Clipe din trairile sufletelor noastre...(11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danim spune:

aici plooooooooooooooooooooo si sunt la a 2a cafea.

pe acolo?noutatzi ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Seara buna!
M-am adunat si eu pe acasa,dupa o zi de munca si dus la antrenament sa-mi iau copila.....

Danim,aici nu plooo,dar e friiiiiig....brrrrr......cica de joi se fac iar 20-22.....de grade....
Frunzele le aduni acum? Ca iarna cica sint un ingrasamint bun pt.sol,in lipsa de ceea ce ii trebuie.

Alyssa,!!!
Sa-ti traiasca fetele amandoua,sa fiti fericite si implinite!
Infectia urinara....hmmmm....pe aici,inca e valabil "mitul" de care vorbeai,desi daca stai sa te gindesti,nush cite femei se sterg invers....cred ca de la spumantul acela,mai degraba.Dar e o chestie frecventa la fetite,ca si la femei.Greu de tras si greu de suportat prin ce dureri trece....insanatosire grabnica si pastrati-ne si noua din torul ala....ai facut poze? Vrem poze.....

Gabi.....tu ai ceva cu mine? Sau cu regimul meu? Ce-ti pasa tie? Ai silueta.....
Ciocolata de casa eu o faceam pe vremea raposatului cu Zeamil,care acum nu stiu daca mai exista,dar taaaaare buna iesea!
Tu cum o faci?

Alma cica se plictiseste,trebuia sa intre pe net pe la 8,dar vad ca pe aici n-a ajuns.....poate a vorbit cu Diana,ca imi imaginez cit de greu trebuie sa-i fie departe de fata.....

Briana,bafta miine,tinem pumnii si sa dea Dumnezeu sa fie bine! Sa vii cu vestile!

Marce,mai lasa eforturile,ne vedem maine pe mess,ca maine sint libera,abia astept si eu sa-mi spui ce ai de spus...


Ma duc la nani,ca-s cam rupta si stelistii astia ma scot din sarite! Vorbim maine!
Noapte buna,copii!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eeeeeeeee,uite ca avem niste mari absenti pe aici si tare rau e fara ei....
Alma,indura-te si scrie doo vorbe.....

Eu mi-am facut sote de conopida si m-am aruncat si la o bucatica de varza pane,asa ca azi am mancat delicatese.....
acum ma duc sa mai citesc.....

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am ajuns in sfarsit la un internet cafe, tastatura asta e tare naspa, in diagonala si face zgomot .
Azi chiar e vreme frumoasa, soare, desi frigut, zilele trecute a plouat, n-am iesit foarte mult din hotel, doar cate o plimbare scurta. Ma bucur insa ca avem sala de fitness, piscina si sauna si pierd vremea pe acolo.
Cu mancarea nu mai zic nimic, am mancat in fiecare zi bureti murati, sper sa nu mi se faca rau, in rest e foarte scumpa.
Aerul asta tare ma ameteste, m-a durut capul in fiecare zi.
Abia astept sa vina copilul vineri, sta pana duminica, poate avem si vreme buna sa facem nise trasee.

Va pup pe toate!


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda, daca nu adun frunzele acu' mi se strica iarba.(asta mi-au spus vecinii cind i-am intrebat si eu de ce nu le lasam asa ca doar se dezintegreaza acolo) asa ca....

Ril, te pricepi si la .Net si Crystal Reports 10?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Aha,inseamna ca e o iarba mai altfel,ca aici stii si tu ca erau covor cald iarna.....

noi am bantuit prin oras in cautarea unei perechi de pantofi rosii,care sa fie asortati la rochie.........Dumnezeule.....pe unde te duci,aceeasi marfa,ca-i la 1 milion,ca-i la 3-400.000.....
Mai ales ca noi cautam ceva care sa poata fi purtat si la scoala,dar n-am reusit sa gasim nimic.
Ne-am ales doar cu dureri de picioare si cu o haina de iarna pt.mama,gen cojocel!

Briana,ce ai facut? Asteptam vesti! Sper ca e bine!

BRENDA

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Multumesc tuturor pentru urarile frumoase pentru Sarah!

Eu is cam nesimtita zilele astea, citesc din fuga si nu mai scriu si eu deloc. Dar nu pentru ca nu as avea ceva de zis ci pentru ca sint ocupataaaa... si la munca si acasa!
Vineri avem ziua aia cu stressul la munca si inca mai aranjez detaliile finale ale zilei. Offf... Sper sa fie o zi minunata pentru toata lumea, la lunch am iesit si am facut cumparaturi pentru cosul cu alintaturi, o sa iasa suuuuper! Tema este alb- verde ca de spa, am luat spumante de baie cu miros de castravete-menta, lotiuni pentru corp la fel, ceai de musatel, doua cani frumoase de ceai, lotuine pentru picioare din aia zgrumturoasa care se maseaza inainte de a pune piciorul in apa calda cu sare de destresat pentru picioare, lotiune de dat dupa, toate de castravete-menta... miroase o nebunie... lumanari gen japonez, acelasi verde lime, ratusti de baie haioase, perna de baie pentru cap, cd cu muzica relaxanta...
Miine trebuie sa sun pentru ultima oara la toata lumea care va participa (de afara) ca sa fiu sigura ca toate vor merge snur, fara probleme...

Am vorbit cu Dani la telefon de doua ori. Lucram relativ aproape una de alta si cred ca ne putem aranja sa ne intilnim intr-o zi la lunch.

Briana, m-am gindit la tine... Sper ca a fost ok la infatisare! Nu iti fie tama si mai ales nu da inapoi!

Brenda, aici iarba este altfel decit in Romania. Sta mereu verde, chiar si in timpul iernii si este ca un covor de mocheta. Chiar asa se si pune in fisii care se deruleaza pe pamintul gol, apoi se uda si zici ca a fost iarba acolo de cind lumea... Nu se acopera ca trebuie sa respire si nici nu trebuie sa putrezeasca frunzele pe ea ca se strica. Vara se taie scurt ca o perie si se uda uniform la doua trei zile. In parcuri au semne pe care este scris "walk on the grass, it's good for you" adica "umblati pe iarba, este bine pentru voi" iar dedesubt au un happy face.

Mai vin

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Brenda, cum merge cu pregatirile pentru party ?

am uitat sa va spun cum a fost in tripu' fii-mi la ferma: a venit tare incintata ca a vazut curcani vii, oi, pui..nu au fost la mere ci la dovleci, asa ca mi-a adus si mie 3 acasa :) imi tot spune ca trebuie sa facem si noi curcan de Thanksgiving day, iar eu ii spun ca asa o sa facem :)s-au plimbat cu tractorul si au mincat nu shtiu ce supa acolo (cred ca supa cu taietzei ca-mi tot spune ca era cu litere :)). in orice caz, i-a placut. data viitoare o sa ma duc si eu cu ei.

acum isi pune bomboane intr-o plasa ca sa le dea la copii de Halloween (pina aseara vroia sa fie dovleac, acu' a inceput cu spider man). la shcoala o sa mearga imbracata in vrajitoare, ca i-am luat rochitza de anu' trecut si a reusit sa n-o gaseasca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Alyssa, la multi ani lui Sarah!
Briana, cum a fost????
Brenda, stai ca numai acum sunt asa silueta de cand problemele cu iepuroiul... In iarna aveam si eu cu 20 kg mai mult:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Ieri la tribunal a fos...ca si cum n-ar fi fost.

Pur si simplu s-a amanat pentru ca domnul nu s-a prezentat !

Am zacut pe acolo cateva ore, am ajuns la serviciu evident suparata dupa care....m-au sunat de acasa cum ca Ana mea cea micuta are din nou bubite ! Si asa s=-a incheiat o zi urata rau !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput