3. pentru LIVIA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Vezi ca eu am mai scris un trat.pt.barbati pe forum cu rezultate foarte bune.Te sfatuiesc sa il administrezi sotiorului.
Eu nu mai stiu exact unde l-am scris,roaga fetele sa te ajute!!!
pupic si mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Help!

Fetele, voi stiti pe unde este tratamentul Liviei pentru barbati?
Eu nu am reusit sa il gasesc, poate ma ajutati voi cu un linkuletz.

Pupici,
Cris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluka spune:

Fetelor, nu mai stiu pe unde e linkul, dar tratamentul asta de la Livia il aveam salvat si sotul meu il urmeaza de aproape doua luni..iata-l aici, succes!

"Sa va spun trat. clasic cu rezultate spectaculoase daca este tinut intocmai:
-vit.A(1,5-2mg sau 5000 UI)-echilibrul hormonilor sexuali
-vit.C(cat de mult)-influenteaza formarea hormonilor glandelor suprarenale,protejeaza
-Zn (15 mg/zi)-pt.trat.sterilitatii
-Tablete de telina
-Spirulina
-Naprasnic(ceai,preparat special)-2 luni,3 cani pe zi
-polen(2 linguri/zi,dimineata)
-sirop de pin(8linguri/zi pe stomacul gol.Efectele apar in 2-3 luni)si sunt foarte stabile.
-ulei de catina-are efect foarte puternic se adm.int.timp de 3 luni
-Branca ursului-de 3 ori pe zi(se face un amestec din frunze,flori si seminte-cele mai importante,se macina toate cu rasnita de cafea) cate o lingurita plina (nu cu varf)bauta cu o cana de apa-creste motilitatea si nr.
-busuioc -macerat la rece 8 ore(4-8 lingurite intr-o cana cu apa)se strecoara si se bea dimineata.

Trat. se tine trei luni,exceptie facand produsele la care am scris in dreptul lor altceva.

IMPORTANT!!!Nu se beau: alcoolice si racoritoare,nu se fumeaza(cine poate ar fi excelent) si nu se mananca carne de porc-TIMP DE TREI LUNI"








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Merci Raluka
o sa adaug si restul pastilutelor,mai nasol este ca ceaiul de napraznic care imi trebuie si mie nu-l mai gasesc nicaieri
La sotul tau a avut efect tratamentul?Eu am de gind sa-l pun pe al meu sa-si faca spermograma din luna in luna ca sa vad daca sint schimbari.
Doamne ajuta sa ne vedem

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluka spune:

Cu placere valentina
cat despre rezultate, inca nu stim, ca nu am facut nici o spermograma in timpul tratamentului...asteptam inca o luna, pt ca am zis sa nu ne amagim, oricum efectele pot aparea si dupa 3-6 luni.Nu pot sa zic ca nu-mi fac sperante, dar si de dezamagiri m-am saturat...asa ca bafta tuturor si sa trecem odata in tabara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluka spune:

ah, si parerea mea e ca nu trebuie sa-l stresezi cu spermograme in fiecare luna, mai ales ca spermatogeneza se produce odata la 3 luni. Iar daca nu este vreun salt spectaculos (Doamne fereste!) probabil va fi tentat sa renunte, asa ca ai rabdare si o sa vezi dupa 3 luni ce si cum...nu te supara, e doar opinia mea...

iar ref la naprasnic, intreaba pe Livia daca nu cumva puteti lua si capsule, sigur ceaiul e mai indicat, dar decat deloc tot e ceva...
curaj! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Livia, am si eu o intrebare dar care nu se include in subiectul nostru. Bunica mea are arsuri la stomac dupa fiecare masa, saracuta, ii este asa de rau ... Doctora de familie i-a spus sa bea ceai de sunatoare si galbenele, amestecate. Ea il bea dupa ce mananca dar eu nu cred ca e bine, de aceea te intreb pe tine: oare nu ar trebui sa il bea inainte de masa si apoi sa astepte cel putin jumate de ora?

Altfel, tu ce mai zici, eu nu am mai avut mult timp sa intru pe forum, dar mi se pare ca nu am mai vazut multe mesaje de la tine. Totul ok? Ce face tata? Dar bebe Christian?

Te pup, iti multumesc de pe acum de raspuns si sa auzim numai de bine

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Catalina,stiu ca ai cerut info despre remedii naturiste pt arsurile de stomac ale bunicii tale.
Eu vreau sa-ti dau alta solutie : Dicarbocalm.Si eu am arsuri la stomac,iau un Dicarbocalm si imi trece in 2 minute.Nici nu e scump,costa 30000 lei cutia cu 30 pastile.
Pastilele nu se inghit,se tin in gura sa se topeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Draga Cata:ceaiul se bea inainte de masa cu o jumatate de ora apoi se mananca.Dar poate incerca cu DICARBOCALMUL(cum a scris si jasmine)sa tina(dizolve) in gura ,imediat dupa masa o pastila.Este foarte bun produsul si a fost si premiat.Nu costa mult si este foarte eficient.

P.S.tata este mult mai bine,a iesit din spital; a dat peste o dr.foarte-foarte buna care la pus rapid pe picioare.
Flacaiasul meu este un nazdravan iar cand face cate o prostioara vine repede la mami... ii da cate un pupic si sta lipit de mine...iar eu stiu ca a facut ceva si incep sa caut prin casa sa descopar opera...

pupic si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Livia draguta mea, ce mult ma bucur pentru tatal tau, Dumnezeu sa il tina sanatos si sa isi vada nepotul la casa lui!
Hai sa iti dau o mica veste buna (avand in vedere starea mea de cateva luni, este o veste buna), a venit menstruatia (deci dupa mai mult de 4 luni). Eu zic ca au lucrat plantutele miraculoase. Desi ma simt destul de nasol, si este cum ai spus tu, destul de ciudat, ma bucur ca a venit pentru ca acum ma voi putea monitoriza mai bine.
Iti reamintesc ce iau ca sa imi spui ce si cum sa continui, daca ai putin timp bineinteles:
Dimineata: o cana ceai c. soric, 30pic. c.soric,40 pic. marar, 50 pic. zmeur, 30 pic. mastodynon, 4 naprasnic, 2 Kamayani, 1 vitamina E

Prinz: 30 pic, c.soric., 40 pic marar, 50 pic zmeur, 4 naprasnic, 2 kamayani

Seara: ca dimineata dar fara ceai

Astept un raspuns si ma bucur mult ca incep sa fac ceva pasi in directia cea buna. :
Pupici tie si baietilor tai

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput