N-am curaj sa conduc (5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Pai Marci la trecerile de pietoni o lasi mai incet chiar daca nu vezi pe nimeni. Asta apropo de tasnit dintre masini. Eu iau de fiecare data piciorul de pe acceleratie si sunt pregatita de pus frana daca e cazul, daca nu repun piciorul pe accelerate.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu la orice intersectie incetinesc.chiar daca eu am prioritate.sunt destui nebuni pe lumea asta.


jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by marci

Chestia cu viteza o mai am si eu, dar lucrez si la asta. La orele la care circul nu este atat de liber incat sa pot merge cu 80km/h dar la ora 16 pe Trafic Greu, dupa ce trec de Mc Donalds, pana la Administratia financiara am 80km/h in mod regulat.





Marci, pe acolo pe unde mergi tu au fost saptamana trecuta 2 accidente si e mereu politie pe acolo.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 6 ani si ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci spune:

Daaaaaaaaa?! Cristina, merci mult ca mi-ai spus! La ora la care trec eu pe acolo este f liber, e singura portiune libera. Nu sunt singura care goneste, cam toti au aceeasi viteza, dar am sa fiu atenta.
Unde au fost accidentele? Probabil ca in intersectie, cand se face stanga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Am mai condus azi ,pe soseaua de centura ,spre carrefour .Mi-a zis sotul ca atunci cand ajung in spatii inguste ma prostesc .Si are dreptate ,in oras sunt de belea ,uit sa bag in a intaia cand plec de pel oc ,uit sa schimb viteza cand reduc ,sunt catastrofa .
Nu stiu ce sa mai zic ,mi se pare ca toti vin spre mine ,imi taie fata si alte tampenii de genul asta .

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Briantis, senzatia aia nu o sa dispara decat cand vei merge mai des prin oras. Parerea mea e ca nu abordezi bine, sunt bune si drumurile pe centura, dar incearca sa mergi si in oras mai des, incepe cu drum scurt si la care stii exact unde sa te incadrezi, unde stii semafoarele si ai sa vezi ca nu vin toti in tine. Eu de exemplu observ la mine ca nu intotdeauna sesizez trecerile de pietoni, alea din mijlocul strazii, in locuri unde poate nu te astepti sa fie. De alea mi-e cel mai frica. Pe traseele cunoscute le stiu pe unde sunt situate, pe traseele noi imi mai scapa vreuna.

Ieri iar am facut o boacana: cand vin acasa intru pe niste stradute stramte unde v-am mai spus eu ca sunt absolut peste tot masini parcate. La una din strazi unde eu fac dreapta e un break parcat in permanenta fix in coltul strazii (cred ca nu se misca din loc) si ca sa intru pe straduta aia trebuie sa il ocolesc pe asta si sa feresc si masinile parcate pe trotuarul opus. Pana ieri mi-a iesit, ieri insa i-am aplicat masinii mele putin ruj pe aripa, nu am apreciat bine si aveam partea dreapta spate prea aproape de ala si l-am sters. Interesant insa mi se pare ca nu ma stresez deloc pe chestia asta, mai ales ca am vazut cat de usor mi-au reparat colegii zgarietura pe care mi-a facut-o unul cu oglinda, am inteles ca tabla se repara, vopseaua la fel si ma doare in 14 de zgaibe din astea.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annita72 spune:

quote:
Originally posted by aissa

Ieri iar am facut o boacana: cand vin acasa intru pe niste stradute stramte unde v-am mai spus eu ca sunt absolut peste tot masini parcate. La una din strazi unde eu fac dreapta e un break parcat in permanenta fix in coltul strazii (cred ca nu se misca din loc) si ca sa intru pe straduta aia trebuie sa il ocolesc pe asta si sa feresc si masinile parcate pe trotuarul opus. Pana ieri mi-a iesit, ieri insa i-am aplicat masinii mele putin ruj pe aripa, nu am apreciat bine si aveam partea dreapta spate prea aproape de ala si l-am sters. Interesant insa mi se pare ca nu ma stresez deloc pe chestia asta, mai ales ca am vazut cat de usor mi-au reparat colegii zgarietura pe care mi-a facut-o unul cu oglinda, am inteles ca tabla se repara, vopseaua la fel si ma doare in 14 de zgaibe din astea.



Aissa, nici nu stii cat as vrea sa aplic si eu partea cu "ma doare in 14".Am patit-o si eu, vineri, cand sa ies din parcare, mergeam cu spatele si i-am "sters" numarul unuia cu portiera din dreapta spate. Mi-am stricat toata ziua, n-am avut chef de nimic cu toate ca n-am decat o zgarietura micuta. Nici macar barbatu-meu nu s-a agitat prea rau dar mie mi s-a cam taiat de intrat si iesit din parcare. Zilele astea am mers impreuna si am condus eu, dar parcarile le-a facut el pentru ca eu ma simt in continuare aiurea gandindu-ma la faza aia. Sper ca o sa-mi treaca...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ileanastama/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Ce sa zic...prima data cand am lovit-o in parcare, v-am povestit aici, m-am cam blocat, am observat ca de atunci am nevoie de mai mult spatiu sa ies din parcare...parca mi-a crescut masina . De fapt de asta mi s-a si intamplat ieri, pentru ca am luat curba cu ochii la masina de vis-a-vis (ca pe aia o vedeam) sa nu ma apropii de ea prea tare, si am ramas periculos de aproape de astalalta. Ce am vrut sa zic a fost ca nu mai sufar fizic pentru masina, nu am avut nici o emotie. Da, ma oftic, dar bine ca nu e indoita sau stiu eu ce. Acolo pun polish pe o vata si se sterge (am vazut io cu ochii mei ).

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

casco!casco si iar casco!

si totusi nu vreti sa imi atingeti si mie usor o aripa?pls.sau macar sa mi-o zgariati pe o laterala de la un capat la altul?
nu de alta dar ar trebui vopsita si caut si eu motiv

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Aissa stiu ca abordarea mea nu e tocmai buna ,dar ce sa fac daca mor de frica ?
Azi am iesit din bucuresti ,tot pe centura si cand sa ies in autostrada ,tot uitandu-ma sa vad daca pot sa ies de pe banda de accelerare ,am uitat sa mai tin si volanul drept si era sa intru in sant ,barbata-miu a tipat la mine si am tras de volan stanga destul de tare ,de am intrat pe banda brusc .Am mai mers 3 metri si m-am dat jos de la volan ,l-am lasat pe sot .Noroc ca nu venea nimeni din spate .
Asa ca ce sa mai zic ...o catastrofa si un sot speriat si de speriat .Stiu ca nu tre sa ma bazez pe el,ca eu conduc ,dar decat sa tipe la mine ,mai bine punea mana pe volan ,ca de aia conduc cu el in dreapta si nu in spate ,ca nu ma pricep.Oare cum oi fi luat examenul de carnet ...ca sunt de belea .


Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput