Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melku spune:

neataaaa lume!
rapid ca sa iesim afara...

Madutza, vaz ca stai in dr taberei. Batista bebelusului se gaseste la ambele farmacii de la dr taberei 34, garantat.
Io am luat de acolo acum 2 zile tot din motive de muci garla la pitica. Ajuta mult, da' trebuie sa perseverezi. Nu ajunge sa aplici sistemul o singura data cum credeam io.

Feli, misto ca sa deschide TCM langa tine. Abia astept sa zici ce-i pe acolo. Da' pe unde anume, inainte de Cora? Vizavi?

Noki, tinem pumnii lui Saralii sa nu aiba infectie urinara.

In rest, suntem bine mersi. Va citim atat cat putem. De scris mai greu din lipsa de timp. Da' suntem aici, sa stiti. Asa ca aveti grija cu curatenia listei...cu care, de altfel, sunt si io de acord.

Pupici multi de la Daria pentru Dragos cel cu bona.

melku & Daria Virginia (2 nov 2005)
Mai avem putin si facem anisorul!!
www.dropshots.com/melku" target="_blank">FILMULETE
Varsta Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ola si de la noi!!!

Suntem bine, muci putini rataciti prin nas, care apar in momentele critice - gen pus la nani.
Asta noapte s-a trezit plangand de mama focului, am linistit-o ff greu, la un moment dat simteam ca cedez, nu mai stiam ce sa-i fac, nu tacea deloc. Mi-a fost frica sa nu se mai repete, dar a dormit bine pana dimineata. Ma gandeam ca daca i-o fi fost frig cand am iesit sa nu se fi complicat raceala.
Azi e bine, nu-sh' ce-a fost episodul de aseara.

MAI TRIMITETI POZE SA COMPLETAM ALBUMUL DE SEPTEMBRIE!
Noki, speram ca Sarah sa fie bine!
Ileeee, te-ai dat la fund? Vre mpoza cu Victoras pt septembrie.





Ioana si Maria (29.11.2005)
poze
Poze zece luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am venit, vorba Andei nici sa nu ma intrebai ce am facut
Melkule stii unde e liceul Tudor Vladimirescu? Ei, langa el e statia Mol. Magazinul e vis-a-vis de statia Mol, langa parculetz si statia RATB.
Noki eu am anuntat ca schimb scutecul!
De fapt, eu am cam ramas "din oficiu" schimbatoare de scutec. Mai erau unele fete, dar ele sunt ocupate. Asa ca daca se mai baga cineva s-o faca, as sta si eu mai linistita.
Madutza mai, dar de ce este asa sensibil Orlando? Dr Marcu ce zice?
Dayssy cu intarziere - la multi ani lui Dragos!
Noki nu sunt de acord cu sarutul pe guritza, din motive igienice. Plus ca in opnia mea e un sarut dedicat numai sotului/iubitului.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hai ca mai bag cateva raspunsuri:

Ela- da da da...adresa exacta! Sa stii ca si Sarah a avut bubitze de-ale ala coltul gurii, tot asa, de la diverse bagate prin gura. I-am dat cu ulei fiert in BM si i-a trecut.
cu Seba-med-ul, chiar vroiam sa te intreb: de care cre,a? ca seba-med e o marca de produs, nu o denumire de crema, asa..ca un medicament. Astia d ela mine de la farmacie au cam de toate de la ei: sampon, sapun, crema de corp, lotiune etc. dar cu de care i-ai dat tu?????

Meems- uleiul de flarea soarelui sua de masline se fierbe intr-un vas mic pus ala in baie de apa. Io nu stiu exact-exact procedura, ca am noroc ca mi-l face mama. Nu stiu de ce mie asta cu baia marina mi se pare extrem de complicata treaba de-aia nu fac nici crema de zahar ars.Sanatate fundicului oparit! Ca stim cum e, din pacate.

Ina- hmmm...io n-as face asa ceva- legarea trompelor. Iar vasectomie no way. Preze cel sfant rules!Din pacate!

Feli- asa e..fetele au avut ceva logoree aseara.

Catutza- la mine plange dacaies IO din camera. daca o las cu tati insa e ok, e happy. Dar trebe vazuta cum se lumineaza la fatza cand il vede pe el sau pe mama mea. Fericire maxima, ce mai!

Conservaraie- ai fetelor, dar voi sunteti harnicutze, zau asa...nu-i mai bine de mine, ca nu am pus nimik? Io le primesc de la buni a mea si socrii...

Bianca - hi hi hi, Serban va pupa cum s epupa eshimosii!

Tot Ela- wooow..ce misto faza cu Uka si tati. Clar vroia in piscina mare...

Ripley- no way sa citesc 13 pagini, din lipsa de timp. Eram sigura ca e subiect controversat.

Madutza- offf...Doamne, la voi nu se mai termina odata bolile astea. Sanatate muuuta piticului!

Cam asta este. In sfarsit am reusit sa raspund si io la tot.


EDIT: FELI, asa e...ai zis, numai ca io nu am citi decat pana pe la pagina 16 cand ti-am scris tie! Apoi am vazut "explicatia".
Totusi...hai ca te trag de limba...cum a fost? lista lunga la spovedit pacate?

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 si www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank">3

Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am gasit in frigider o bucata de branza de capra care a inceput sa faca mucegai. S-o arunca sau sa ma prefac ccc ca ar fi d-aia fitoasa de milioane de lei kg?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

hello hello!

Fetelor ati scris asa de mult ca nici nu stiu cu ce sa incep si unde sa ma opresc.

bic, si eu am fost interesata de comunicare prin semne, am si postat un topic acum multe luni la "parinti.." nu am primit prea multe semnale.Am si discutat cu cateva mamici de la noi, am si eu cateva link-uri de unde am putut sa invat alfabetul.
Problema mea este ca eu am inceput prea devreme si nu am avut rezultat, nu a fost receptiva, ma intereseaza si pe mine in cat timp a-i invatat-o un semn si cam de cate ori il repeti.Alexia a prins numai pe cel cu papa, acum vad ca are o perioada de maxima receptivitate a invatat intr-o zi sa spuna tic-tac, spune cutu cutu( in limba ei coto coto), insa la semne nu da rezultate.Nici nu sunt eu toata ziua cu ea, iar seara amandoua suntem obosite si randamentul e scazut, insa recuperam in weekend.

noki, eu o pup toata ziua insa nu pe gura, nu sunt de acord si nici nu las pe nimeni sa faca asta.
feli, cum te simti? ( ma refer dupa spovedit)
ina, si eu tot pentru preze optez, sau exista operatie pentru ei( este reversibila)

Fetelor cine si ce are cu noi de ne tot voteaza!!!

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )



“ Inima mamei este un adânc abis la capatul caruia gasesti de fiecare data iertare “. Honore' de Balzac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Roxi cum am mai zis cuiva pe mess - rusinata si linistita. Eu nu m-am spovedit decat de 3 ori in viata, acum e a 4 oara. Dar e bine sa-ti descarci sufletul din cand in cand.

quote:
Fetelor cine si ce are cu noi de ne tot voteaza!!!



Noki lista ar fi fost lunga, daca ma gandeam bine dinainte. Dar cu cat incercam sa ma gandesc, cu atat mi se facea frica si o lasam balta. Si am tot amanat... pana am zis gata, du-te fara sa te gandesti!
Ca la leucoplast o faci repede ca sa nu doara

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

mai pitica mea studiaza de juma de ora un catelus de plus si eu pe net. Intru la ea in camera si nici nu ma baga in seama. Am fata mare ce mai .

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by gabitaco

mai pitica mea studiaza de juma de ora un catelus de plus si eu pe net. Intru la ea in camera si nici nu ma baga in seama. Am fata mare ce mai .

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta

Ce noroc pe capul tau! Bucura-te de liniste






Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

tagi cu pusca pe aici liniste deplina.Da unde sunteti frate toate?


Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput