Piticlontzi de iulie-august 2004 (199)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mei, acum nu stiu cine merge mai rau ca bietul melc, forumul sauconexiunea mea de internet, ca se misca nene taaaare greu ! Cred ca mi se termina programul pin apuc sa mai postez un mesaj pe aici !!
Monica, bafta la teste ! Tinem pumnii strinsi si eu una zic ca o sa fie bine de data aceasta ! Pupi la burtica !
Mitzu, ma bucur ca ai gasit un anestezist in sfirsit ! Si sper sa nu te lase balta !
Roxi, si eu zic acelasi lucru - daca nu a avut alte simptome, nu e cazul sa te duci la doftor !
Dana-Emma, m-ai rugat sa iti spun cum sa pui filmulete pe net, uita-te la adresa mea si fa-ti un cont pe site-ul acela (trebuie sa instalezi un programel), in rest e superizi !
Daria, daca este vorba de jucaria aia cu gaurele sub forme geometrice in care tre sa potrivesti formele respective, cunoastem ! Doar ca Andrei nu are rabdare sa le potriveasca neam si le baga pe toate prin gaura prin care se scot toate, si le termina in doi timpi si trei miscari !!
Cit despre santierul de la noi, momentan e bine, adicatelea nu mai calc prin praf si cimenturi, dar mai este de lucrat !! O luam si noi pe bucatele, ca pe mine ma exaspereaza sa imi tin copilul in praf, plus ca nu am unde sa il duc cit se lucreaza !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

ca ati intrebat de mine.

Va citesc, dar ocupata tare, tare la servici (si e la fel de naspa, m-am hotarat, mai fac un bebe si apoi cat stau acasa caut altceva), iar acasa merge asa de rau internetul ca nu am rabdare sa intru.

Carmen, La multi ani lui Ionut! Asteptam poze. Ilinca ce face? Pana cand sta?

Nora, bine ai venit si pe aici. Am facut si eu prajitura cu iaurt, eu pun si coaja de lamaie si nu pun foile una peste alta, ci pun 2 pe fundul tavii si restul le pun stranse ca un evantai si deaspura lor torn iaurtul. Imi place mai mult pentru ca foile nu se usuca si se si umfla un pic.

Ciocolata, eu o prefer pe cea amara, Heidi, dar nu sunt mare amatoare, prefer o felie de tort de ciocolata.

Roxana, bine ca nu s-a intamplat nimic grav. Asa este cu cazaturile astea, ei uita mult mai repede decat noi.

Mie imi trece raceala, in schimb Stefi este racita in continuare. Ii curge nasul si parca a inceput si sa tuseasca. Aseara i-am pus miere pe piept si a dormit bine. In plus nu vrea sa ia nici un medicament, nici cu seringa nici cum. Si nici nu am forta sa o tin, daca ii bag in gura da afara imediat. Ii mai pun in ceai sau lapte, dar daca simte gustul imediat il refuza "nu-i bun". La cresa nu stiu daca este corect sa spun ca ii place, dar nu mai plange si doarme acolo, nu prea mananca, dar nici acasa nu este prietena cu mancarea in ultima vreme.

Daria, vreau si eu poza cu jucaria, la noi a fost Kids Expo in week-end, am fost si noi, nu prea am gasit jucarii pentru Stefi, i-am luat totusi o tabla de lemn pe care sunt 3 "adidasi" cu sireturi. E super pentru ea pentru ca are mania sa-si scoata sireturile si sa le puna la loc, acum exerseaza pe tabla. Si i-am mai luat 2 puzzle-uri tridimensionale - un cocos si un melc -, dar are putine piese 6-7 parca. Inca nu l-am dat mai astept un pic.

O saptamana frumoasa va doresc!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lui pat
bey, ce frica mi-e si mie de cazaturi, de cite ori mi-am belit si io picioarele pe scari, dumnezeule!
mitzule, sa fie cu norok
edit, andrea, ilinca e bine, toata o veselie, nu stiu cit va sta. miine vreaus a merg sa-i fac analizele si p`orma sa mergem la poediatru se vedem ce si cum

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Alice - nu-nu, pun poze sa vedeti, ne-am jucat si noi la vremile noastre la gradinita :-) Sunt buline colorate care se impung in tablita
Tot din categoria distractia cupilului: am facut fatala greseala sa iau o revista cu ursuleti si alte desene si aveau surpriza carioci micute, vreo 8 culori, cam de 10 cm, tare faine, ca pt pitici . Doamne fereste ce incantare pe mandra, abia i le-am putut ascunde dupa ce se colorase toata


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahaha Daria io zic ca ti-ai facut-o cu mana ta
mai ce sa va zic, io-s obisnuita cu cazaturile (nu va mai aduceti aminte, da' Pat fuse primu care a cazut din pat la nici 3 luni....samd) dar sambata cascadoria a fost ingrozitoare, urmarile inexistente. (i-am tot zis mamei in week end ca acu' o inteleg cum traia ea cand eram io mica....cand aveam vesnic 3-4 cucuie vinete cat nucile in cap....nu doresc la nimeni!)
Andreea succese mari la munca, las-o mai moale ca stii tu treaba cu statuile. si pe cand bb2? ca uite, ai colege gramada pe aci
a propos de gravide, Lio mai traiesti? ce face gingia, totu' ok? hai ca daca nu intrebam de tine nu intri sa ne zici nimic!
Alice bafta sa se termine cat mai repede santieru'.
Gabi voi cum stati la capitolul asta????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gama spune:

Cristalina, multumesc de urare, ar cam fi cazul caci fac 35ani in dec!!!!Pupici la cei mari si mici!
Apropo de conexiune, tr.sa-si schimbe dotarile cei de pe aici caci nu mai fac fatza!!!

POZE MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, da, stiu de jocul cu pricina, am vrut si noi sa ii luam lui Andrei, dar nu cred ca va avea rabdare mai multa de un minut sa se joace cu el, dupa care va imprastia peste tot bulinele colorate !
Iar cu creioanele si cariocile, hehehe, bine ca s-a mizgalit doar pe ea si nu mobila sau peretii, cum stim noi alte persoane !!! Gizmoul a scris mai peste tot pe unde putea ajunge, iar creioanele sint toate injumatatite, pentru ca are o placere deosebitaaaa sa le rupa bucatele si sa le bage in masinute sau in jucariile care au gaurele !!
Chiar asa, Liaaaaaa, pe unde le bintuiesti ? Da-ne un semn ca esti ok!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia pica in extrema ai`lalta: sambata a trebuit sa ascund bulinutele ca sa poata dormi, efectiv este magnetizata de chestiunile noi, a stat singura cocotata pe pat cu tablita pana am facut curatenie si mancare, vreo 3 ore bune.

Vorbiti de bb2 ... io inca nu mi-am revenit de la vacanta minunata


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, da, stiu de jocul cu pricina, am vrut si noi sa ii luam lui Andrei, dar nu cred ca va avea rabdare mai multa de un minut sa se joace cu el, dupa care va imprastia peste tot bulinele colorate !
Iar cu creioanele si cariocile, hehehe, bine ca s-a mizgalit doar pe ea si nu mobila sau peretii, cum stim noi alte persoane !!! Gizmoul a scris mai peste tot pe unde putea ajunge, iar creioanele sint toate injumatatite, pentru ca are o placere deosebitaaaa sa le rupa bucatele si sa le bage in masinute sau in jucariile care au gaurele !!
Chiar asa, Liaaaaaa, pe unde le bintuiesti ? Da-ne un semn ca esti ok!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by alice2004
iar creioanele sint toate injumatatite, pentru ca are o placere deosebitaaaa sa le rupa bucatele si sa le bage in masinute sau in jucariile care au gaurele !!


aia e, am si io unu identic acasa.
gama nu e vb de dotari aci...is probleme la un server si se pare ca am ramas intr-unul singur...lucru naspa pentru 30de mii de useri.

Mergi la inceput