Fibrom uterin (16)

Fibrom uterin (16) | Autor: dj_mama

Link direct la acest mesaj

Capitolele precedente
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23533" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28892" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33534" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40375" target="_blank">(4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41875" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44379" target="_blank">(6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45813" target="_blank">(7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49412" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57478" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63755" target="_blank"> (10) (11) (12) (13) (14)(15)

Va rog sa veniti cu linkuri catre surse informative despre fibrom si o idee explicativa asupra continutului. Vreau sa formam o pagina de inceput ca la alte topice care sa contina informatii. Incep eu cu un link mostenit de la fete:

www.nlm.nih.gov/medlineplus/uterinefibroids.html" target="_blank">Informatii despre fibrom
www.aly-abbara.com/livre_gyn_obs/termes/fibrome.html" target="_blank">Aproape totul despre fibroame si aparatul genital al femeii


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

mami nu se vedeee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

mai da-mi tu linkul daca-l ai pe undeva salvat ca de la tine-l am; te referi la "operatie-fibrom"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

iote mami aici:
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/uterinefibroids.html
dar nu de la mine il ai. este postatde carmen3n(o fi doar o coincidenta de nume?) la cap.9 pag 9,si a fost "repostat" de didi-edi.
numai ca eu n-am reusit sa vad filmul.
daca as fi reusit sa-l vad poate ca eram operata..cine stie...
nu inteleg de ce nu-l vad??? ce-mi mai trebuie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

sa traiesti, sa faci copii, Noela!!! ... ca mi-ai dat lincul
acum ar trebui sa caut in acea pagina filmul cu operatia dar mi-e somn
pa maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

uite mami unde il punem si pe asta?
mi-a placut la nebunie, am invatat o gramada de lucruri.
www.aly-abbara.com/livre_gyn_obs/termes/fibrome.html" target="_blank">Apropape totul despre fibroame si aparatul genital al femeii

nu mi-a venit in minte alta denumire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Incerc sa dau de capat cu pozele astea, nu stiu cum se creeaza alt album separat daca va imaginati , Noela, tie iti placeau plajele ..si nu numai

Iaca inca lucrez la ele da stiu ca-ti plac ...


http://s96.photobucket.com/albums/l178/renni07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

Noela,
mai intai vreau sa fac o precizare:eu am fost la testul postcoital dupa 11 ore de la contact sexual.Poti merge fara ca el sa stie...

Am reusit sa ajung din nou la dr., i-am spus ca desi am facut o histerosalpingografie si perfuzie luna trecuta tot nu s-m intamplat minunea...,i-am aratat acum si rezultatul analizei de care ti-am spus ca l-am facut in vara si a spus ca este ok.Data trecuta am uitat sa il arat...
I-am spus si faptul ca si eu si sotul santem foarte obositi si stresati din cauza serviciului..., eu si din cauza faptului ca nu se intampla ...,daca nu poate sa ne prescrie vreo reteta care sa ne ajute...
I-a prescris lui o reteta:zinc,acid folic,potent power.
Mi-a mai spus ca daca pana in ian 2007 nu se intampla nimic,sa vin sa fac o histeroscopie...
M-am saturat...
I-am spus sotului de reteta, nu a comentat,dar nici nu a luat-o sa o cumpere...
Eu daca mi-ar fi dat-o as fi alergat imediat la farmacie...
Iar eu trebuie sa suport cu stoicism eventual inca o histeroscopie...

AS DORII CA MACAR PENTRU O ZI BARBATII SA DEVINA FEMEI...
SA MEARGA "SA SE CAUTE DE OUA"LA MEDIC, CA DOAR ESTE SIMPLU...,IAR TU SA FACI MUTRE SI LA NISTE BANALE MEDICAMENTE...
Asta este...

MARY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_ducu spune:

Salut fetele,
Am revenit acasa si totul este Ok.
Cele care nu stiu vineri m-am operat de fibrom (operatia a fost clasica) si cu trompele si ovarele nu am nimic. Totul este in regula.
Va pup si am sa revin cu amanunte. Puteti sa ma intrebati orice. Am concediu medical si intru pe net zilnic.
Va pup
PA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Pai Gabi, eu chiar te asteptam! bine ai revenit si refacere grabnica Ai concediu medical si intri doar asa...sa ne amagesti cu un bine v-am gasit. ...Eu ma asteptam sa ne scrii cat China dupa asa operatie, basca in concediu medical.
hai ca te provoc eu, ca tare sunt curioasa...
-cat de mare era fibromul, era subseros asa cum au presupus la ecografie? (parca ai spus ca luasei 2 luni diphe)eventual dimensiuni inainte si acum dupa tratament.
-cat ai stat dupa operatie in spital, ce spital, ce medic
cat ti-a dat timp de repaus pt refacerea uterului pt eventual bb?
detalii, tot ce crezi ca ne-ar ineresa, ca suntem avide dupa informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Gabi, bine ai revenit, ma gandeam oare ce mai faci, felicitari pentru operatia reusita!

Mergi la inceput