Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ok am retinut Maraki.
Daniela am vazut-o si eu pe Ioana. E grasuna si mare!!! Ce misto e pe tricilceta aia!!! si mai are si casca!!!

L-am imbracat pe Marco, ma imbrac si eu si plecam afara.
pe diseara mamici.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea, poze Marco, filmulete Marco
nunta noastra , Antalya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Daniela, si mai bine daca este in curte. Face presopunctura pe pietre Nu ma bate, ca glumesc . Nu stiu de ce trebuie desculti. Eu am tinu-to numai incaltata pe Daria.

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Maraki, bine ca bea si papa, stiu ca ai incercat multe, dar eu zic sa mai incerci sa ii dai si alte lichide. Suc diluat.. de lamaie, de gref .. nu stiu... Zic asta pentru ca am auzit ca ceea ce mananca sau bea acum, la varsta pana la 1 an 2, o sa vrea sa manance si mai tarziu. Mai tarziu cica cu greu accepta bebelusii gusturi noi. Asta mi-a zis si mie cumnatica mea care e asistenta la o gradinita, si stie ce mofturi fac smecherasii la mancare. Cica acum isi fac preferintele pentru anumite gusturi.

Hehe... pe de alta parte.. ce baiat econom !!

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare fetelor.
Am intrat cam tarziu ca am avut f. mult de lucru.
A mancat al meu pitic de ne-am crucit: a rupt cat a mancat.
Tocanita de-a noastra (cu de toate : usturoi, piper, sare); se bateau turcii la gura lui....
De cand il stiu nu a mancat asa de bine (sper sa nu-l deochi).

Luna Noua, super gospozdina ta.


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Deea pai nu pot sa cred ca mai incolo nu o sa vrea decat apa Cum sa refuze sucurile?
March intru si eu acum sa vad pozele cu Ioana
Pe la ora 13.00 i-am bagat supozitor cu paracetamol iar acum la 15.00 avea 38,7 si i-am dat Nurofen sirop .A papat cam 130 gr. paste cu carne si legume si apa la greu.Vad ca vrea in premergator si se joaca

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Maraki, oofff... ce rau imi pare de mititel. Sincer, mi se pare ca e cam grea mancarica ce a papat-o. Eu stiu ca atunci cand esti bolnav, se da mancare usor de digerat, ca sa aiba organismul mai multa putere sa lupte cu boala. Si carnita si paste, amandoua sunt greu de digerat. Dar acum, depinde si de el, ca e baiat mare, si avem incredere in el ca se face bine

Nici eu nu stiu ce sa cred de gusturi. Asa mi s-a zis si mie, dar mie Daria nu prea mi-a refuzat nimic.

Deea
Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ziua buna
Uram si noi "La multe lunite" cu sanatate si fericire gemeneilor frumusei si in mod special norei dragi, Ilincuta, spiridus fermecat!
De azi dimineata si noi suntem "compostori"...fara plans, chinuri si nopti nedormite. Aseara a facut un pic de febra (37.9 dar i-am pus 1/2 supozitor cu Novocalmin). Azi dimi l-am ...cautat de dinti ca visasem noaptea ca avea Razvanelul vreo 20 de dinti (o sa radeti, dar eu de cate ori visez ceva legat de dinti asa se intampla)...si , surprise, se vedea o liniuta stramba care a spart gingiuta. Nu a avut gingiile rosii sau inflamate iar in WE a fost nespus de cuminte, Dragul mamei drag, intram si noi in randul iepurasilor, chiar daca abia la 10 luni si 6 zile Eu am fost ffff impresionata si am plans ca o toanta...acum ma gandesc ce sa-i cumpar puiului pt primul dintisor!
Pupici de la noi!

Ioana si www.babiesonline.com/babies/r/razvan%5Fgabriel/" target="_blank">Razvan (03.12.2005)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ioanaaaaaaa In sfarsit un dintisor! Felicitari! Si eu la al 3-lea dintisor, visasem cu o noapte inainte ca i-a dat si asa a fost!!!!!!

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze Tiberiu , www.dropshots.com/new.php?userid=121923&cdate=20060505&cimg=0" target="_blank"> filmulete , www.dropshots.com/annasebe" target="_blank"> filmulete2
tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau gagici,cand am terminat de citit si am inceput s ascriu ... hop s-a luat curentul asa ca m-am trantit in pat cu Diana.
Asa m-am obosit la birou azi ca de cum m-am intors am luat-o pe Diana si am plecat la leagane si la plimbare ... Am intalnit si o fetitza de 10 luni piticutza ca si Diana (aia parea si mai pitica da' culmea ca avea cica un kg in plus,adica 8 kg,nu 7 ca Diana ) Si ma-sa era necajita ca cica toti zic ca ce mica e
Am apucat s-o vad doar pe Daria cu
MARAKI si eu i-am dat paracetamol supozitor si nurofen sirop alternativ ...Eu nu prea am calculat orele,cam diminezta ,la amiaza si seara supozitorul si intre,nurofen. Daca avea febra mai mica,i-am dat sirop Eferalgan,nu supozitor.Sper sa ii treaca repede lui Angelo.
CANDA ma bucur ca sunteti ok!
IOANA felicitari pentru dintisor!
Daniela si Gio acu incerc sa vad pozele.Da' miorlaie fata asta Si si-a pirdut si suzeta ailalta azi,acum mai are un adin silicon si nu prea e multzumita...
Fug ca e suparata,da' revin! Face "MA-HA HA"

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am vazut si pe Ioana si pe Marco,impreuna cu Diana,ca nu mai sta in tzarc,numai miorlaie.I-a placut in mod deosebit de Ioana zambind,ca a tras si ea un zambet laaaarg si s-a uitat la mine sa vada eu ce zic? La Marco,culmea i-a placut poza "bebeii si bunicile"
Pe drum si-a pierdut iar suzeta Acu mai are una din silicon si nu-i place,poate de aia se miorlaie asa L-am sunat pe Ghitza (acum a iesit de la cinema ) sa cumpere alta.Mai am una veche ,cleioasa din latex deocamdata i-am dat-o pe aia. Clar o supara dintzii,da' nu se vede nimic.
Si s-a kk-rit si inainte si dupa ce a dormit (cred cca juma de ora a dormit doar,cu mine in pat)
Vaaai sa vedeti ce face cu suzeta!
Va arat imediat ...
http://www.dropshots.com/day.php?userid=183623&cdate=20061009
Si am impresia ca la final a zis ... TATA

MONI de DIANA (01.01.2006),ALBUME DIANA ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> FILMULETZE NOI


Mergi la inceput