Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Hello tuturor si mai ales multa sanatate bebenacilor cu febra.
Noi suntem bine, sanatosi, mancaciosi(de hartie... reviste si ce s-o gasi),mare orator( da,mda-mda,ete, ma-ma, ta-ta si cand e de jale... haideeeeeeeeee) usoare incercari de a o lua in 4 labe. Nicolas prefera jocul de-a "aruncatul jucariilor"( din carucior sau din scaunul de masa) pt ca eu sa le ridic si sa i le-arunc lui

Iaurt papam doar cumparat( numai p-asta nu-l gateam eu).
Deea ca bine ai zis cu taranii care vand produse "naturale".
Gio cand ma voi muta la apartament probabil ca voi reusi sa intru mai des ca tot vine vremea nashpa si nici casa nu mai este atat de mare iar treburile sunt un pic mai putine.

De miercuri ma duc la sala pentru ca nu ma mai suport asa vaca.Sper cu ocazia asta sa gasesc in mine vointa de a slabi si printr-un oarece regim adica sa renunt la dulciurile astea pacatoase. In plus nu am cu ce sa ma imbrac pt ca blugii ma cam strang in talie dar nu am chef sa imi iau altii pt ca TREBUIE sa slabesc.

Salutari tuturor si felicitari tuturor bebeilor pt progresele pe care le fac. In special felicitari lui Razvanel pt primul dintisor aparut la o varsta atat de .. "inaintata".


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LILI pai vezi daca nu te-ai bagat la -iste
Apropo,de filmul cu suzeta macar vedetzi ce miorlaita am avut azi pe cap Si ii mai curge si nasul acum ,pe deasupra
Norc ca a venit Ghitza acasa,sper sa o scoata un pic,ca am de lucru cat cuprinte si dupa 20,mai vin si niste fosti vecini,vor sa deschida ceva si vor sa le tin eu contabilitatea.Numai de nu ar avea si ei comertz,ca ma sinucid Ca e prea mult de lucru.
si frate-meu vrea sa ia ceva credit,trebuie sa ii fac si lui hatzoagele la zi ,la birou am ramas singura ,toate-s pe capul meu Noroc ca am si eu unde ma jelui
Dia iar urlaaaaaaa

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Am ajuns si noi acasuta ca se lasase seara.L-am scos in parc impreuna cu socra mea, e innebunit dupa hinta si prostiutele de acolo.dupa ce ca am umblat vreo 2 pore pe jos, l-am hatanat de mama focului, cand ajung la bloc constat ca amblele lifturi erau defecte asa ca am urcat 8 etaje cu bebe in bate si Rodica cu caruciorul, noroc ca era cel sport. Asa ca azi mi-am facut portia de sport, mai ales ca a trebui sa mai cobor o data dupa apa plata.
N-am apucat sa vad poze, merg acum sa le vad.
Ioana, felicitari pt dintisor.
Anasebe, nu-i nimic ca nu merge Tibi in 4 labe, poate el va sarii de etapa asta.
PS- am scris mesajul acum 30 de min dar s-a trezit bebe si m-a intrerupt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nu mai pooooooot M-am saturat de conta
Diana e inca afara,a plecat miorlaindu-se ,nu stiu ce naiba are azi Or fi dintii,sau ma simte pe mine nervoasa? Ca asa facea cand era mai mica,cum aveam mult de lucru,cum urla toata ziua ca din gura de sarpe S-a dus cu ea la mami la magazin,acolo o mai plimba si o oboseste si sper sa adoarma repede si sa nu ma trezeasca la noapte.Si azinoapte s-a trezit iar la 2,a culcat-o Ghitza in balansoar si acolo a ramas pana dimineazta.
Suna la interfon ... sunt aia cu oferta de munca ...

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Moni dar mai fa si tu o pauza. Stii aia cu :"atunci cand iti vine cheful de munca retrage-te linistit intr-un colt si asteapta sa treaca" ? Aplic-o si tu, scumpi.
March am vazut pozele, e super draguta Ioana si cele de pe maulu marii sunt deosebite.A crescut f mult, sa-ti traiasca.
Deea am vazut pozele cu Daria, Doamne ce par frumos are, ma intreb cat de mare o sa-i fie la un an?! pozele in care picteaza cu manutele sunt minunate, m-am topit vazand-o.F frumos ati redecorat, se vede ca aveti simt artistic....pupici si felicitari. E sa de smpatica stand in fundic in fata peretelui pictat, iti vine sa o mananci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Cat despre ce zicea Lili cu slabitul am uitat sa va spun ca am gasit un complex de intretinere bestiala, f aproape de mine.Are sala, piscina, sauna, masaj si tot felul de chestii.Mi-a zis o prietena care isi face abonament, trebuie sa merg si eu ca inca n-am ajuns sa o vad si daca mi se pare ok voi merge si eu.
Eu una ma gandesc sa ma apuc de maine sau poimaine din nou de dieta cu lapte batut ca acum e inceputul fazei de descrestere a lunii si are rezultatele cele mai bune.Nu va intreb daca va mai inscieti careva ca dati cu rosiile din prima zi dupa mine dar daca totusi vreti..... Eu una chiar ma apuc ca mi se pare ok si are rezultatele cele mai bune. Scuze mesajul off topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am mancat si noi, am fost pe afara, i-am luat sticla si biberoane si o minge cu butoane, care canta, etc. Bai in mag. a plans dupa ea, acasa nici nu se joaca. sa mor nu alta .
Ioana felicitari pt. primul dintisor. S-a lasat cam mult asteptat, dar acum trebuie rasplatit bebeul. mai ales ca a fost super cuminte.
Moni spor la treaba si bafta cu Diana maraita. Am vazut filmuletul cum manevra ea la suzeta, ca nu vroia sa intre in gurita la fetita.
Maraki, Marco bea doar ceai. cand ii dau apa, bea putin de tot pana simte ce ii. Suc bea doar cand si cand. depinde de cum are el chef.
Lili asteptam noiembrie ca sa intri mai des.Poate atunci intru eu mai rar, ca ma voi muta la ap. mai mare .
Toanca ma bucur ca a mancat Mateias mancare condimentata, etc.
Silvi bafta cu dieta. Si eu vreau la sala, mai ales ca se deschide una tare de tot in mall. Dar cu cine-l las pe Marco? tat-su' vine tot la 20-21 acasa. la ora asta nu-mi mai arde de tras la fiare.

merg la o portie de joaca cu fiu-mio.
revin mai tarziu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

buna seara
sunt si eu pe aici
am avut o sapt criminala care a culminat cu garda din weekend,asa ca nu prea am fost activa.vreau sa urez multa sanatate bebeilor bolnaviori:filipelul,david si acum fratelo angelo(dar ce a patit?)
avem si noi doi dintzoshi,deci suntem iepurei...
in rest...va pupicesc pe ABSOLUT TOATE si va las cu bine

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://www.dropshots.com/mirela10
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

No,au plecat astia in sfarsit,se pare ca am de acum de munca in plus si nu comertz
Diana a adormit repede,ca s-a marait p-aci vreo ora dupa ce a venit sus,nu mai statea nicicum
Ma pun sa ma culc mai repede azi,ca is cam varza
da' tot mai stau un pic.


MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele
Eu nu am mai avut timp sa intru ca suntem cu pregatiri, alergaturi, am o groaza de facut si nu mai am timp deloc. Plus ca sotul are super mult de lucru si mai mult eu stau cu Mark, asa ca nici o sansa sa mai intru pe net, mai ales ca e maraile de la dinti, nu vrea sa pape, face kk moale si a cam fost si pleostit zilele trecute, dupa ce a tras vreo trei reprize de voma, si una in jet cu o zi inainte. Doctora cica de la dinti sau de la un virus care circula printre bebei. Nu i-a dat nimic, am asteptat sa treaca de la sine, ca cica nu are ce sa ii faca Acum nu mai vomita dar face kk moale, culmea e ca si sotul a luat de la el chestia asta si am avut doi kkciosi si vomiciosi in casa Adica un week-end minunat, deja duminica erau mai vioi, dar vineri si sambata erau ca vai de capul lor.
Nu am apucat sa citesc ce ati scris, sunt la pagina 15 de la capitolul trecut. Cat despre fetele care nu mai scriu, nu mai zic nimic, ar putea sa intre sa ne zica ca sunt ok, ca eu una imi fac griji si ma gandesc si la ele si la bebelini. Uite, de pilda Ella, nu stiu cate dintre voi v-o mai amintiti, dar noi eram in gasca mamicilor intarziate care nu mai nasteau, mie mi-e dor de ea si as vrea sa stiu ce mai face, dar nu a mai scris de multa vreme. Si nu e singura mamica care a disparut si despre care nu mai stim nimic. Eu una m-am legat super mult de voi si imi sunteti tare dragi si foarte mult mi-ar placea sa am vesti si de la mamicile care nu scriu, sa scrie si ele doua randuri si sa zica ca sunt ok si ele si bebelusii. Mie imi pare tare bine ca exista DC-ul, ca suntem o gasca de mamici super cu niste bebei frumosi si ca vorbim intre noi despre toate cele.
Gata, ma duc la bebe sa ii dau cereale, poate pe astea nu le refuza!

Mergi la inceput