Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Of Briana... imi pare rau...
Totusi incearca sa nu pui la suflet! A dat ceva motiv de ce nu s-a prezentat? Cand aveti urmatorul termen?
Sanatate micutei tale!!!
Azi am sunat din nou la Aut.Tutelara, si surpriza, a ajuns hartia de la Judecatorie la ei. Am dat o fuga pe la ei, mi-au facut ancheta sociala rapid, in 5 minute am fost gata. Mi-au spus ca s-ar putea sa ma mai sune, o sa-l sune si pe domn`parat, sa stea de vorba cu el si cam atat a fost. M-am simtit un pic mai usoara cand am iesit de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeeei,seara buna tuturor!
Uite ca am venit si eu de la serviciu si ma pregatesc sa plec dupa Di s-o iau de la antrenament.....

Briana,sincer,m-am gindit ca s-ar putea sa ai surprize din astea,dar n-am vrut sa te descurajez.Oricum,asta sa fie baiul,stai linistita,odata si odata tot se va termina si tot vei avea liniste.
Noi sintem aici,te sustinem cu toata inima!

Gabi,eu n-am slabit cind m-am despartit de iepuroi,probabil ca organismele reactioneaza diferit.Acum ma chinui,toata lumea imi spune ca am slabit,mie tot mi se pare ca-s grasana,mai mult,acum mi se pare ca stagnez.Abia astept sapatamana viitoare,sa ma urc pe cintar.Nu vreau sa ma urc decit pe ala pe care m-am urcat cind am demarat regimul.

Danim,pregatirile sint in toi,rasuflam usurati ca s-a aminat petrecerea cu o saptamina,pt.ca...am uitat sa va spun,noi traim in Romania,si copiii nostri,care cu ocazia sommet-ului francofon au fost liberi 3 zile de la scoala,acum recupereaza trei simbete.
Asa ca,la sfaturile noastre,pustiul s-a hotarit sa amine pe simbata viitoare,ca sa iasa treaba ca lumea.

Alyssa,interesanta chestia cu iarba.....si mai interesant este ca in Ro vezi numai tablitze pe care scrie "Nu calcati pe iarba"

Moamaaaaa,aici e frig,frig cat cuprinde,si Diana mea pleaca duminica in excursie la Rasnov! Ma gindesc de pe acum cum s-o infofolesc mai bine!

Am fugit,daca mai am timp revin in seara asta,daca nu,maine dimineata la cafea,sigur!
Pup fetele dulci!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, chiar vine caldura!
La noi azi au fost vreo 15-18 grade, si pana duminica au anuntat 20 de grade. Sper sa ne tina:)
Pt slabit iti tin pumnii, e foarte greu... adevarul e ca la inceput zgariam si eu peretii de foame dar acum nu mai tin regim deloc. Sper sa reusesc sa raman sub 60 de kg, asa la 58-59 e superbine cu inaltimea mea de 170 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Gabi,au anuntat,ce-i drept,si la noi,dar,.......oricum a venit toamna.....

Ufffffff......discutii mari la mine.....am facut niste abonamente la Zapp,in grup,o oferta super avantajoasa venita prin penitenciar,si am luat 4 telefoane(4 abonamente),pt.mine,Diana,sora-mea si cumnatul.Practic vorbim gratis,in afara de 200.000/luna.Ei,3 telefoane au fost gratuite(telefoane simple,ordinare,dar bune).La al patrulea,pt.ca am luat 4 abonamente,mi s-a oferit posibilitatea sa iau un alt telefon,care costa 40$,la numai 10$.L-am luat,are ceva optiuni in plus,un design mai rafinat si e mai tentant.

Mare problema,mare:cind am intrat pe usa acum,Diana s-a repezit exact la acel telefon,spunindu-mi ca si-a ales.I-am spus ca pe acela il iau eu.Scandal cu plinsete cu suspine,ca vrea sa aiba si ea ceva la moda,ca bla,bla,ca de ce nu i-l dau ei.....
I-am raspuns ca are cam multe pretentii la numai 12 ani,sa puna mana sa invete carte ca lumea,sa ajunga cineva si sa aiba tot ce-si doreste.Crize de nervi si din nou plinsete cu suspine.
Mi-e mila de ea,dar am ramas ferma pe pozitie.
Marea mea intrebare:gresesc? Gresesc ca nu vreau sa i-l dau chiar daca o vad ca sufera si ca l-ar fi dorit mult? Am gresit cu raspunsul pe care i l-am dat?
Ce parere aveti>?


BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Brenda, totusi eu zic ca ai procedat bine... In primul rand tu trebuie sa alegi, si in al doilea rand ea, nu????
Imi pare rau si mie cand trebuie sa-mi refuz copiii, dar trebuie sa se obisnuiasca... nu pot obtine tot ce vor muschii lor, nu????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Eu sint mai ingaduitoare din fire. Cred ca i-l dadeam din prima fara sa ma gindesc :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,neatza!
Uite si cafea pt.cine doreste si pastram si pt.cei care apar mai tarziu!

Alyssa,ingaduitoare sunt si eu,dovada ca mai am un pic si o sa umblu in zdrente,ca sa zic asa,in timp ce ei ii tot cumpar,si ii tot cumpar,si ii tot cumpar.
Insa,Gabi are dreptate,nu trebuie invatati ca pot obtine tot ce vor,nu cred ca e un lucru bun.

Nush ce sa zic.....

Va las sa savurati cafeaua,azi e zi de smotru,pt.ca week-endul asta lucrez

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Nu stiam ca se poate divorta atat de repede cand la mijloc este un minor :-) La 8.30 eram la Tribunal, la 10 eram deja la birou, divortata :-))
Bine, ar trebui totusi sa precizez ca toate lucrurile au fost in ordine, s-a prezentat si "paratul", s-a prezentat si martorul, nu am avut nimic de impartit si am fost de acord pe toate planurile. Asa divort amiabil, mai rar
Cu alte cuvinte, bine v-am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Pai bine ai venit!
Cam asa repede am terminat si eu,deci nu ma mir.Numai cind unul din cei doi pune bete in roate se lungeste,sau cind e vorba de anumite conditii puse de una dintre parti.....

Dar asta este,bine ai venit in gashca,spune-ne despre tine!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Multumesc Brenda . Pai... am 29 de ani, un baietel de aproape 2 ani, stau in Drumul Taberei, lucrez undeva in Piata Victoriei si intre timp fac un MBA (Romano-Canadian). Wow, ce-am sintetizat totul intr-o fraza :-)
Va urmaresc de mult, va cam stiu :-)

Cu divortul a fost usor pentru mine pentru ca lucrurile s-au produs treptat, "paratul" s-a mutat de acasa de prin iulie iar copilul sper sa nu sufere prea mult mai ales ca era obisnuit sa-l vada pe taica-su rar (era plecat mai mult prin delegatii )..

Mergi la inceput