Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Cuscra ,unde gasesc batista asta?Ca data trecuta cind am avut nevoie n-am gasit-o nicaieri

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE DE LA MUNTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

quote:
Originally posted by Madutza10

Cuscra ,unde gasesc batista asta?Ca data trecuta cind am avut nevoie n-am gasit-o nicaieri

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE DE LA MUNTE




La Farmaciile Dona stiu ca au, vezi si tu pe net nr de telefon si suna la una care e mai aproape de tine, sau la farmacia 2NA au cu siguranta.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

madau si noi stam la fel la capitolul DEPENDENTA- la noi e rau de tot nu adoarme decat cu mine,nu mananca decat de la mine,la noi se manifesta de la 3 sapt chestia asta asa ca m-am obisnuit

Sa va zic aseara ce a facut mandra,cu 3 seri in urma eu am plecat sa cumpar bere ,si ma uitat sa mai vin acasa(m-am intalnit cu o vecina si ne-am apucat de vb si am uitat ca treb baie la fata)tati isi umpluse cada cu apa si cum apa se racea si el nu avea cu cine sa lase fata,a luat-o cu el in cada,cand am ajuns din baie se auzeau rasete si chicoteli,uka era statea in fundic in cada cu apa pana la gat ca eu m-am speriat
si batea din maini si se mai lasa pe spate ca de o invatase sa o tina sa faca pluta,si uite asa s-au balacit ei maamndoi 30 min si a fost prima seara in care mami nu i-a facut baie,asa ca tati a repetat figura 3 seri la rand,iar aseara intru cu ea in baie si in cada cadita,dintr-o data din ras da in niste maraieli si dadea din picioare si se agtase de gatul meu ca nu am reuist sa o pun in cadita ,am ridicat-o si ce credeti se uita prin baie si dintr-o data a inceput:tataaaaaaa ,tataaaaaa tataaaaaaa
am zis ca nu-i adevarat,e clar daca pana acum inclinam sa credca zice mama si tata fara sa asocieze pers cu cuvantul ,acum m-am lamurit stie clar cine e mama si cine e tata

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Noki hai sa-ti raspund la sondaj ca pe urma ma apuc de trebaluit..NU o pupam pe guritza nici eu nici tati, insa ea pe noi DA. Deci cred ca e 1-1. Acum serios, eu n-am nimic impotriva s-o mai tzuc asa cateodata in maxim avant matern. Dar nu e un obicei..cum se nimereste.

Gata acu' chiar ca ati scapat de mine ptr vreo 2 ore, tre sa ansamblez carutul piticei ca l-am spalat ieri si e bucati-bucati (sper sa mai reusesc sa-l fac la loc), si ma asteapta 1 tona de rufe sa le calc

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Iaca Noki de la mine pt. tine :))
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=82394
aici gasesti si linkul cu mestecatul mancarii copiilor, adik de unde a inceut discutia.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

MADUTZA-multa sanatate si pupici
noki- nici noi nu o pupam pe gurita,si nici prea mult pe obrajori,si hai s a zic si de ce:acum vreo 4 luni cred cand o tot pupam pe obraji au aparut 2 pete rosii,iar pielea era tare,am dat cu bepanthene si a trecut,apoi am vb cu o prietena care stiam ca bb a-l ei a vaut asa problem dar la el era rau timp de un an nu a scapat de ele,a ajuns la mai multi dernatologi si toti au spus ca din cauza pupatului pe obraz,pielea lui fiind sensibila

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

am urmarit si eu discutia, RIPLEY . zic si eu ca nu il pup pe gura si nu imi place asta dar nu neg ca in toiul jocului, cand el se misca precum pestii mi s-a intamplat sa ii ating gura, dar el vrea sa ne baleasca pe gura si incercam sa ii oferim obrazul, dar uneori e mai rapid ca noi...
sanatate multa bolnaviorilor!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

RIPLEY-mi-ai dat de lucru azi s-a dus treaba mea,sa o faca altii,poate il chem pe primar,ca si asa era febletea mea

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

quote:
Originally posted by anda77

bic, la semnatura am pus un filmulet, pt. tine, cu nichita care isi arunca jucarelele pe jos (adik capace, roti si recipiente, astea ii plac lui). el face asta la fiecare masa, deci este un "joc" foarte raspindit prin casa:)

ela, tipic romanesc, dupa ce au bocit mortul, s-au adunat si la barfa: mai stii draga cand a fugit, Dumnezeu s-o ierte, in 44 toamna cu soldatul ala, doar cu chilotii de pe ea? vai draga, asa e!, dar tu mai stii cand nu a vrut sa-mi imprumute razatoarea aia, fata? ce zici...":)

cuscra, ma bucur ca esti in forma!

felicia, succes la spovedit

mey io am primit nustiucate albume d-alea cand s-a nascut poetul,ulterior le-am mai dat cadou, dar nu am apucat nici acum sa termin jumatate din el. e stufos dom'le. plus ca io nu mi-am notat datele in care a spus primele cuvinte sau cand s-a tarat, le-am scapat, mama denaturata ce sunt. acuma n-am decat sa improvizez in album, lasa ca nu afla nichitutul de escrocheria mea, bag si io niste date acolo...

trageti-mi si mie mesajul mai in fatza, ca s-a postat si inainte de tabeeel!!!

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"



Anda esti "pe val"

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 9 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze poznase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitaco spune:

quote:
Originally posted by Madutza10

Neata !!
Declar inca o noapte ne dormita ,baiatu meu mai nou e mucios rau si nu poate dormi ,se inneaca ,sforaie ,haraie ,s-a trezit din ora-n ora iar la fiecare trezire eu il desfundam cu pompita ,puneam picaturi si tot asa pina la 6:30 cind n-a mai adormit ,abia acum face nani de vreo ora ,e rupt de somn si eu pe linga el ..,nu stiu cum sa-l mai defund ,cred ca dau o fuga la Medlife sa-i faca o aspiratie ca altfel nu se mai poate ...
REvin mai tirziu ,va pup si sanate la toata lumea!!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE DE LA MUNTE



de ce nu incerci sa ii dai Zirtec pt muci daca sunt albi- transparenti, sau Peritol ca e si el pt rinite alergice noi asa am scapat de muci in primavara.In nas eu ii dau cu spray Humex si ies mucii singuri.

Gabriela si Mateea Ioana 7.12.2005
Mateea la cules recolta


Mergi la inceput