Cirese de Mai-Iunie 2006 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wapi spune:

Ce pot sa-i dau pentru raguseala ? ( alte simptome nu are, mananca bine, doarme bine, doar ca nu mai poate tipa la fel de bine )

Wapi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

ma tot tin sa va intreb: mai exista mame paranoice (nu spui ca cine), ce se duc uneori, cand copilu doarme, sa verifice daca respira?? ziceti ca da, va rog, ma simt singura...
oana, si io
vreau si io sarmale!!!!!!!!!!!!! (mi-e cam lene sa le fac, mai astept sa creasca pofta)
a, cat despre torturile Lacramioarei (apropo, tu ai inceput cu fonturile, i-ai spus ralucutzei ca nu prea poti citi cu rosu, lucru pe care l-am spus si io, da ioanei cred ca i-a fost teama sa iti spuna tie ceva, ca tu dadeai cu tortu', stiu io!! esti pericoloasa, cocoana, cu tortu' in banduliera!!), ei bine, mie imi poti pune poze cu torturi all over the place, nu cred ca mi=ai putea face vreodata pofta.... in schimb daca imi arati un castron de muraturi, sau o musaca... fac omor de persoana!!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)



Asteptam demult sa vad daca mai simte cineva ca mine, nu de alta dar credeam ca am ceva la cap.
Am avut o perioada foarte grea , am tot citit despre moartea subita la bebelusi , nu cred ca trebuie sa-ti mai spun cate ganduri negre am avut.
Uneori, Doruletz, doarme asa profund incat nici nu se simte ca respira.De multe ori l-am trezit din somn, ca puneam mana pe el sa vad daca respira.
Deci nu esti singura

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

Album Oana si Doru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

quote:
Originally posted by wapi

Ce pot sa-i dau pentru raguseala ? ( alte simptome nu are, mananca bine, doarme bine, doar ca nu mai poate tipa la fel de bine )

Wapi


Si eu am aceeasi problema cu raguseala, chiar ca nu stiu ce sa fac.

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

Album Oana si Doru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

ai, mey, ioana mey.. uite cum ma iei tu de la actiunea de golit dormitorul in vederea termopanistilor ce vau sa vie...
io stiu ca tu esti mai belicoasa din fire, poate ai niscaiva sange de irlandez, cine stie? io-s mai mioritica, cu un strop de umor(ca romanu mioritic e comic de tragic uneori si asa nu-mi place). la mine vei gasi mai multa toleranta, ca, deh, sunt baba batrana cu braul de ...grasime.
acum, pe langa niste divergente de opinie, inerente, ca doar nu suntem clonate, as zice ca avem opinii prietenos de similare, in ceea ce priveste cresterea copiilor cel putin.
pai ma asteptam la mai mult simt de observatie de la matale, esti o persoana de la care am pretentii. tu nu stii deja ca Andreea e una dintre cele mai finutze fete de pe forumul asta, ca mai degraba si-ar trage singura pumni in nas decat sa jigneasca pe cineva, de oriunde?!! mie nu mi s-a parut ca s-ar fi suparat cineva. ea a spus, ca o scuza ca nu reuseste sa citeasca tot, ceilalti au luat nota, ba unele fete i-au dat dreptate. iar in ultimele zile, toate cele cu care am mai vorbit la tel, pe mess sau fata in fata, mi-au confirmat justetea spuselor ei. si eu am remarcat ca mi-e mai greu sa citesc fonturi deschise, de exemplu. da le cetesc, imi plac personalizarile.
cat despre faptul ca ti se pare "in mod ciudat" atat cireasa cat si piersica, daca toata lumea de pe forum a devenit asa susceptibila in ultima luna, cu poze, cu culoarea fontului, pai atunci cred ca ti-ai dat foc la valiza, sunt atatea musafire dragi la noi incat ce te faci daca se simt si ele lezate de "ciudatenia"asta?!
io nu voiam sa zic nimic, da m-am gandit ca Andreea, asa cum o stiu eu, nu va mai intra dupa postul tau niciodata aici. si n-as vrea, sub nici un chip!!! Mie mi-este printre cele mai drage colege de forum si, mai ales acum, stiu ca trece printr-o perioada tare neplacuta, singura cu petra acasa, iar Petra e in luna de morocanoshenie, plange intr-una, da chiar INTR-UNA, ne-am intalnit ieri si trei ceasuri a miorlait in continuu. io sunt mai putin rodata cu astea, da fetele care au trecut prin colici, de exemplu, stiu ce inseamna si ce stare de spirit iti da un program din asta zilnic!! si cu sotul plecat nu mai vreau sa ma gandesc. nu cred ca mushtruluiala asta ii mai trebe.


Luana, pana aici ma castigasei. Mi-am zis, uite dom'le, poate m-am smintit io, ce naiba ma apuca pe mine sa ma iau agresiv de fete nevinovate pe forum, a-bla-bla...

quote:
Originally posted by 26octombrie

uff, cum sa fac io, ca stiu ca tu te superi daca zic ceva, iar eu chiar nu urmaresc asta. mi-ar placea sa te invat sa fii mai relaxata, sa profiti mai mult de o gluma, nu te mai incrancena si matale, zi-i sa-si cumpere ochelari daca nu vede bine (si noua, ca n-a fost singura ce a comentat) si ca tu n-ai de gand sa-ti schimbi scrisul si gata! de ce trebe sa fie tot timpul o tensiune pe forum?!

uff, io incep sa nu mai fiu asa nerabdatoare cum eram odinioara sa intru sa citesc, in ultimele doua luni tot timpul e tensiune pe forum, dintr-un motiv sau altul, ce se intampla aici, oameni buni??
daca o mai tinem asa mult timp, cu tot regretul pentru multe fete de aici ce imi sunt tare dragi (si ioana se numara si dansa printre ele, ii admir eruditia dar si mai mult modul "dashtept" in care isi creste cupchii), eu imi iau jucariile si plec, ma duc pe forumul de acvaristica, acolo proprietarii de pesti sunt mai pacifisti, nu se cearta nime nime...
howgh!


<-Aici insa m-ai pierdut definitiv si mi-a sarit iar tzandara!


Asa ca:

Andreea este printre cele mai finutze persoane pe care le-am cunoscut vreodata (si nu-s prea multe). Tocmai de aceea am si scris ce am scris, pentru ca daca era vreuna cu obraz mai gros, nu ma oboseam in explicatii , pur si simplu faceam misto de ea si gata.
Nu stiu cine a fost de acord cu ea, de la mine nu s-a vazut asa, poate vrei sa dai si exemple. uite, eu am sa dau, din cate imi aduc aminte si Carminei i s-a parut nepoliticos mesajul ei. Mi-e lene sa caut acum in urma dar sunt sigura ca au mai fost fete carora nu le-a placut respectivul mesaj, venit din senin dupa modelul "cine a-nfipt laleaua-n branza". Evident ca eu scriu cum doresc, nici nu mi-am pus problema vreun moment sa ma "aliniez", ar fi fost chiar ridicol, dar nu aici e buba. Ea consta in aceea ca e realmente nepoliticos sa spui : "Hei, voi alea cu fonturile x si y, nici nu va citesc, fraierelor, ca ma dor okii,bey;s-aude si acolo-n spate, daaa?! Ma doare-n spate daca aveti sau nu ceva interesant de spus, io acas' la mine scriu pe verde cu picatele negre cu font z la doo randuri si cine nu scrie asa, nu-l citesc, daaa?!" Asa a sunat, putin caricaturizat mesajul ei. Sincer, am ramas masca, mi-am zis ca i-a furat cineva useru' si parola si-si bate joc..ce naiba. Cand am vazut ca nu e asa, ba mai mult, culmea, TOT EA se supara , isi ia jucariile si ne sictireste...am simtit nevoia sa ma exprim, ceea ce am si reusit sa pun in practica azi.
Faptul ca si tu ameninti ca daca nu-mi fac mea culpa imediat si nu-mi revizuiesc comportamentul inspre cel dorit de tine (pardon, "de voi"..btw, poate imi spui si "care voi", sa stiu si eu pe cine deranjez aici, de curiozitate) iti iei jucariile si pleci, nu e decat FIX acelasi mod de comportament, dupa parerea mea.

Asa ca, poate ca ar fi ok daca ne-am comporta la fel de prieteneste , calduros si cu respect una fata de alta, asa cum era in vremurile bune, daca de vremurile alea ne e dor. Si nu sunt eu aceea care a inceput cu mesajele care nu se incadreaza in atmosfera dinainte.

PS Nu-ti face griji ca nu mai intra Andreea din cauza mesajului meu, ca a spus clar ca pe "comics" nu citeste, deci nu o sa-l vada.

Doroti, exista acest subiect la "Parintii intreaba, parintii raspund":http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=79532
Spun asta pt ca moderatorii sterg, in general, subiectele care se repeta.

Iulyp, baga-i intre gingiutze varful degetului (tau) cand face asa, si retrage imediat sanul.Va invatza ca nu e ok.


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

a, cat despre torturile Lacramioarei (apropo, tu ai inceput cu fonturile, i-ai spus ralucutzei ca nu prea poti citi cu rosu, lucru pe care l-am spus si io, da ioanei cred ca i-a fost teama sa iti spuna tie ceva, ca tu dadeai cu tortu', stiu io!!


Da, Luana, mi-au tremurat kilotzii de frica Lacramioarei.
Nu ca n-ar fi vreo mik-maaare diferenta intre ce a spus L si ce a spus A.

Cred ca fiecare mama isi verifica des copilul dak respira, mai bine sa spuna cine NU o face (m-as mira sa apara cineva).

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

ma tot tin sa va intreb: mai exista mame paranoice (nu spui ca cine), ce se duc uneori, cand copilu doarme, sa verifice daca respira?? ziceti ca da, va rog, ma simt singura...
oana, si io
vreau si io sarmale!!!!!!!!!!!!! (mi-e cam lene sa le fac, mai astept sa creasca pofta)
a, cat despre torturile Lacramioarei (apropo, tu ai inceput cu fonturile, i-ai spus ralucutzei ca nu prea poti citi cu rosu, lucru pe care l-am spus si io, da ioanei cred ca i-a fost teama sa iti spuna tie ceva, ca tu dadeai cu tortu', stiu io!! esti pericoloasa, cocoana, cu tortu' in banduliera!!), ei bine, mie imi poti pune poze cu torturi all over the place, nu cred ca mi=ai putea face vreodata pofta.... in schimb daca imi arati un castron de muraturi, sau o musaca... fac omor de persoana!!

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

"Toamna,dafinul ia culoarea schimbatoare a fosforului si, dupa zilele lungi, suparator de pline de praf, simti primele zvacniri ale toamnei ca aripile unui fluture, falfaind in dorinta de a se deschide."(Lawrence Durrell)



io.io chiar ii pun mina la nas sa o simt ca respira.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

InaIoana intradevar nu stiam de asta, deci trecem si noi acolo retetele pentru diversificare atunci.
De aici incepem, puteti sa va uitati si in urma.Si anume acest link o sal pun pe prima paginuta.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Ioana, eu am fost de acord cu Amis si am si scris asta, negru pe alb. Chiar te-ai luat prea tare de ea, parerea mea. Si nu a spus ca nu citeste ce se scrie altfel decat modul obisnuit ci doar ca atunci cand esti obosit si grabit ca-ti urla copilul in camera cealalta ai tendinta sa citesti in diagonala mesajele obositoare ca aspect, si chiar regreta ca se intampla asta ptr. ca pierdea lucruri interesante.
Cat se poate de elegant si frumos.

Luana, , bine ai revenit cu ciresica manechin!

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Si ca sa nu fiu partinitoare sa ii sar doar lui Amis in aparare,Ioana si de Luc zic eu ca te-ai luat la fel de tare si complet nejustificat. Asta e netul, mi s-a spus si mie cand Carmina si eu ne-am zburlit demult burticoase fiind, exprimarea e arida in lipsa mimicii si gesturilor... Ia-o mai usurel...

Diana , Vladut(16.05.2004)( bebelus si copilas ) & Timeea (18.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

quote:
Originally posted by carminabulina


DianaR, mesajul acesta finutz si frumos este un mesaj editat.
Cu ce m-a deranjat pe mine acest mesaj iti spun imediat:
1. Este, am mai spus-o,un mesaj foarte NEPOLITICOS. Chiar asa, nu vi se pare ca nu isi avea rostul? pentru ce l-a scris? Cumva ca noi sa nu mai folosim alte fonturi sau alte culori ca pe ea o obosesc toate brizbrizurile astea si ca nu le poate citi? (Asta era in mesajul original). Daca nu asta a fost scopul mesajului, atunci care? De ce l-a scris? Degeaba?
Nici mie nu-mi plac multe lucruri in viata asta, matreatza vecinului, caria colegului, bluza verisoarei, dar sa stiti ca ori o spun din prima clipa cand vad persoana respectiva ca ma deranjeaza cu ceva ori nu o mai spun deloc. Si stii de ce? pt. ca ar fi nepoliticos ca dupa o perioada lunga de timp sa ma trezesc asa din senin, cum a fost si mesajul Andreei, si sa comunic ca de fapt mie imi sta mancarea in gat de cate ori iti pui bluza albastra. Sunt convinsa ca se va intelege exact ce am scris si ce am vrut sa spun asa ca daca va faceti ca nu intelegeti eu o sa scriu pana va lamuresc.
De suparat de-adevaratelea nu s-a suparat nimeni, adica nu i-a sarit nimanui tandara dar nu cred ca a picat bine fetelor care scriu colorat. De fapt, s-a suparat Andreea. Si asta e se mai supara omul. Acum mie daca cine imi spune ca sunt nepoliticoasa eu nu intorc spatele si fug, lasand in urma mea omul nedumerit, ba eventual imi cer si niste scuze daca e cazul si aici este cazul, ca nu a intrebat-o nimeni daca ma citeste sau nu si de ce o face. Nu stiu de ce a simtit ea nevoia sa o spuna asa "brutal"?
BA colac peste pupaza ati mai aparut cateva cu aceiasi doleanta...FOARTE URAT. Sa inteleg ca ati stat stresate atatea luni de scrisurile noastre si nu ati avut curaj sa spuneti nimik? A facut-o Andreea si .....nici nu mai continui ca nu-i frumos. Sunt lucruri care nu se cer intottdeauna a fi spuse, asta era de fapt ideea acestui mesaj lung care sigur va va irita pe multe. Sincer imi pare rau, dar daca va irita va rog cel putin sa o spuneti pe fata nu pe mess si pe la telefoane...
Chiar asa Luana, ai facut sondaje de opinie de ai ajuns la concluzia ca nu a suparat pe nimeni Andreea? Pe mine de ce nu m-ai intrebat?[poze carmina
www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea

uite cum cresc

Subscriu. Si mie mi s-a parut f nepoliticos mesajul Andreei.
Si subscriu si la tot ce a spus Ioana.
Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput