Mamici de noiembrie - decembrie 2006(45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marcelac spune:

acu ramane problema cu epidurala (ca parca nu as renunta si la asta). Dar daca ei "nu prea pun", atunci poate ca anestezistul nu are prea multa experienta... sa ma las pe mana lui?

am intrebat si la cezariana ei fac rahianestezie cu exceptia NUMAI a cazurilor in care pacienta are vreo contraindicatie pentru asta si atunci merg pe generala, dara asta aproape ca nu se intampla.

iaca gata, fug si eu acasa.

maine mergem in apuseni sa ne facem "baia" de peisaje de toamna, sper sa avem vreme cat de cat ok... asa ca va mai vad abia luni. Aveti mila, si nu scrieti 2 capitole ca nu stiu cand voi putea sa recuperez...

va pup

si multumesc fetelor ce au ganduri bune pentru anuntata mea lansare de brand, va fi JOI!



marcela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

marcela am citit tot ce ai scris, si o voi lua de la cap mai incolo, sa fiu eu sigura ca nu pierd vreun detaliu pe drum.
eu as avea un singur lucru de spus, si reprezinta ce as face eu daca as naste natural-eu nu as renunta la peridurala. pt ca in teorie totul e bine si frumos, dar in practica s-ar putea sa regreti ulterior absenta anestezicului. asta as face eu, dar eu nu sunt in pielea ta. poate ar fi bine sa vorbesti cu proaspete mamici, sa vezi ce zic si ele. sincer, nu cred ca un algocalmin o sa te ajute din cale afara. e la fel de adevarat insa ca in anumite cazuri din cauza epiduralei s-au pierdut contractiile pe drum-bine, nu in atat de multe cazuri, ci in unele din cele pe care le stiu eu-asa ca gandeste-te bine inainte sa iei o decizie, pt ca la urma urmei e fundul tau la bataie.
nu prea iti sunt de ajutor cu atatia pro si contra, nu? ideea e ca orice faci presupune un risc, treaba fiecareia dintre noi e sa evalueze riscurile respective in functie de propria persoana.

chris 30+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

daca te hotarasti pt cezariana, discuta din vreme cu medicul tau, pt ca nu toti accepta bucurosi vatrianta asta, plus ca in anumite spitale nici nu se face la cerere, ci doar din motive medicale intemeiate.

quote:
Originally posted by asiza

Ralumat, am trecut in listutza si spitalul, si medicul...si numele baietelului tau, Mio, l-am trecut...

Alex, eu nici nu vreau sa ma gandesc la cum voi reactiona cand m-or apuca durerile nasterii...dar ce ni se tot spune e ca nu trebuie sa ne panicam, e un proces natural si trebuie sa-i ajutam pe medici si pe bb sa iasa cu bine!!! La fata locului, concentrare maxima!!! Daca n-o fi cezariana (pentru care eu as opta, fie vorba intre noi)...

Oana 28+ cu Denis Cristian




chris 30+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Seara buna fetelor!
In primul rand doresc sa le urez si eu sarbatoritelor de azi La Multi Ani,copiii sanatosi si tot ce e mai bun
DOLORES,bine ai revenit,e in regula la tine,nu?
Eu pt inceput optez pentru un cosulet pt bb,pe care sa il pun langa pat,pt primele luni,2,3 ,sa vedem cat o fii necesar,apoi o sa o mut in patut.Va arat cosuletul pe care l-am comandat http://www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=671
Nici eu nu am cumparat in rest nimic,dar in schimb soacra mea a cumparat o multime de lucruri,eu stand in pat si neputand sa ma prea misc ,o face ea.
Am si eu emotii pt ziua cea mare care se apropie,eu fac cezariana,daca merge totul bine pana prin sapt 38.
Ma dor rau oasele bazinului si burtica jos,simt ca ma dezmembrez,cred ca si datorita inactivitatii.
va pup pe toate

Adina 34+Alessia

poze
Adina diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

tot eu. zici ca barbatul meu e ala cu furtuni hormonale, zau asa! de ieri nu ma mai inteleg cu el. sa va mai spun. noi pe sifonier avem nixte cutii de carton, f frumoase, in care tinem haine. `mnealui umbla la ele. da una jos si ii pune capacul pe pat. ii atrag atentia ca poate e praf pe capac, sa il intoarca invers.il intoarce, umbla in cutie, scoate un tricou sau ce o fi scos, si din tot patul, unde credeti ca il pune? pe capac! imi venea sa ii var pe gat si cutia, si capacul, si tricoul. capacitate intelectuala are sigur, asa ca am pretentia la niste atentie din cand in cand! si dupa aia vine sa ma enerveze intrebandu-ma ca de ce am nervi!dar zau ca nu am cum sa am rabdare cu asa ceva, ca e un om cu creierul intreg, chiar daca de ieri imi da senzatia ca nu...

chris 30+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

dbunny esti hotarata sa ii cumperi hainutele lui bebe online? sigur nu preferi sa simti tu calitatea materialului?

chris 30+ alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

mamistefi, eu am fost la moisa pana acum o luna, dupa care ,m-am mutat.

miro, ti-am scris un mesaj pe messenger

dolores 31+David Cristian
poze
poze dolores

"Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

bun venit noilor fete si sarcini usoare

adinazot..sa stii ca eu iti citesc postarile , iar daca nu ai citit raspunsurile mele e din cauza dc-ului...e dat peste cap forumul asta

cristina foarte frumos numele fetitzei

dolores 31+David Cristian
poze
poze dolores

"Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetelor

am terminat si eu de calcat lucrurile Adinutei.
am lipsit cateva ore si ati si scris 5 pagini.

Roxanica eu sunt in prenatal dar in realitate mai lucrez insa de acasa, asa ca situatia mea e atipica. pupici si imi place tare mult atitudinea ta.

Mio bine ai revenit si speram sa te tii de promisiune si sa ne scrii mai des. ce ai mai facut intre timp? ce nume frumos ai ales flacaului. pupici.

Ank eu nu beau niciodata cafea ca nu imi place si nici al meu nu bea. noi avem tot timpul cafea in casa ca el lucreaza sicu cafea dar eu nu stiu nici macar sa fac o cafea.

Laura13 eu nu stiu nimic de nici un prosop si sigur nu o sa iau. o sa dau bani in schimb.

Ralumat e foarte aproape de Piata Victoriei cum o iei pe langa sediul cel mare BRD spre piata 1 mai. daca vrei sa vii dane de veste si te asteptam sau ne intalnim inainte undeva ca sa ajungi sigur unde trebuie.

Mamistefi noi mergem la Scoala Mamei la Filantropia, daca vrei hai si tu. am dat detalii tot in capitolul asta putn mai in fata.

Bravo Asiza pentru deschiderea noului capitol.

marcela f interesante informatiile.

Dolores gata problemele cu calculatorul? sper ca da.

pupici de la noi pentru toate burticile.

Raluca 35 + cu Adina Andreea

Un om obisnuit, fericit in caminul sau, este mult mai binecuvantat decat un geniu traind singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

CHRISS80 ,la cosulet am comandat si suport de lemn,cu rotile,pe care vad eu daca le pun,in mesajul anterior am pus site-ul unde poate fii vazut,mie imi place.Abia astept sa il primesc.

Adina 34+Alessia

poze
Adina diverse

Mergi la inceput