Fibrom uterin (16)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioritaus spune:


Mioritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

fetili lu' mama!!!
abia acum am vazut ca ati stat de vorba fara mine!

Mioritza, de ce esti trista iubita?inca mai ai probleme cu menstra?
daca nu e abundenta e bine totusi.endometrul inca iti face probleme, chiar si cu mirena? ai mai facut vreo eco ca sa-ti masori endo?
eu zic sa incerci totusi si Klimaktoplantul,cu siguranta ca nu-ti va face nici un rau.

gabi La Multi Ani!!!! Sa fii sanatoasa, si sa ti se implineasca toate dorintele!!!!
cu mintea asta a mea proasta, tot nu inteleg cum ti-a recomandat medicul sa faci dipherelinul!
stiam ca se face in ziua a 5 a cilclului...
tu ai facut-o pe 21 aug pe primul , la 14 zile ti-a venit menstra si dupa alte 14 zile ai facut a 2-a injectie.nu inteleg logica, ce a urmarit oare medicul?
Mada, ma ajuti???
oricum, bine ca s-a terminat totul cu bine; e si o parte buna in toata chestia asta cu menstra, pentru ca atat timp cat esti sub influenta dipherelinului(vreo 2-3 luni ), nu cred ca pot sa apara noi fibroame si castigi timp in perioada de recuperare pana ai liber la bebe.BAFTA!!!!!

despre mine...nu am mai scris pentru ca nu am noutati. menstrele au fost "beton", ultima fara pic de durere. nici la medic nu am mai fost sa ma masor, dar cred ca ajung saptamana asta.
intre timp am devenit matusica! am o nepotica frumoasa ca un inger, azi face 3 saptamani, are deja 4.2 kg. cu ea imi mai alin dorul de "copilul meu". chiar este o minune copilul asta, de o saptamana isi tine capusorul!

mi-a fost tare dor de voi!!!ma bucur ca am mai scapat de piticii de pe creier,am fost in pragul nebuniei,v-am facut si voua capul varza, va aduceti aminte cu siguranta! incerc sa fiu cat mai rationala, si sa accept totul ceva mai usor.oricum , nebunia aia in care intrasem nu mi-a fost de nici un folos.aproape reusisem sa-mi distrug relatia cu sotul meu.am incercat sa ies din soc, apoi am intrat la reanimare, si acum sunt in covalescenta. ma starduiesc sa lipesc vaza la loc fara sa se cunoasca lipiturile...

Mada, tu ce mai faci, ai mai facut vreun control? cum te simti, ai dureri?

Oana iubita,cum mai stai cu menstra. imi aduc aminte ca ultima oara cand ai intrat ne-ai spus ca a fost mai abundenta! ai mai luat tumorless?
eu , nu. sau cu el pe raft, am vrut sa-l arunc...dar pe urma m-am gandit la bani, eu stiu...cat e in termen il mai tin, poate ma hotarasc totusi sa-l iau.

Maryd, tu? nu indraznesc sa te intreb prea multe, ce ai mai facut?

diana, tu sa fii fata cumnite! mai asteapta un pic! incearca din ianuarie, mai lasa-i un pic de timp uterului sa-si revina, pentru ca la tine e taietura completa.nu e doar o incizie la suprafata lui

Mami,de tine mi-e dor mereu, stii asta! as vrea sa fii sora mea, stii ca am o slabiciune pentru tine, nu?

va pup si va imbratisez pe toateeeee!

La Multi Ani tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Noela, asa de linistitoare sunt mesajele tale.......
Stau cumintica, nu-i bai.Ca tot am asteptat pana acum, nu?Dar asteptarea asta imi lasa prea mult timp de gandire, si iar o iau pe alaturi si zic:ce bine era daca ajungeam mai devreme la Bucuresti si nu pierdeam timpul pe aici.Ata ete.
Si ca sa fie treaba treaba, m-am apucat de teste de ovulatie, temperatura, urmarit toate cele.Din ianuarie sa am macar tot arsenalul pregatit, nu?

La multi ani pt.toti sarbatoritii de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

rasfoiam pozele tale, ca sa-mi aleg un alt fundal,si al un momnet dat m-a "lovit" ceva!
am realizat ca nu am vorbit si cu tine azi!
Arinnutza mea scumpa, IARTA-MA!!!
nu a fost nimic intentionat,chiar m-am gandit sa nu cumva sa omit pe cineva, dar ma grabeam sa ajung la banca repede, repede(pana in ora 12).

iarta-ma, te rog,sunt femeie batrana cu parul de lana,si nu ma mai ajuta capul deloc, da' tu stii ca ti iubesc! jur pi roshu!
ma ierti???


diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Noela
Si eu stiu ca se face numai imediat dupa ciclu Dipherelin-ul.Stiu si prietene care au facut exact asa, au mai avut sangerari trecatoare pe parcursul tratamentului, dar nu ciclu abundent. Sub indrumarea carui medic esti Gabi?

Cat despre mine, mai am tot avut intepaturi,uneori cam maricele,intr-o zi am luat si un antiinflamator ca se ingrosase gluma, dar niciodata dureri la ciclu, ci doar dupa, intre ziua a 4a si a 14, deci...estrogenii, bata-i vina, alta eco nu am mai facut, ultima e din august, o sa mai fac spre sfarsitul lunii cred. Luna asta am facut un tratament naturist sub recomandarea unui medic de medicina interna specializat in medicina chineza, care a stat mai multi anui in China.Cu plante chinezesti, aduse de la sursa. Asta ca la toate cele prin zona pelvina mi se mai adaugase in vara asta si pb digestive, o gastrita+reflux.Medicul e cunostinta veche, din facultate. As fi vrut sa vad cum merge cu acest tratament, si apoi sa fac o eco.Oricum, la cat ma costa tratamentul -4 mil-jecmaneala la drumul mare- nu-mi mai raman bani si de ecografie...si continui cu acupunctura, evident.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Merci Noela si Didi pentru urari si sa ne dea Dumnezeu un bb la toate.

Noela, eu stiu ca a 2-a injectie cu Diphereline se face la 28 zile de la prima injectie, indiferent ca ti-a venit ciclu intre timp sau nu.

Prima injectie am facut-o imediat dupa ciclu (doar ca la mine a durat mai mult 7 zile CM). Unele fete am observat ca au facut injectia a 2-a zi a CM, eu am facut-o dupa ciclu. Apoi a 2-a injectie am facut-o dupa 28 zile de la primul ciclu. Intelegi?

Oricum nu mai conteaza acum . Sper sa fie bine in continuare si sa se finalizeze cu un bb.

La multi ani pt toate Gabrielele si Mihaelele. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Mada, astept cu interes sa ne spui rezultatul acestui tratament ,care intre noi sa fie vorba,e scump rau,dar daca are efect nu mai conteaza, e chiar ieftin.
n-am curaj sa adun banii cheltuiti anul acesta, pe medici, tratamente, analize,etc...nu, c-as innebuni!

Gabita, acu am inteles, m-am luminat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Gabi, ne-ai lamurit, e bine cum le-ai facut.Asta stiam si eu de la prietena care l-a facut, indiferent de sangerari, usoare sau abundente, se face dupa 28 zile.

Noela, nici eu nu vreau sa adun banii, as face de-un avans de masina mai mica asa...eu as da oricat pe plante, numai sa aiba efect. si numai sa nu mai fac Diphereline, care are efect, digur, nu zic nu , dar si altele secundarte!Efectiv, si eu am cazut pe spate la aflarea pretului jecmanitor, dar m-au luat prin invaluire, prieteni vechi, colegi de scoala, au auzit ca am probleme cu sanatatea...iar ei solutii, dar al naibii de scumpe.
asupra gastritei pare ca a avut, sunt pe punctul de a o uita, dar nu e totusi 100%vindecata.sau poate ca a avut efect mentalul meu pozitiv...de-ar merge asa usor si cu monstrii astia de fibroame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Mada,trebuie sa recunosc ca acum chiar mi s-au apris beculetele.si eu am o nenorocita de gastrita care ma chinuie din vremuri imemoriale,am incercat aproape orice, in afara de medicamente n-am reusit sa gasesc plantuze care sa ma ajute cu adevarat. nici regimul amlimentar nu ma ajuta, ORICE imi face rau daca nu iau medicamente.ca sa nu mai zic si de colita, si balonari postprandiale...de constipatie am scapat!
astept sa-mi spui lucruri bune si despre fibrom si ca diagnosticul "chist endometriozic" a fost doar un cosmar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Gabi, La multi ani ! Si bb cat mai repede!

Noela, Pisi,multumesc pentru atentie

Ce dragutze sunte ele cand se intalnesc toate

Mada, si eu sunt fan medicina traditionala chineza , feng shui etc...in Toronto exista mall chinezesc si supermarket ,( or fi mia multe dar doua am vazut eu, e plin de chinezi in orasele mari din Ca.) juri ca esti in China, numai radacini, ierburi, ceaiuri, ginseng...da la produse alimentare e teroare, e un miros greu de iti vine sa lesiniDar nu ma pricep sa le aleg, in afara de ginseng si ceai verde nu prea le am...

Mergi la inceput