Piticodromul festiv de sept-oct 2005 (143)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ruxandra, sper sa-i dati repede de cap si sa nu-l mai supere nimic pe matei.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ina, ce nasol! As fi jurat ca am citit ca nu se face a 2-a oara varicela, ci Zona Zoster, care nu se ia. Inca mai cred asta.

Ioana, merci!!!

Locca, tin pumnii sa-i treaca mai repede!

Karmenutzo-utzo, petrecere frumoasa duminica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

kid chiar m-a emotionat mesajul tau...

si daca vreti poze noi


Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Kristinutza ti-am citit povestea nasterii...am ras si am plans..inca imi mai vine sa plang...uf..tre sa scriu si eu povestea...nu ca as uita-o vreo data dar asa ...sa nu uit niciun detaliu...

si daca vreti poze noi


Irina si Noélia - 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta eu i-am pus miere in ceai acum vreo 2 saptamani lui Alex si a facut diaree si am renuntat la ea...de cascat in somn nu stiu.
Alex. doarme o data pe zi la pranz cate 2-maxim 3 ore.

Ieri am vorbit cu o mamica care are un baiat de 1 an si 8 luni si zicea ca al ei nu dormise deloc in acea zi si era inca tare vioi.


La multi ani Alexandra, Darius, Gabriel si Brianna !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Bianca, asa facem, te sun eu cu un sfert de ora inainte sa ajung; stiu unde stai, tin minte de cand am fost la resto anul trecut. mamaaaaaa ce memorie am!
Eu vin dinspre pod asa c-o sa te rog sa traversezi tu ca sa nu mai intorc acolo si sa produc un ambuteiaj!
Sanatate multa puiutilor bolnaviori Petra si Ilincuta!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Innaa, pupam Noelia bolnavioara, sa-i treaca mai repede. Iti inteleg disperarea cu mucisorii, cam asa luptam si noi cu ei. Dar desi Ilinca plange cu lacrimi de crocodil cand vede aspiratorul nazal, tot il folosim sa-i scoatem mucii. Altfel, risca sa faca otita si tuseste daca se ineaca cu ei.
Stiu ca nu-i place dar... pentru binele ei si fara placere, o facem si pe asta.
In rest exista un sirop de cimbru foarte bun in caz de bronsite si secretii. Dar inteleg ca Noelia are otita. Nu v-a recomandat pediatra niste picaturi de pus in ureche, ceva cu antibiotic?

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

INA - chiar stiu fff bine prin ce treci,asa am patit si eu,eram dalmatianca ....peste tot aveam bubite...a trebuit sa satu izolata sa nu ia si Bria dar tot s-a intamplat....Am ratat si primul revelion impreuna....Am amanat si botezul de 2 ori...
Cred ca am mai spus asta,am crezut ca toate bolile vor fi pe noi,dar din contra ea nu a avut nici o problema nici macar diaree si nu am facut niciun tratament de intarire a imunitatii....Nici lapte de san nu a mancat decat pana la 2 sapt...

Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Kid te inteleg ca esti emotionata ..si eu am fostla fel cand Alexandru a implinit un an si am retrait acea seara.

Ioana Alexandru il ia pe taica-su de mana imediat ce vine acasa...il cara dupa el prin toata casa sa ii arate ce a mai facut tinandu-l de un deget..iar eu sunt o fericita, cand e numai cu mine merge singurel si se joaca si nu ma duce dupa el.
Apropo duminica se trezeste baiatul pe la 9.00 si tot tipa in patut ta-ta-ta-ta..il iau si il pun patul nostru si se duce direct la taica-su care facea inca nani..il trage de nas, urechi, oki si cum vede ca deschis okii il si ia de deget incercand sa il traga dupa el.

Irina si Alexandru plimba alti copii in carucior, se duce la ei dar astia 2 parca erau altfel..poate oi fi subiectiva .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by cge

, eu ii dau Ancutei tinctura de Echinaceea de cand merge la cresa.
Cred ca si Oscilo e bun, parca o doza pe sapt. ptr stimularea imunitatii.
Si ia zi-i nu esti ca o dalmatiana ?


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati




Cristina, tinctura de echinaceea cat timp i-o dai Ancutei? Fiindca eu stiu ca parca nu se da decat trei saptamani si pe urma pauza fiindca prea mult duce la afectiuni ale ficatului?! Poate ne lamureste Dr. Alina?

Codruta, oscilococcinum il poate lua si cand este racita. De fapt i-am dat o data cand era racita dar n-as putea sa-ti spun daca chiar a avut efect curativ fiindca ii dadusem si alte preparate concomitent.
Poate ca de fapt nici unul din intaritoarele astea de imunitate n-o sa-i ajute, stiu eu? Ca eu tot iau ulei de catina de doi ani si prind din zbor orice boala mai ceva ca Ilinca. Ca sa nu mai spun ca si o boare de vant ma raceste instantaneu

si Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput