Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

BUna!
Cand sa zic ca a disparut lista, o gasesc mai jos, dupa mesajul Andei... :-)

De cand nu am mai scris eu pe aici, vad ca au inceput tot soiul de problemute cu bebeii si nu numai... Acum, daca tot am vazut lista mai jos, am luat-o la studiat, ca nu ma mai uitasem de mult la ea, ca eram obisnuita.... Si ce-am constatat? In dreptul fiecarei date de nastere apare numele nostru, nu al bebeului nascut in ziua aia! Cine poate sa faca ceva in sensul asta, ca cine se uita din afara la noi, nu stie ce sa creada! Adica noi sa aparem dupa numele bebeului, eventual. AM vazut ca vreti sa reorganizati lista, de asta zic, ca poate faceti si asta. In orice caz, cu ideea ca cele inactive de mai multa vreme sa fie scoase din lista nu sunt de acord, din simplul motiv ca atunci cand apare cineva nou e bagat imediat in lista desi a postat doar un mesaj-doua... Deci nu e corect. SI in fond, cu ce ne incurca numele celor care poate peste o vreme vor mai scrie?! Ne amintim si noi cu drag de ele, cand mai dam o citire listei, o data la cateva luni.

Bogdan doarme in ultima vreme doar o data pe zi, cam de la 11:30 la 13. Apoi stingerea pentru somnul de noapte o da la 20:30. Am trecut de la 4 mese (abia trecusem de la cinci la patru!) la 5 din nou. Insa s-au aglomerat seara, in loc dimineata. Dimineata nu mai vrea nimic, in schimb seara tot vrea cate ceva (putin) ca, de! daca la pranz abia ciuguleste...

DIntre ispravile cele mai de seama, pot spune ca, spre disperarea mea, urca scarile la etaj intr-o clipita! In cateva secunde deja face vreo 8! Ieri parca era o masinarie din aia intoarsa cu cheita! Il luam si il duceam jos, hop iar se urca. Iar il duceam jos, iar se urca, nu stiu cum nu se plictisea, a facut asta de vreo 10 ori la rand! Pana n-am mai putut eu sa urc scarile!

Inca nu s-a imbolnavit, mananca binisor iar, inca nu merge singur, iubeste un ursulet mare din plus de parca e fratiorul lui. Il ia in brate, il pupa, il tavaleste, ii vorbeste cu drag... Pe mine si pe tati ne ia in brate. cum venim la el, top vine si intinde mainile ori se catara pe noi. E un scump.

Cam atat, nu prea mai stiu ce sa scriu. La vorbarie nu prea ma pricep. Ah, ba da, am uitat sa spun ca si catelul a inceput sa manance bine! Si ca sacii mei nu mai sunt in mijlocul casei, ca i-am mutat mai la pereti! Am o lene in mine si o stare de epuizareeeee....

Pupici.

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

explicati-mi si mie ce e cu votul asta? tre sa evaluam subiectul? sa nu mor proasta.

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am venit sa va spun sa va traiasca puiutzii!
Mai avem si noi putintel si venim la bebelusi de nov-dec 2006!
Deocamdata avem un bebelus, nascut la 32 sapt, 1.500 kg, sanatos tun :) Sa seram ca vom fi cat mai multe care vom naste la termen!

Va pupacesc cu drag!

Pupicei, Ingeras 30+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ia uite io sunt singura de aici care-si mai pupa copilul si pe gurtitza din cand in cand. Personal nu vad care e problema, nu o pup decat eu, nu-s nebuna s-o pup daca-s bolnava, herpes n-am avut niciodata, poate-mi scapa mie ceva.....

In fine, imi asum rolul de mama denaturata, puteti incepe sa ....

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ingeras multumim ptr urari....sarcini si nasteri cat mai usoare la toate

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Bicule si cred ca si alte fete...oare de ce orezul se face in 10 minute (si se arde apoi, evident) cand stau la DC, iar cand e PC-ul ocupat de Adila se face in jumatate de ora?????? cred ca e o chestiune de fizica...

Oricum, Ripley, imi esti datoare o cratitza! De la link mi se trage!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3

Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

De inox, tuci, aluminiu, ceramica????

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare si de la noi !
Mai fetelor am avut si eu ceva treaba ieri si azi iar voi ati scris nu gluma !!! Mi-a trebuit juma' de zi sa recuperez!
In primul rand sanatate multa, multa tuturor bebicilor, mamicilor si taticilor bolnaviori !
Noki, poate n-o fi nici gripa nici infectie urinara ! Doamne ajuta!
Madutza iar problemutze cu mucii!

Ela, super faza Ukai cu tati la baitza! Referitor la imitat fiica-mea a inceput de vreo saptamana sa faca precum cei mai inraitzi dansatori si cantareti de muzica populara ... tine mana sus si incearca sa pocneasca degetele ... e mortala !! Cand am vazut-o era sa cad pe spate!
E normal, zic eu, avand in vedere ca sta la buni si se uita zilnic 90% din timp cand e treaza la ETNO ...
Ingeras, multumim de urari ! Sarcina si nastere usoara! -ici! Maya cand e nascuta?

Anda, am citit si eu despre bona ta ... cred ca as fi impuscat-o luni dimineatza daca eram in locul tau! Felicitari pentru Nichita -acios!

Referitor la pupatul pe gura ... la noi nu s-a intamplat decat accidental!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi! (Gabriel Jose Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ripley- cica la mess "super-super bussy"si mai mult decat pe faza.
De data asta scapi ieftin: de-aia clasica, cratitza cu smaltz.
Dar trebe sa vii sa mi-o aduci personal, ca io am fost la tine, e cazul sa mai vii si tu e la mine. Imprumut si un cutzu, ca sa zicem ca e la fel. Ups..dar tot nu am pisik....oooooof.

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3

Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nastea23 spune:

Buna,
ne primiti si pe noi la voi? Noi ne-am nascut in noiembrie pe 28, 2005.

Si imediat vin cu o intrebare, despre ce fel de batista vorbiti pt nasuc, unde se gaseste si cum arata, cum se foloseste.

Multumesc.

Mergi la inceput