Ai nostri ca brazii (ian-feb05)29

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Bubu, am copiat astea de la tine:
pata= patul
titi= tweety
bada= banana

la noi erau asa: pata=patul(pana acum 2 sapt de cand e 'patu', si pata a ramas lopata), titi=tweety si banao/manao=banana

El inverseaza cateva cuvinte. De ex, uite=itu, luna=ulna, Nemo=moni
Noi ne distram de el cand ne imita si zice 'ioi-ioi'. De cateva zile zice si 'bine', dar sa vedeti in ce context. Eu intreb: sa-ti pun desenul cu pinguinii?, el: 'da, bine'

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Leta, l-am intrebat pe al meu de ce ai zis tu, si a spus ca nu exista asa ceva. Nu iese un os fara sa fie trasa mana, sau fortat. Nu iese nimic de la sine decat daca exista ceva ce nu e ok acolo, dar daca ar fi asta, nu ar fi doar perioade in care nu misca mana ci ar fi in permanenta.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Am uitat sa spun ca da, in decembrie plecam la tara

Cu dormitul in pat e poveste lunga. In vacanta, la bunici, Irina a dormit cu mami in pat. Ne-am intors acasa si a revenit cu bucurie in patutul ei. Totusi, am avut ceva probleme, ba ea era bolnavioara, ba tati se simtea rau... Asa ca ma trezeam cu ea calare pe mine pe la 3-4 dimineata, ca acum isi deschide singura usile. Chinul dracului, ca o apucau cantatul, mangaiatul, soptitul si pupatul pe intuneric (am scris despre asta in blog) asa ca practic imi incepeam diminetile la acele ore mici. Acum cat a fost V in spital (aproape o saptamana) a dormit foarte prost, se trezea urland si venea fuga fuga la mine, disperata nu cumva sa plec si eu. Intr-una din nopti nu stiam de ce am doua greutati care ma apasa... Dormeam pe o parte si pe spatele meu dormea motanul (care si ela suferit enorm) pe stomacul meu era capul fiica-mii... Nu va mai spun ca alaltaieri (ultima seara cand am fost singure acasa) n-a adormit pana n-am stat protzapita langa ea, si-a inclestat o manuta pe mana mea si numai asa a acceptat sa inchida ochii. Eu ma straduiesc din rasputeri sa n-o obisnuiesc cu mine, nu mai apuc sa dorm in ritmul asta si deja ma cam lasa nervii. Scria Lavinia la subiectul trecut ca se bucura ca nu e singura care are momente cand ar vrea sa fuga de fiica-sa. Eu am incercat sa-mi aranjez o delegatie in tzara, numai la gandul ca as dormi trei nopti intregi. Sigur ca mi-ar fi dor si mi s-ar rupe inima dar mi-e soooooooooooooomn... N-am reusit, mai incerc:)

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
Atinge stelele cu mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Anda, ia-ma si pe mine
Rebe a icneput cum zici tu pe la 9-10 luni. de atunci asa o tine.
si ea ma cauta, sa o tin de manutza, sa ma ia de git, etc.
acum, in fiecare dimineata scinceste in somn (cred ca in intervalul 5-7) si nu imi pot da seama de ce: viseaza, o doare, ii e frica sa nu plec de linga ea, ca daca pun mina pe ea tace imediat.

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Anda, sa fie intr-un ceas bun plecarea voastra la "tara"! Mult succes va urez. Mergeti toti trei, da?

In legatura cu somnul, si la noi aceeasi poveste, mai putin motanul. Eu dorm cu Mihai in camera lui, iar tac-su in sufragerie, ca in dormitor inca nu avem mobila. Cat a dormit Mihai in patut dormeam toti trei in camera lui Mihai, dar de cand vrea in pat mare nu mai incapem toti trei pe canapea. Eu una incerc sa-l invat sa doarma singur in pat mare si prima parte a noptii chiar o doarme sigur fara probleme, dar de pe la 3 dimineata (cateodata chiar mai devreme) e musai sa ma duc acolo, altfel miorlaie din juma in juma de ora si eu fac ture de pomana.

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

Da Patricia, si eu ma intreb de ce scancesc asa dimineata si le trece imediat ce ne simt langa ei. Lui Mihai mai trebuie sa-i iasa caninii si ultimul rand de masele, dar totusi nu cred sa fie asta. Cred ca mai mult e teama ca nu mai suntem langa ei. Nu stiu! Nu a citit nimeni mai mult pe tema asta?

Mona si Mihai (13 ian. 2005)
The nicest thing about the future is that it comes one day at a time

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Nu stiu Amo...ce stiu e ca e un somn asa de dulce pe care nu pot sa il mai fac neintrerupt de f multa vreme si asta ma cam oboseste. eu plecind in fiecare dimineata, la asta m-am gindit, ca o apuca dimineata stiind ca plec.


Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Magga, sanatate puiutei. I am online now daca esti.

Fetele, eu abia imi tin ochii deschisi de somn. Nu mai rezist.

Ieri am fost invitati la restaurant de o companie farmaceutica si yam, yam ce mancare buna am papat. Ce bine e sa nu gatesc si sa fiu servita. Am innebunit, nu?

Rayan s-a comportat foarte bine, a stat singur in scaun ( nu de copii, nu accepta asa un scaun in restaurant), a papat aproape tot ce i-am dat, deci am fost mandra de baiatul meu.

Revin dupa ce am citit tot ce ati scris.

Crinuta si Rayan

Fara Dumnezeu nimic nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magga spune:

ai ai doamnelor
hanna mea are febra de doua zile si doarme toata ziua. nu tuseste. nu ii curge nasul. nu are pb cu burtica. oare ce ar putea fi? la doftor nu ne primesc decit dupa amiaza.
am citit si povestea Letei si imi pare rau de patanie.

Anda io propun ana lugla. hanna la oglinda. parca imi soptise o pasarica ca mimbo sau asa ceva era rainbow. LMA sotzului.

Crinuta sa stii ca nu m-am adunat inca de pe drumuri. daca ai putea acum...

Bubu saru'mina. ti-am admirat barcelona. vezi ca o sa stirnesti invidii cu vacanta ta in doi. eu una nu cred sa-mi mai amintesc cum e aia sa mergi undeva in doi. cel mult in doua: eu cu hanna :D
care vorbeati de un wk la barcelona intre fete?

Ubi, ai dreptate, insa va urma, atit povestea cit si celelalte bloguri. deocamdata e si tan o schitza de personaj. cred totusi ca o sa-l fac gangster.

va pupam pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Magga, vezi sa nu fie vreo boala de copilarie.

Uitati aici niste poze mai noi: poze1, poze2

Coraly si Sergiu

poze

Mergi la inceput