Fibrom uterin (16)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

nikol, ti pup dulci dulci

idaira,cred ca nu are rost sa faci HSG inainte de histeroscopie, mai degraba dupa aceasta;pentru ca daca e intr-adevar vorba de sinechie, va fi fooarte dureroasa si nici rezultatul nu va fi concludent. trompele nu se vad la histeroscopie, doar intrarea in ele.

diana, acum am intrat io in viteza...da' pna la urma om reusi se ne sincronizam cumva, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

Noela, am intrat intr-o viteza..............nu ma mai lasa astia de la ruitera pe strada daca m-ar prinde cu radarul.Dar imi gasesc putinetl timp sa mai intru si sa vad ce ati mai facut.Eu, de unde inainte abia asteptam sa treaca timpul sa ne apucam de prestat sa vedem ce iese, acum nu ne mai gasim timp.Parca am innebunit de tot la inceputul asta de an, cu toate schimabrile lui.Las ca trece si asta.......
Felicitari Mada.
Greteanca, Nicol ce mai faceti?Ce ati hotarat?
Arrina
Pup toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Didi

Marti merg la gineco sa vede ce zice despre posibilitatea unei sarcini.

Am citit si eu un articol azi, cum ca embolizarea n-ar fi buna daca vrem copii dar asta e ,pentru mine faptul e consumat.Oricum stim sigur ca nu e intotdeauna asa.

http://www.postamedicala.ro/stiri-medicale/noutati-stiintifice/fibroame-uterine-rezultatele-embolizarii-arteriale-comparabile-cu-cele-chirurgicale.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

arinna,mult succes marti la dr.. Sa zica numai de bine.
Noela
Salutari la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Oana, multumesc ! Pe luni ar trebui sa vina si CM -daca alege sa fie la 24- daca alege 26, atunci miercuri.Cu sau fara tot merg , ca altfel ma mai programeaza cine stie cand. N-are decat sa nu ma controlze - are eco, ce-i mai trebuie Polifibromatoza, chist, embolizare. Sa traga concluzii.Dar poate am noroc sa nu fie chiar in ziua aia.Am inceput sa le prind miscarileNumai daca ziua cu papanicolau se nimereste peste CM trebuie sa aman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teonikol spune:

Diana, chiar ne-ai lipsit! Ce am hotarat? Diphereline+laparo cu T. Maine imi fac a doua injectie. Sa dea Dumnezeu ca alegerea mea sa fie cea buna ! Tu ce mai faci, cum stai cu rabdarea?
Arinna, iti tin pumnii!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioritaus spune:

Noela, multumesc ca te mai gandesti la mine...........de fapt tu te gandesti la fiecare dintre noi si din cand in cand mai faci cate o strigare dupa noi......e bine asa....."LA MULTI ANI CU SANATATE" si eu am implinit 38 in octombrie.....vezi ca nu esti singurica..

Inainte de toate FELICITARI SI SARCINA USOARA GRAVIDUTELOR SI MULT SUCCES CELORLALTE CARE DUPA CUM SE VEDE SUNT TARE CONSTIINCIOASE SI CU SIGURANTA VOR REUSI SA OBTINA TOT CEEA CE VOR....

Dragelor, deocamdata ma simt bine cu steriletul Mirena....menstra este pe luna ce trece din ce in ce mai redusa si dupa cum am observat in ultimele 2 luni e pe cale sa se reduca si perioada lunga cand aveam sangerare mai tot timpul.Dupa cum am mai spus FIBROAMELE NUMAI SUNT....o sa mai fac un control in luna martie.
Sunt tare dezamagita de Medicover (motivul:la eco transvaginala nu am fibrom iar steriletul este cazut de la locul lui, ceea ce ma facea sa cred lucrul asta avand in vedere sangerarile dese iar la eco abdominala am fibrom.....ca sa linistesc am fostla dr. mea fara ai spune nimic in prealabil si a constat si dansa ca numai este nici un fibrom iar steriletul este cat de se poate acolo unde a fost pus, mai sus nici nu se putea pt ca perfora uterul) asa ca le-am facut reclamatie la OPC....vad ca nu am primit deocamdata nici un raspuns....in caz ca nu sesiseaza nimeni o sa fac din nou.Stau si ma intreb ce ma faceam daca ma luam dupa dr. de la eco transvaginala care a zis ca dupa parerea dansului steriletul trebuie scos......iar o luam de la capat cu sangerari abundente, anemie samd.

MADA28, Utrogestan am luat si eu dimineata si seara (la mine a fost recomandat pt ca aveam sangerari abundente)insa este foarte greu de suportat, ti se face rau de la el, ametesti....trebuie sa mananci bine si sa bei cel putin un pahar mare de apa.Ar fi bine sa il pui intravaginal.Colega mea patea la fel ca mine....daca vroiam sa ma ridic de la birou nu o puteam face pt ca ameteam, trebuia sa stau tintuita de scaun pana isi facea efectul.

IDAIRA, histeroscopia am suportat-o fara anestezie....am avut intradevar dureri dar au fost ca si cum ti-ar veni menstra si ai niste dureri de burta mai accentuate....durerile pot persisita pana la 2 zile.Daca in acelasi timp cu histeroscopia se face si un chiuretaj biopsic atunci ar trebui o anestezie.

ARRINA....nu mai ai timp sa intri pe mess?

Va pup pe fiecare in parte,
Mioritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Teo, multumesc! Si eu iti tin pumnii pentru maine la injectie si desigur pentru viitor-operatie si bb !
Mioritza, ti-am raspuns pe mess,ce bine ca te-ai mai linistit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teonikol spune:

Mada28, in sfarsit, indraznesc sa te felicit, am citit pe la alte subiecte ca e intr-adevar sarcina, cred ca esti o raza de speranta pentru fetele de aici. Doamne ajuta sa fie totul bine si apoi sa ne poti incuraja si pe noi cele care inca suntem la capitolul sperante.
Fetelor, deci se poate, asa cum spuneam la inceput, e important ca fiecare dintre noi sa-si gaseasca propria cale! Va pup!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Mada28, felicitari! Te asteptam sa ne povestesti mai multe!
Azi merg la gineco,vai am emotii ca e prima oara in Can.oare iar ma infofolesc iar in carpe? N-ar fi rau, ce atata "vedere"Desi nu sunt sigura, celalat era doar tehnician, eco, alta treaba, la gineco poate nu-i la fel.Va povestesc dupa. Merg acum sa ma "aranjez" putin.Nu mai stiu daca am scris, cica am un fibrom de 4, unul de 3 si cativa de 1-2.
Din fericire nu a aparut inca CM.maine ar fi normal.Desi de cateva luni numai in anormal am tinut-o.
Va pup!

Mergi la inceput