Naturiste si homeopate (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by denis

In prima luna, ciclu super ok, 3o zile, a 2a luna 35....hm, merge....luna asta.....in ziua 15 spotting, la fel ziua 16, 17, 18, 19, iar in ziua 20 .......mi-a venit ciclul normal. Intotdeauna m-am vaitat ca-mi venea cu intarzieri, dar la 20 zile nu mi-a venit niciodata....



Sa fi fost o luna fara ovulatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Adimercedes multumim pentru amabilitatea de a deschide un nou capitol! sa dea Domnul sa fie unul norocos pt.toate fetele!Daca se poate,trecema si pe mine in listutza please...

Miki-Miki asta ar fi singurul inconvenient daca iau Maca in combinatie cu alte plante,adica faptul ca ingrasa?!Pt. ca daca numai asta e,n-ar fi o problema numai sa nu-mi dea tot tratamentul peste cap.Merci mult!
Chivutamonica imi pare sincer rau sa aud ca faci tratament de atata timp si inca nu ai ramas insarcinata.Nici nu stiu cum sa te incurajez.......si mie mi-e teama ca voi ajunge la FIV intr-un final pt.ca altfel vad ca nu se poate si varsta nu prea imi permite sa mai astept vreo cativa ani.Anyway trebuie sa nu ne pierdem speranta....
Madalina1968-mie imi propuneai sa vb pe PM?Daca da,eu nu stiu cum se procedeaza cu PM-ul asta,dar daca nu era pt.mine postarea imi cer scuze pt.confuzie.
Pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by ancuca_b

Adimercedes multumim pentru amabilitatea de a deschide un nou capitol! sa dea Domnul sa fie unul norocos pt.toate fetele!Daca se poate,trecema si pe mine in listutza please...


ancuca



Ancuca, te-am pus pe listuta. Sa ne fie cu noroc la toate.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Adimercedes-Multumesc frumos!Abia astept sa fiu trecuta si pe lista de "modelele noastre"...de fapt sa fim trecute toate ca nu sunt deloc egoista



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elliy spune:

Buna fetelor,
Sunt o mai veche aspiranta la titlul de mamica si chiar daca nu scriam prea des va urmaream tot timpul.
De 1 an si jumatate incercam sa raman gravida si nu reuseam, iar in urma cu o saptamana s-a intamplat minunea.
Am zis sa va impartasesc si voua experienta mea deoarece poate mai sunt fete in situatia mea cu aceleasi probleme.
Eu mi-am facut o schema de tratment asa cum am crezut eu, adaptata la problemele mele.
In urma unei HSG mi s-a spus ca am trompa dreapta complet infundata iar stanga partial permeabila si mi-au dat sanse de 15% in cazul in care nu vreau sa faca laparoscopie.
HSG l-am facut prin iunie.Am plecat de la spital pe 7 carari de suparare, nimic nu mai avea sens...
De atunci am luat in fiecare luna tinctura de branca ursului de 2 ori pe zi pana in ziua 14,( cu toate ca aveam ovulatie la fiecare monitorizare)iar dupa HSG am facut 2 luni bai de sezut cu apa sarata prin ziua 7, 8, 9 si am mai lluat supozitoare cu carpicon dimineta si seara din ziua 5-19.Supozitoarele le-am luat inclusiv in luna septembrie cand am ramas.
Atata am facut eu, numai cu tratament naturist.
Si pe langa asta am citit Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si chiar am crezut in puterea lui.
Acum sper sa fie totul in regula pana la sfarsit si va doresc la toate multa bafta si sa nu va pierdeti nicioadata speranta in Dumnezeu.
Va pup pe toate,
Eli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

elliy Sa fiti sanatosi si sa va vedeti cu bine!!!!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

Elli-felicitari si multa sanatate atat tie cat si bebeului si sotului tau!Multumim ca ai impartasit si cu noi aceasta bucurie

Fetelor dragutelor,inca o dovada in plus ca se poate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Elliy, felicitari! Sa fii sanantoasa, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Adimercedes, iti multumesc mult. Am gasit si eu un site unde sunt date toate numele si sunt vre-o 4 (bloodwort,red robin,fox geranium, herb robert).Gasisem si "cranesbill" pe un site. Am sa mai caut. Am mai gasit extract de geranium dar era de geranium maculatum (wild geranium) si nu robertianum. Ma gindeam ca nu e voie sa trimiti din Ro asa ceva, daca tu nu ai avut probleme n-ar trebui sa am nici eu, ca stiu ca Australia e si mai stricta la import de alimente decit statele unite.
Ai tai cind au dus pachetul la posta nu au avut nici o problema? Am sa incerc varianta asta daca nu reusesc sa gasesc aici.
Merci mult!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Adimercedes, am dat acuma un search pe google pentru cranesbill si vad ca e de fapt cealalta specie de geranium "maculatum" si nu "robertianum"
Verifica si tu, dar pe toate site-urile asa era. Asta e problema ca nu gasesc robertianum si maculatum sau gasesc seminte daca vreau sa cultiv!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472 Pentru Barbye-una dintre noi!Trebuie sa ajuti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna! Ma primiti si pe mine? Sunt si eu naturista / sau homeopata, nu stiu diferenta , iau BU si macca, tinctura din mladite de zmeur..
Apropo de napraznic, sa va spun o faza misto: sora mea din Iugoslavia imi tot spunea sa caut Geranium Robertianum, dar nu-i stia numele in romaneste ; pana la urma , mi-a trimis ea pachet
si imi faceam ceai, combinat cu napraznic ( despre care stiam ca e bun)... azi am aflat denumirea latineasca pt naprasnic!
deci eu beam napraznic cu napraznic!
Danuta, daca il primesti prin posta, ai grija sa fie ambalat si sa scrie clar denumirea!

Poze1Poze2
Sa o ajutam pe Barbye

Mergi la inceput