3. pentru LIVIA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Da Mariuca, iti spun, sper sa ajung saptamana aviatoare.
Iti multumesc din suflet pentru indicatiile tale foarte folositoare.

Liviuta draguta, am si eu o intrebare: sotul meu a fost de acord sa ia tinctura de soc pentru slabit. Cum sa o administrez?

Multam,

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ma bag si eu Catalina sa-ti spun cum se ia tinctura de soc pentru ca am luat si eu.I prima zii 1lingura,ziua 2,2 linguri si asa pina la 7 linguri pe zii dimineata pe stomacul gol.Trabuie sa ia treptat pina la 7 ca sa nu-si deregleze tranzitul intestinal,apoi ia 7 linguri in fiecare zii.
Apropo de unde ai cumparat ca eu pe la mine prin zona nu am mai gasit tinctura de soc?

Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Multumesc mult de raspuns valentina, am luat de la un plafar din zona unirii, cum mergi pe o straduta vis a vis de KFC
Te mai intreb ceva: se ia inainte sau dupa ultima masa (sotul meu vine f tarziu, mananca abia pe la 19, singura masa a zilei ca la serviciu nu are cand si cum ...)?

Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Livia draga......am indraznit sa-ti dau e mail..ca sa nu pun rabdarea la incercare a fetelor..ca trec printr-o depresie groaznica...

FETELOR , ce inseamna de fapt decorticarea ovarelor?asta as face eu...ca foliculul sa nu se mai sparga ...cum s-a intamplat luna asta..si tot luna asta am aflat asta...

LIvia..ce tratament sa fac?

Pupici

AniS


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

TINCTURA DIN FRUCTE DE SOC:

Obezitate, ingrasare - se face o cura de lunga durata cu tinctura de soc. In prima zi se ia 1 lingurita, la ora 18:00; a doua zi se iau 2 lingurite la aceeasi ora s.a.m.d., pana in ziua a saptea, cand se ajunge la 7 lingurite luate odata. Se mentine aceasta doza vreme de 30 de zile. Dozele progresive se iau pentru a nu crea un soc tranzitului intestinal, care va fi foarte mult accelerat, la fel ca si diureza si procesele de eliminare per ansamblu. Daca pe masura ce se creste doza apare o diaree puternica, se iau in completare 2-3 lingurite pe zi de pulbere de scoarta de stejar sau de iarba de coada-racului, iar daca diareea persista, atunci se intrerupe tratamentul.


Pupicei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

anis,

decorticare....ovarele is invelite de o pielita..care prin laparoscopie se inlatura ca ovarele sa functioneze normal...decorticare

Noroc tzie, mie...tuturor!!"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Anis, da cautare pe forum pentru laparoscopie si vei vedea mai multe amanunte


Catalina, o viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys31 spune:

Draga mea Livia, dragele mele colege de suferință...
Am 31 ani, sunt căsătorită de 6 ani și încerc să rămân însărcinată
la fel ca voi. Am fost acum 3 luni la Policlinica cu plată nr.3, unde
am fost diagnosticată cu metroanexită bilaterală. Mi-i s-a prescris
un tratament de 3 luni de zile pe care să-l încep cu prima zi de ciclu, vreme de 5 zile:
Augmentin 2/zi(1 la 24h)
Polidin 2/zi(seara)
Indometacin 1/zi(supozitor, seara)
Aș dori tare mult să încerc și tratamentul tău, dar aș vrea să te întreb înainte dacă pot, având în vedere bolile de care sufăr: spasmofilie, hipertiroidie, ulcer duodenal.

Am învățat în seara asta, descoperindu-vă, o mulțime de lucruri folositoare. Vă iubesc și să ne vedem !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Scumpi,poti face trat.linistita.El este pt.vindecarea bolilor din sfera genitala.Problema este ca,tu iei acum antibiotice si daca vei ramane cu bebe nu este tocmai bine...
In cazul tau nu poti sa le faci in paralel.Ori unul ori altul.Poti termina ce ti-a dat dr.si apoi incepi cu trat.nat.,iar in ceea ce priveste celelalte afectiuni,nici o problema,poti face trat.cu plante linistita.
te pup si sa-mi spui ce te-ai hotarat sa faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Draga Livia,
eu urmez deja de 1 luna tratamentul tau,ma rog nu chiar toate ca nu am gasit tot ceea ce trebuie iar sotului meu i-am dat napraznic,telina,ulei de catina,apilarnil+propolis+polen,vitamina A.Dupa 1 luna de tratament si-a imbunatatit spermograma de la 1200000pe ml. la 30000000.Ce crezi ca mai trebuie sa-i dau in afara de pastilutele mai sus mentionate??
Sar'mina de sfaturi!
Esti tare draguta cu noi cele care te "stresam"!
Valentina

Mergi la inceput