Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Alain acum mi se culca a dormit pana seara la ora 21 si n-a mai avut somn.L-am bagat in sacul de dormit, sper sa nu faca figuri la noapte, e mai frig acum si el se tot dezveleste, nu-l mai pot lasa asa.
Moni, te cred ca esti moarta de oboseala, eu sunt asa doar stand c Alain si facand treaba prin casa, daca as mai si merge la serviciu nu stiu cum m-as descurca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Iar merge DC-ul prost, mesajul meu a ajuns la pagina 2 si voi sunteti deja la pagina 3!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Ciao gagici, am intrat si noi in clubul bebeilor cu febra.
Azi de dimineata la ora 4 jumate fata mea era in picioare satula de somn si avea chef de povesti,tipete si rasete.Apapat si s-a culcat peste vreo 2 ore iarasi s-a trezit iar a papat si am simtit ca e cam calduta i-am luat febra si avea 38,3 (aici nu stiu cat mai trebuia scazut)i-am bagat un supozitor de paracetamol de 125 si 4 ml. de panadol.Febra a scazut la 37 (dr. ei mi-a zis ca asta nu ii febra la bebei)si am plecat pana la mami si ne-am intors pe la 7 jumate ...frate cand am pus=o pe pat sa o schimb a inceput sa urle de parca as fi batut-o de numa numa,de la atata plans (m-i s-a parut mie )parca a inceput sa invineteasca la piele si am plecat la urgenta.Acolo mi-a zis ca nu are nimic numai putin rosu in gat,desi joi am fost la dr. pediatru si nu avea nimic, de acasa i-am luat si eu febra si nu avea ,cand am ajuns la spital deja avea aproape 39 si mi-a spus sa ii dau 2,5 ml Nurofen si 5 ml.Ospamox de 3 ori pe zi.Acum i-am luat febra iar si are 37,5.Sper sa nu imi mai faca febra ca am o stare de lesin cand vad ca are iar febra...niciodata in cele aproape 8 luni nu mi-a facut febra.

Nu am reusit sa va citesc dar ma pun acuma sa lecturez.
la mamici si bebici frumosi.

ali
poze IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 7 luni
Sarbatoarea Castanelor 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Am uitat sa ii feticit si eu pe sarbatoritii de astazi...Daniel Cornel, Eduard Mihaisi Ilinca Ioana sa cresteti mari frumosi si sanatosi si sa ii bucurati pe parinti.

ali
poze IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 7 luni
Sarbatoarea Castanelor 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Ali, imi pare rau ca aveti si voi probleme, va tinem pumnii sa scapati cu bine. Eu i-am dat o data lui Alain Ospamox si i-a mers f bine, sa speram ca merge si la voi.E f bine tolerat si are grad de toxicitate mic.
Merg si eu la culcarica, sper sa adoarma si Alain ca deocamdata se joaca si chiuie in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Silvi

Fetelor va citesc maine ca sunt super obosita si nu inteleg nimic din ce citesc...dupa spaima trasa.

si multa multa sanatate va doresc si o noapte liniustita.


ali
poze IARINA(16.02.2006)
www.dropshots.com/new.php?userid=167280" target="_blank">filmulete Iarina
IARINA la 7 luni
Sarbatoarea Castanelor 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALI tin pumnii pentru IARINA!
SILVI si mie imi era groaza sa ma intorc la serviciu,dar sincer acolo ma odihnesc Daca n-as mai avea si conta de acasa ar fi super .... dar ...asta e! E musai!

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Alt bebeu bolnavior?
Ali sanatate micutei Iarina. of, doamne!!!
Moni ma bucur ca mai ai o societate, felicitari.
Silvi a adormit Alain? Marco se tot fataie, sa vede, poate cedeaza. azi mi-a adormit pe-afara si -sa trezit la ora 20.30 cand am intrat in casa.

Fete va , noapte buna, ma bag si eu la somn.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA te-am bifat imi pare rau ca si Mark a patit-o
Si eu la fel ma gandeam ca au fost multe active si ... pe urma? Chiar ce-o fi cu Ella? Si cu multe altele ...
Va zic si eu noapte buna,mai bantui un pic pe net,caut ceva ... si am zis ca am culc mai repede cica

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

SAlutare,
Am pus poze noi la www:droshots.com/denisam

Sanatate multa bebeilor cu febra!
Moni-felicitari!
va pup pe toate, mai intru,dar tocami ce am venit si treb sa facembaitza si nani,a fost superb totul!


Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput