Piticlontzi de iulie-august 2004 (199)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

uitai sa ma laud cu Edi - "Picaso" a pictat cu tempera si pensule peste 20 de coli iar eu am schimbat la borcane cu apa de am ametit caci cum se murdarea un pic apa cum striga sa o schimb la un mom. nu am mai schimbat-o si s-a dus singur a varsat apa si apoi striga dupa mine sa-i pun apa; cand am poze va pun

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani fara 1 luna - Edi 2 ani si o luna

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu ii dadusem mandrei o agenda babana, super faina cu coperti chestii trestii si doar acolo "deseneaza" Sincer va zic ca pe mine ma apuca rasul cand deseneaza cate o chestie care nu seamana a nimic, dar ea imi prezinta opera drept catel, ratza, casuta, floare, peste


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

M-am intors si eu de la doc. Toate bune...cel mai important: col lung si inchis, ca de asta imi era cel mai frica, ca-l scap printre picioare la ce de contractii am .

Mai am doua saptamani si merg la control din saptamana in saptamana, semn ca e pe vineeeeeeeee. (Si eu m-am impotmolit la ultimul capitol. N-am inspiratie, n-am materialele care imi trebuie, of, of, ...)

Chiar asa, Lia, cum o duci? Si Felicia?
Spor la bebe2 Andreea si Magda!
Alice si Gabi spor la amenajari!
Daria, astept poza cu jucaria ca nu reusesc sa-mi dau seama cum e.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

sal!

io din urma n-am apucat sa citesc, va zic asa rezumat de noi:

- io fusei la ctrl si mi-a zis ca bblusa la masuratori da cu 2 sapt mai mica decat trebe sa fie conform varstei sarcinii :(( Nu va mai zic ca is stresata ca asta deja stiti. Are un kil matza mica, doar. E o mamica ce la 6,5 luni avea bebele 2 kg. Mai caut un ecografist daca ma mai tin nervii.
- cu gingia/dintii se mai ameliora cat de cat, in sensu ca ma doare dar nu la fel de tare, deci mai pot mastica una alta
- sunt in maxima dilema cu ce sa-i dau sau daca sa-i dau lui Danut umunostimulatoare homeopate d-alea Ribomunyl, Bronho-vaxom, Luivac....taica-su nu-i de acord, zice ca nu stim noi ce efecte secundare dau la fiece organism in parte si sa las copilu in pace, dar io n-as vrea sa-l las asa fara "scut" acum in sezonu rece ce urmeaza, alias sezonu` virozelor. In afara de sucu natural de fructe, miere, fructe storcite, cu altceva nu-l vitaminizez. CE SA FAC ?

merci ca ati intrebat de mine, pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biluta28 spune:

LIA, da-i ceai de catina, macese, sau siropuri sunt bune antiraceala si au vit. C naturala

Mihaela - 33 ani- sagetator Ana 7 ani fara 1 luna - Edi 2 ani si o luna

http://community.webshots.com/user/biluta28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La noi ceaiul e subiect inchis, el ceai n-a baut niciodata, nu-i place. In afara de scumpetea aia de ceai pliculewte anticolici, babydrink, n-a baut asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Roxi, ce patanie nasoala! Ia reteta noastra, functioneaza : intram in selgros cu copilu-n carut, asezat in fund, jos, dam o raita la sectoru jucarii, agatam o masinuta, apoi are treaba si sta acolo pana iesim, nu se cocoteaza afara
Sanatate lui Stefi si bafta lui Mitzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna seara,
Alice,merci mult.Sa vad daca m-a descurc sa pun in aplicare.
Roxana,imi pot imagina prin ce clipe ai trecut.Bine ca n-a fost nimic serios.
Olivia..............are burta.Sariti ca m-a arunc pe geam!!!!!!!!unde o ti-i draga mea?
ca io nici cu lupa si n-am zarit nici urma de burta?E detasabila?asta ar fi explicatia ca io n-o vad in poze,cre ca la pozat o scoti.Asa si cursurile mele sunt in limba germana,draguta de altfel.Numai mie nu-mi place de loc.Acu de nevoie te sui si caruta altuia!asta este.
Carmen,stai linistita si ai nostri ciripeti n-au scos o vorba doua zile.Chiar am zis ca i-am luat gata bolnavi.Stateau zgribuliti unul in altul si nu caraiau nica.Dupa doua zile a inceput concertul.Am vazut la alte persoane ca-i scoteau afara din colivie si zburau prin casa.Io n-am facut asa drept urmare cum bagam mina in colivie sa-i scot ca sa spal colivia m-a ciupeau ingrozitor.de altfel tare tare draguti sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Lia,stai linistita,cu siguranta bebita v-a deveni o rotunjoara cu asa mamica gospodina desavarsita.
Cristal si io tin pumnii.
Adela,fruntea sus,mult a fost putin mai este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

quote:
Originally posted by mitzura

M-am intors si eu de la doc. Toate bune...cel mai important: col lung si inchis, ca de asta imi era cel mai frica, ca-l scap printre picioare la ce de contractii am .



Bun asa. Ia niste chiloti mari si elastici, pentru orice eventualitate!
Sa stea Mara la caldurica pana la 39 saptamani si un pic va urez!...:)
Si spor la scris!

Pe mine ma intreaba lumea daca e baiat sau fata La 10 saptamani...Va dati seama cam ce burta am...:)))))

Si noi avem caiete, carioci, culori... "pisu" (pixu) e preferat insa! Mi-a bagat si primele rupestre pe peretii albi din sufragerie, de era sa mor de inima!...:)
Noi desenam ochiii, gu-itzaaa, nasuuu cu culori, dar ne plictisim repede.
Daria, 3 ore cu bulinele?! Ptiu sa nu va fie de deochi!
Sa pui poze (cu toate ca Maria n-are pic de rabdare, dar merita incercat...:)))

Magda...adolescenta, ce sa mai...:)))...Spor!
Andreea, sa fie cu ochisori si la voi si sanatate lui Stefi!

Io cica downloadez poze cu zapacila...:)
Multumesc frumos pentru urari...:)
O seara linistita sa avem.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput