite am citit are efecte foarte bune si ar cam fi indicata la ce imi trebuie mie. Si din pacate nu am gasit alta planta care sa aibe efecte similare.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Elly felicitari ! M-am regasit si eu printre problemele tale.Din pacate eu inca nu am intalnit minunea desi incerc de vreo 4 ani buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Felicitari Elliy, sarcina usoara si BB sanatos si voios. Poate avem si noi noroc cat de curand

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si multdoritul BEBE.

Melita H.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Felicia bine ai venit!Sedere cat mai scurta aici si plecare grabnica,catre odisee!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Ancuca draga,iti multumesc ca doresti sa ma incurajezi dar viata e nedreapta ,asa o vad eu...
ELLIy,sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos
PS- pt.fetele din Cluj,stiti voi unde se pot gasii acest supozitor cu cap...si daca se da fara reteta,sa-i spun soacrei sa-mi trimita.Poate ma ajutati voi.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

quote:
Originally posted by elliy

Buna fetelor,
Sunt o mai veche aspiranta la titlul de mamica si chiar daca nu scriam prea des va urmaream tot timpul.
De 1 an si jumatate incercam sa raman gravida si nu reuseam, iar in urma cu o saptamana s-a intamplat minunea.



Elliy Dumnezeu sa va ocroteasca, sa ai o sarcina usoara, o nastere si mai usoara si un bebel sanatos si voios pe burtica

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

ELLIY,cum ai facut bai cu apa sarata si unde?
...in vana?,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

la orizont si eu nu stiu?
Felicitari si sa fiti sanatosi amandoi.

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Chivutamonica Eu cumpar supozitoarele cu carpicon de la orice plafar.Probabil ca si in Cluj tot la plafar se gasesc.Aici in Bucuresti este 73000 cutia cu 10 supo.Cat despre baile cu apa sarata,eu le fac asa:pun apa calda {cat de calda suport}intr-un lighian,apoi pun sare mare{cat consider ca e necesar pt.cantitatea respectiva de apa}si ma asez cu popoul acolo.Dar poate fetele au o alta metoda.M-ar interesa si pe mine parerea lor.

PS Si eu consider ca viata e nedreapta cateodata....

Mergi la inceput