Ai nostri ca brazii (ian-feb05)29

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Coraly, se pare ca ai redeschis un subiect sensibil, asta cu dormitul. Sa stii ca atunci cand imi era mai greu ma gandeam ca mai sunt mamici in aceeasi situatie (si chiar mai rea, de ce sa nu recunosc), si am strans din dinti. Si aveti dreptate, nu cred ca se termina prea curand, caci aud si de copii de 3-4 ani cu probleme de somn. Eu nu reusesc insa sa aplic prima regula pentru un somn linistit, scoaterea mesei de noapte. In fine, o sa trecem noi si peste asta.

Leta, se pare ca nu avem exerienta cu problema ta. Eu as posta intrebarea si la Parintii intreaba..., daca e asa cum zic doctorii ar trebui sa mai fie pe forum cazuri.

Monalac - si eu sunt interesata de adresa de net a magazinului.

In rest, ca o noutate, am fost la Zoo. Desi ieri a fost o zi mai racoroasa, pana la urma Maria s-a simtit f bine, a studiat animalele, unele au impresionat-o mai tare, altele mai putin. Pe primul loc au fost pasarelele, astea i-au placut ieri cel mai mult. Si pisicile, dar astea nu erau in cusca, doar treceau si ele pe acolo . Gradina Zoologica am regasit-o intr-o stare mult mai buna decat mi-o aminteam. Desi se lucreaza la alei si accesul cu carutul e cam dificil, se vede cu ochiul liber ca custile sunt modernizate, f curate, iar animalele arata mult mai bine (dar termenul meu de comparatie e undeva prin 1988, asa ca...).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, ba sa stii ca si baietii sunt mamosi. Rayan e mamos rau si imi place, recunosc. Ne iubim de nu mai putem si suntem dependenti unul de altul.
Na ca am spus-o, hehe..

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Buna dimineata!

Anda, La multi ani sotului tau si ce bine ca a iesit din spital! Insanatosire grabnica! Sper ca Irina nu mai are bubite deloc. Felicitari pentru cuvintele multe si noi! (ce multe sint..) Am citit acuma despre stele si despre ce nu stiai inainte sa vina bb eu personal recunosc ca nu stiam absolut nimic.

Magga, si Vladut a facut temperatura intr-o zi si a trecut din senin. Cit de mare e temperatura?

Inseamna ca multi copii dorm cu mamele, eu credeam ca mai putini si ca noi facem parte din cei putini care nu respecta regulile. Eu am de gind sa mai repet experienta cu bb care doarme cu tati al lui, sa dorm si eu fara sa ma trezesc noaptea macar din cind in cind..

Am vazut poze cu Sergiu cel grasun ce mare e!

Kris ce mai faceti voi? Ai gasit un nou job?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna, buna! Ati fost harnicute, m-am amuzat cu cuvintele copiilor! Imi place!
Hai sa raspund:

Alina, bravo pt. zilele frumoase alaturi de sora ta, casuta e intr-adevar f. foarte frumoasa !

Amo, jucarica e luata de acolo, da, insa vad ca nu prea il mai intereseaza...oricum literele magnetice le-am strans si pus sus pt. ca le imprastie in toata casa si asa le lasa...cred ca peste un an-doi va fi interesanta pt. el. F. tare dialogul cu Mihai.

Anda, si eu sunt depasita de « mimbo »...habar n-am...e tare haioasa Irina ! Imi pare rau ca nu va odihniti noaptea, sa nu ma injurati, dar noi dormim bustean. Ma bucur ca au trecut perioadele in care se trezea. Si eu vreau sa vad zanica ! Mult succces cu plecarea, va fi definitiva ?

Patri, e dulce si Rebe cum vorbeste ! Eu zic ca arata f. bine ca greutate, mai ales ca e fetita. In legatura cu somnul, Vlad a avut vreo luna cred cand la fel plangea in somn, se foia...apoi i-au iesit maselele. Acum mai are doi canini care trebuie sa iasa, insa vad ca doarme tun. Dar sigur mai viseaza ce au facut in timpul zilei, cateodata chiar vorbeste in somn. F. rar se intampla sa ma strige pe la 6 dimineata si il iau cu noi in pat si adoarme la loc pana la 9.

Coraly, deci si Sergiu le inverseaza...Si Vlad zice la lopata=pata dar si la paturica tot pata. Trebuie sa fiu pe faza sa vad ce vrea. L-am admirat pe Sergiu, e un dolofan, tare scump e ! Cate kg are ? Ii sta f. bine si tuns !

Magga, de obicei febra asta duce la ceva pana la urma. Asa am observat la Vlad. Daca nu are alte simptome trebuie doar sa-i scazi febra si urmareste-o in urmatoarele zile, ca sigur va face ceva : tuse, muci...Duminica trecuta Vlad a facut febra, iar miercuri a inceput sa tuseasca...Hi, hi ar fi frumos un we intre fete la Barcelona ! Asta a fost si prima noastra plecare in doi de cand il avem pe Vlad...aaa, am mai fost si de revelionul trecut o zi, dar nu se pune !

Leta, cum mai e manuta?

Fetelor, Vlad face numai ce vrea el...adica pana acum era ora de masa il puneam in scaun si manca, acum zice ca nu, se zbate acolo sa-l dau jos...daca il pun la masa noastra si nu vrea sa pape pleaca singur...daca ii zic sa mergem la baie sa-l spal, sa-l schimb etc. zice nu, ca nu vrea el, daca il iau pe sus urla...ce personalitate si-a dezvoltat in 5 zile cat am lipsit ! Se pare ca a facut numai ce a vrut......daca ii e foame cere singur, se duce la frigider si zice « papi ». Cere prin casa toate alea, ba vrea aia, ba vrea ailalta, se plictiseste, imi cere mana sa ma duc cu el...pana acum se juca si el frumos cu jucariile lui, ma mai jucam si eu cu el...of, e tare schimbat!




Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Simona trimite-mi si mie id-ul tau de ym pe pm pliz:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Mai mai, se pare ca fetele sunt mult mai mamoase decat baieteii. Pai daca il iau pe nazdravanul meu in pat si-l pun intre mine si tati, incepe sa urleeee de zici ca-l pisti cu ceara. De fapt protestul e din cauza faptului ca tati il inveleste iar el nu suporta neam acest lucru. Nici in patul lui nu sufera sa aiba ceva pus pe el. Azi-noapte nu intelegeam de ce intre 5 si 7 n-a vrut sa doarma si il apuca foiala de fiecare data cand paraseam camera lui dupa lungi etape de leganat cu perna. Ei bine, pana nu l-am infofolit bine in hainute din lana, nu s-a potolit. E un mare mister pt mine: de ce nu sta invelit daca ii e frig? Ce-o fi in capul lui ?
Anda, LMA sotului si ma bucur ca sunteti mai bine. Imi plac sharadele tale dar sunt greu de ghicit.
Magga, o fi de la maselute. Duce degetul in gura?
Leta, sanatate Deei! E prima oara cand aud de asa simptome, imi pare rau ca treci prin asa nelinisti, dar sper sa gasiti cauza si un tratament bun.
Coraly, dragute pozele dar mai ales simpatic puiul. Sa-ti traiasca! Sa scrii mai des please. Haios tare la faza cu grebla! Se joaca cu pianina? Imi place mult poza in iarba. Unde era curtea aceea frumoasa?
Bubu, sa stii ca si Matei e negativist. Nu spune Nu, ci "i-i", din gat (nu stiu cum sa scriu). Cand e rostul de cazut, caci se catzara ca iedul unde nici nu-ti inchipui, spune singur "cazi", dar tot se urca.

Noi ieri am fost din nou in IOR chiar daca era racoare. Matei s-a jucat la nisip dar am si gasit copii rai care il imbraceau pe motiv ca el e mai mic si nu face ce vor ei. Pe urma am mers la Mallul din Vitan (Tomasa, tu plecai cand noi veneam!), iar acolo nebunie mare la locul de joaca. La bilute nici n-am avut curaj sa-l bag caci erau f multi copii, mai mari. Din pacate unul din ei a iesit din zona aceea si in fuga mi-a lovit puiul. Eu chiar nu inteleg de unde isteria asta pe ei sa alerge ca nebunii... Prea des n-o sa mai mergem pe acolo, dar unde sa iesi cu copilul in week-end seara sau mai ales cand e urat afara? Nu stiu ce-o sa facem la iarna... astept sugestii daca aveti.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Forum despre Flori Presate (2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

coraly, v-am admirat si eu: si pe tine, ca pina acum nu prea te aratai prin poze (ai un par f frumos) si pe dragalasul de Sergiu, si curtea. E curtea voastra? pe jos este gazon in smocurile alea??sau altceva?

Bubu, asa e, pe mine nu ma deranja greutatea, ci faptul ca nu a avut pofta de mincare f mult timp si nu a luat absolut deloc in greutate in 4 luni. Ca nu sintem in grafic, asa este. Nici noi nu am fost, eu aveam vreo 17 kile abia prin clasa 2-3.
frumoasa Barcelona, mi-ai facut o pofta! am vazut de mai multe ori poze de pe la alte persoane care au mers acolo si mi se pare fascinant, cred ca vom face si noi in viitor o vacanta acolo.

Liviana, la iarna facem intilniri intre copii, cite 2-3 la cineva acasa; copiii se joaca si mamele beau cafele


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Coraly - pozele sunt in curte la voi? E foarte frumos, va invidiez ca stati la casa. Am vazut casuta de plastic si mi-am amintit ca noi am fost acum cateva saptamani pe langa Min Af. Externe de pe aleea Alexandru. Ei, acolo sunt 2 gradinite si vis a vis de aceste 2 gradi, este un loc de joaca ptr copii amenajat cu jocuri si leagane noi. Erau 2 casute de tipul celei din pozele tale si m-am mirat ca inca erau intregi si cu telefoanele mobile la locul lor (se detasau usor si puteau fi luate de catre cineva). E adevarat ca zona e plina de ambasade si pazita pana in dinti.
Hi,hi si cred ca i-ati tuns voi bretonul lui Sergiu, nu? Ca arata ca si al Alexandrei pe care i l-am taiat noi in mai multe etape.


Alex mai zice asa:

ipi =iepuras
iaki =broscuta uac
mani mani (cu a din a) =Micki Mouse
tintina = castana
ieta = motocicleta
oata = roata
titiiii= statuia


...aaaaa....si zice doar una in loc de unu la intrebarea cati ani ai. Nu stie sa numere inca.





www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Hello ladies,

Magga, sanatate Hannei. Sa ne spui despre ce boala a copilariei e vorba.

Anda, bafta multa acolo unde veti merge si LMA sotului.

Mona (Amo) parca vorbesti de al meu sotz cu plimbatul copiilor... Fain dialog!

Coraly, frumusel foc puiul tau!

Fetelor, don`soara mea a spus aseara pt prima data "eu". Care va sa zica stie cine e, deci poata sa raspunda pt boacanele pe care le face !?







Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

va multzumesc de idei. cred totusi ca e boala de copilarie. tocmai am constatat ca are ganglionii inflamati si la urechi, ceafa. peste o ora o duc la doftor.

Mergi la inceput