Fibrom uterin (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioritaus spune:

Buna fetelor si multi pupici...nu v-am mai citit demult postarile, am apucat astazi sa citesc numai ultimele doua pagini.....sunt la sv si incerc printre picaturi sa citesc ce ati postat din urma.
In ceea ce ma priveste, situatia nu s-a imbunatatit, menstra o am din data de 12 oct a dat semne ca inceteaza si s-a declansat din nou....incerc sa merg la control saptamana asta.Chiar am fost si sunt ocupata si nu mai am timp deloc de mine.De abia astept sa vad de ce nu inceteaza sangerarile si sa vad dimensiunea fibroamelor.
Va pup pe fiecare in parte......
Mioritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Mioara, ai sa te anemiezi de tot. Trebuie incercat altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioritaus spune:

DJ mama, ma consolez cu faptul ca sangerarile nu sunt abundente si am sa incep din nou trat cu tandiferon, calciu si magneziu cu D3, vit C....nu stiu ce as mai putea incerca......dr. a zis ca daca tine cu Mirena, de abia peste 5 ani imi face histerectomie.....daca nu.....ar trebui sa ma opereze de pe acum.Vreau totusi sa incerc macar sa il tin 1 an sa vad daca organismul o sa se obisnuiasca cu el...Stii, nu am gasit nici un site, nici un forum din care sa obtin informatii si de la alte fete purtatoare de Mirena...tot ce am citit este f sumar.Of, of.
Pupici,
Mioritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Buburutza, ce faci?ai si disparut?sau esti deja la cutit?Hai , vino inapoi ca nu te mai speriei cu nimic.Promit.
Gabita, tu?Nimic, impresii de dupa cutit?
Hai mai fetelor ca frigul asta ar trebui sa ne tina in casa, nu sa ne alunge de aici.
O saptamana excelenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Salut Didi,
Am fost plecata la Bucuresti la frate-miu.
Eu am deja o luna de la operatie si totul este ok. Am fost si la control si mi-a zis ca totul merge bine. Nu mi-a venit ciclul!? ASTEPT. Ultima data cand mi-a venit a fost in 28 septembrie si noi acum suntem in 06.11.2006. Stii ca eu am facut Dipherelinul inainte de operatie, poate este si asta o cauza. Doctorul asa mi-a zis ca este o cauza si stresul operatiei, etc.

Te pup
Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Gabi
Dupa Diphereline ciclul poate veni si la 2-3 luni, e absolut firesc..si e mai plauzibila decat explicatia aia cu stressul de dinainte de operatie. mai discuta cu fete care au facut Diphereline, dar cam asta e temenul de "revenire"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Gabita, subscriu la ce a zis Mada.Din cate stiu eu cm vin in momentul in care dispare din organism si ultima farama de Diphe.
Ma bucur sa aud ca esti bine.Ti-am zis eu ca nu-i ala asa negru.
Eu am renuntat la plantute.De curiozitate sa vedem ce iese fara.Au disparut bubitele alea idioate si cm a venit iarasi la 30 zile fix.
Asa ca raman la fara plantute.
Pana nu fac analize las urechea cea bleaga sa se odihneasca, poate asa aduce si ea ceva mai bun.
Va pup.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

diphereline-ul stopeaza ovulatia pentru 28 de zile, acesta este rolul lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Salut Buburutza,

Succes la operatie si sa nu-ti fie frica ca totul va fi OK. Eu nu am plecat acasa dupa 2 zile asa cum a facut-o Didi, ci dupa 7 zile pentru ca asa este regula in Timisoara. Dar asta nu inseamna ca nu m-am simtit bine, din contra m-am simtit bine din a 2-a zi. Prima zi am fost ametita si nu m-am ridicat din pat. Imediat dupa operatie a venit mama si sotul meu la mine si am vorbit cu ei.

Eu cu Didi ne-am operat clasic ? Tu ? Ce fel de operatie vei face ?

Cred ca in zadar iti spunem noi sa nu-ti fie frica, ca probabil o sa-ti fie, fiindca este omenesc. Doar ca sa ne crezi pe cuvant ca nu este de speriat, ti se vor da multe calmante si nu vei simti nimic.

Si mie mi-a fost frica, cu toate ca Didi m-a incurajat la maxim. Si mi-a facut bine si ii multumesc in acest sens. Trebuie sa amintesc ca acest site este extraordinar si cred ca a ajutat multe fete. Pe mine m-a ajutat sa o intalnesc pe Didi si pe celelalte fete care m-au incurajat.

Te pup
Si ai grija de tine
Succes
Gabi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Ce sa zic ?! Poate la mine este altfel.
Eu inainte de operatie am facut 2 injectii cu Diphereline de 3,75 mg. Prima in 21.08.2006 si pe 3.09.2006 mi-a venit ciclu. A 2-a injectie am facut-o pe 17.09.2006 si pe 28.09.2006 mi-a venit ciclu. Operatia am facut-o pe 06.10.2006. Pana acum nu mi-a venit cilul. Si fibromul meu nu scazuse in dimensiuni (mi-am facut eco inainite de operatie si era de aceleasi dimensiuni ca altadata). Mai mult cand l-a scos fibromul meu era masurat de 6/8 cm (si la eco de 5/6 cm ).

Mergi la inceput